Skocz do zawartości

Jakość paliw


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

No ale słynne gasnące na autostradach Passaty były właśnie na Siemensach. Silniki 2,0 140KM

...........................................

No tak, ale to że robił je Siemens to jedno, a drugie że konstrukcja VW/VAG- pompowtryskiwacze- to był ślepy zaułek w konstrukcjach wtryskiwaczy.

Bo wtryski Common Rail a pompowtryskiwacze VW to całkowicie inna konstrukcja.

Nie ma co porównywać wtrysków CR piezo Siemensa do pompowtryskiwaczy VW.

Nawet pompy wysokiego ciśnienia HDi i VW to całkowicie różne zasady działania- w HDi pompa WC tylko pompuje (jak pompka do fekalii) a resztę (rozdział, dawka, moment wtrysku) robią wtryski sterowane komputerem, w konstrukcji WV wszystko to robi pompa.

Pompowtryskiwacz VW dawkuje paliwo tak że jest jedno pierdyknięcie w tłoku, piezo Siemensa potrafi dawkę podzielić na osiem części, posiada nawet czujnik hałasu i dodatkowo reguluje moment dawkowania aby było cicho.

Baaaa- potrafi nawet podczas wypalania FAP "dotrysnąć powtrysk" aby podnieść temperaturę jego wypalania- i dlatego mokry FAP jest mniej podatny na zapychanie podczas jazd głównie po mieście od suchych DPF też konstrukcji VAG.

Francuzkie jest lepsze :]

W tym przypadku to co prostsze (pompowtryskiwacze) nie jest lepsze.

 

I pamiętać trzeba o odkryciu  sprzed tysięcy lat: kto smaruje dalej zajedzie :hmm:

 

Mój FAP po 150tyś (25 z  dolewkami) ma 15% zapchania, wypalanie co ok. 800/900tyś. km, dodatku Elois pozostało na ok. 50tyś. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracając troszkę tematem do jakości LPG.

W Polsce nie jest źle ale też dobrze z tym nie jest.

Po wakacjach w Litwie i Łotwie mogę stwierdzić, że tam jest dużo lepszy gaz. Autko paliło mniej Bez problemu w trasie na płaskim zestaw palił 11 l LPG /100km. Tak jak piszecie - to nie te czasy i nie te instalacje by było wyraźnie czuć różnice w przyśpieszeniu i mocy autka. Ale na spalaniu (czyt.w kieszeni) czułem różnicę.

 

Co do jakości ON. Tankując czystą ON na Białorusi w zony fabii 1.9sdi czuć wyraźnie różnice. Tam nie ma tylu dodatków jak w Polsce. Dzięki temu silnik - prosta konstrukcja - ale jednak pracuje ładniej, nie ma stuków tak wyraźnych przy naszych paliwach. Poza tym na trasie mam spalanie o 0.5 l /100km mniejsze niż na naszych paliwach.

Dodatków jest niestety dużo i będzie coraz więcej głownie dla ochrony przyrody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat tankował latem w okolicach Elbląga... to mu weszło do zbiornika 70 litrowego - 90 litrów... gościu przesadził z przelicznikiem... teraz sprawa w sadzie bo okazało się że tego dnia kilka osób tam tankowało i wszyscy zgłosili reklamację do odpowiednich organów i Orlenu - pod Orlen podlegała ta stacja choć nie miała loga Orlen :)

 

A może po prostu w tym miejscu  jest zimniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... :) wydaje mi sie na na TymNaszym forum można reklamować wszystko, jeśli tylko przynosi to korzyść kolegom. :)

ps./ot

moj najbardziej niezawodny (aż do przesady! bo lubię zaglądać pod maskę) samochód, to kupiony w salonie w 2001 r. hyundai accent 1.3, którym zrobiłem trylion km bez żadnej naprawy a sprzedałem tylko dlatego ze powiększyła mi sie rodzina a wózek sie do bagażnika nie mieścił.

Chyba z tym trylionem to żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

raczej przenośnia mająca na celu podkreślenie bezawaryjności auta.

Też miałem Hyundaia 1.3 Accenta 3 dzwiowego żółty kolor kupiony w 98 r w salonie i jeszcze składał go Zasada bo była montownia przez jakiś czas w Polsce ,złego słowa nie mogę powiedzieć na ten samochodzik ,służył długo :skromny::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię wytłumaczyć czemu, ale

w Nor tankowałem 3 razy całkowicie pusty bak lpg i za każdym razem wchodziło 60-61 l LPG

w PL natomiast jak tankuje pusty zbiornik wchodzi 64-65 l LPG :)

Niższe ciśnienie tankowania powoduje opóźnioną reakcję zaworu odcinającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie lpg - w różnych krajach są różne normy ciśnień do jakich się tankuje - pamiętam że w Chorwacji wchodziło mi kilka litrów gazu więcej, ale tankowanie trwało z 15 minut.

 

a w temacie diesla - ja orientowałem się już w temacie moich wtrysków - mam 219tyś na liczniku i wtryski Siemens czyli nie nadające się do regeneracji. Aktualnie trochę bałbym się dolewać olej do baku a z drugiej strony - czemu nie :) skoro jeździ na naszym paliwie to i trochę oleju mu nie zaszkodzi ?

 

zawsze omijałem w motoryzacji to co francuskie z daleka, aż do momentu jak dzień po zakupie cmaxa dowiedziałem się ze ma francuski silnik. Dzisiaj 40 tyś km po zakupie już wiem, że to był przypadkiem dobry wybór :). Samochód mimo swojego przebiegu dalej rwie się do jazdy, a przyczepa 1500kg nie robi na nim (silniku) większego wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................mam 219tyś na liczniku i wtryski Siemens czyli nie nadające się do regeneracji....................................

Nie cykaj, na takich w Peugeot 407 taxi we Wrocławiu ma 750 tysięcy najechane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Peugeota Partnera firmowego z 2012r  z motorem 1.6HDI 8 zaworowym z FAP-em i mam 95 kkm wcześniej Vectre z Z19DTH i avensisa, fiata z 2.3 JTD;  zawsze tankuje zwykłe ON tylko na ORLEN i wykonuje obsługę zgodnie z zaleceniami producenta( czyli filtry i oleje) w żadnym z aut nie miałem nigdy problemów z układem wtryskowym DPF-em czy FAP a moje auta nie stoją...nie widzę potrzeby dolewania czegokolwiek do zbiornika i nie polecam tego robić nikomu..

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.