Skocz do zawartości

Jakość paliw


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Brat tankował latem w okolicach Elbląga... to mu weszło do zbiornika 70 litrowego - 90 litrów... gościu przesadził z przelicznikiem... teraz sprawa w sadzie bo okazało się że tego dnia kilka osób tam tankowało i wszyscy zgłosili reklamację do odpowiednich organów i Orlenu - pod Orlen podlegała ta stacja choć nie miała loga Orlen :)

 

A może po prostu w tym miejscu  jest zimniej :)

miałem podobny przypadek na shellu,cały czas tam tankowałem,robiłem za 30pln 70km,po jakim czasie za 30 pln robiłem  30km,ostatni dzień wlał mi za 9 zł,i powiedział że mają awarie pompy,niedawała ciśnienia,za 9 zł zrobiłem 100m :oslabiony: ,więcej juz tam nie jeżdżę,lpg na każdej stacji spalanie wychodzi inaczej,w każdym razie nigdy nie zatankuje na stacji u jakiegoś bolka na podwórzu,bo to juz porażka,chyba że go znam i wiem co ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oj Przemo zaraz cię zakrzyczą.. :)

A co tu krzyczeć.

Każdy robi jak uważa za stosowne. Żyjemy w wolnym kraju (ponoć wolnym).

W każdym bądź razie z motorem autka jest analogicznie jak z człowiekiem. Dopóki jest młody, to hulaj dusza, piekła nie ma. Hulanki, swawole, dymek, niezdrowe odżywianie się, zarywane nocki, itp. itd. Przecież nic mi nie jest, nic mi nie dokucza.

Hola gościu, lecą latka i skutki niezdrowego trybu życia zaczynają się odzywać. Tu źga, tam kłuje, w innym miejscu trzeszczy, itp. Dopiero po czasie dociera do karbidówy, że źle się w przeszłości postępowało.

 

Podobnie jest z motorem autka. Chodzi i chodzi, tyra jak małorolny wieśniak, któremu los z jakiegoś nasłania czy Boskiego ukarania skąpi smakołyków i łakoci.

Oszczędny właściciel żałuje kasy na dobry olej silnikowy (wielu uważa, że najlepiej jakby się dało zalewać motor jakimś tanim spożywczym, np. Kujawskim).

Producenci paliw też nie rozpieszczają. Ustalają jakieś zakładowe normy jakości/składu (a to pod kątem producentów autek, którzy są liczącymi się akcjonariuszami/udziałowcami rafinerii). Produkują paliwa suche jak ściółka w lesie w okresie letnich upałów.

W konsekwencji motorek po iluś tam tysiącach przejechanych kilometrów zaczyna kasłać, krztusić się, brać olejek, dymić jak Batory.

 

A dlaczego ?? No każdy powie, że przecież motor się zużywa. WRONG. Zużywa się niestety przedwcześnie, wskutek wyrafinowanych, podstępnych działań hien produkujących paliwa i auta, kombinujących by jak najwięcej kasy wyrwać ludziom z kieszeni.

 

Właśnie stosowanie dobrych, sprawdzonych empirycznie i obecnych na rynku dodatków zmniejszających tarcie, poprawiających smarowanie, redukujących temperaturę w komorze spalania pozwalają efektywnie proces starzenia/zużywania się motoru i jego osprzętu istotnie opóźnić, utrzymać w dobrej kondycji.

 

Przyznam, że jestem zwolennikiem ciekawostek i wiele z nich od wielu, wielu lat w autach z powodzeniem stosuję i nie mogę powiedzieć, iżbym popełnił błąd wydając na nie spore pieniądze.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test olejów silnikowych:

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

 

Ence pence w której ręce jest oryginał?

 

motul.jpg

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mój post nic nie wniesie, ale jak ja się cieszę, że mam benzyniaka, szczególnie jak czytam niektóre wpisy (zaraz ktoś mi napisze, że mniej cieszę się przy dystrybutorze, ale w tym roku Cro na całej trasie przy tak dużym aucie , silniku i dopakowanej budzie 13 litrów na setkę mnie zadowala) .   Po tym jak dwa razy moja Dorcia "zamarzła " przy minus 37 stopniach na ropie z BP zostałem "wyleczony" raz na zawsze :]

Pozdrawiam wszystkich sadzomiociarzy

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na zimę mam ciepłą kurtkę :ee:  :]  :]

a w temacie, można zajrzeć tutaj:

http://www.uokik.gov.pl/kontrole_stacji_hurtowni_paliw.php

 

i zobaczyć co tam w okolicy piszczy lub piszczało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mój post nic nie wniesie, ale jak ja się cieszę, że mam benzyniaka,

no to moj tez nic nie wniesie ;-) ale powiem ze dopóki nie będzie mnie stać na nowego salonowego diesla suv`a tak z co najmniej 3 litrowym dieslem ... póty będę kupował używane benzyniaki (z równie duża pojemnością).

Mnie z używanych diesli wyleczył moj scenic (którego pozdrawiam) i opowieści kolegów z pracy jeżdżących m. in. fordami, ale także mercedesami dieslami...

Ence pence w której ręce jest oryginał?

motul.jpg

50 na 50 ... ten ciemniejszy ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rachunek prawdopodobieństwa jest bezwzględny :) Ale przy 50/50 nie trafić - to rzeczywiście jest pech.

... na swoim weselu dostałem ok 40 kuponów lotto (na niektórych po pare losowań.)

i na ŻADNYM nie było nawet "trójki" ... wydruk mam gdzieś do dzisiaj schowany na pamiątkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc długo juz jezdzę i tankowałem na roznych stacjach i zgadzam się z wiekszoscią No ale jak długo tak moze bywac i dostałem olsnienia,Otóz od wielu lat tankuję na bazie MPK-przewoznik ten cały czas wymienia tabor i nie podejrzewam zeby były tu jakies przekręty na paliwie gdyz autobusy są nowei i na gwarancji i coz to byłby za tumult gdy by się okazało ze gwarancja jest cofnięta przez paliwo a i mój wózek tez ładnie się spręza więc jestem kontent  z tych zakupow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.