Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem jazdy


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

scooti, zadzwoń do Elcamp jeżdżą po towar do Niemiec , może Ci przywiozą te okładziny - czas oczekiwania około 2 tygodni http://elcamp.movera.com/?tpl=contact&lang=6&PHPSESSID=&PHPSESSID=otac1jorfgr7tjj4k15pjkr2g5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

A czy ktos ma okladziny cierne do Westfalia SSK ?

 

Jedyne dostepne znalazlem w niemczech. A musze na lipiec miec :niewiem:

 

A moze zrobmy zamowienie zbiorowe?

 

Akurat dziś otrzymałem przesyłkę z katalogami akcesoriów kepmpingowych i przyczep od firmy Nachtman z Wrocławia.

Tak sie składa, ze w katalogu są wyszczególnione okładziny cierne stabilizatora do zaczepów Westfalii SSK1, SSK2 i SSK3. Nie wiem czy mają je na półce czy muszą ściągać, ale zadzwonić i zapytać warto.

Podano je na stronie 102 tego katalogu. Nie widzę cen, ale pewni gdzieś są podane, chyba jest na stronie Nachmana cennik do pobrania w pliku .pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładziny cierne znajdują sie na zaznaczonych na zdjęciu '' tłokach ''.

Niektóre modele tego typu zaczepu posiadają dodatkowo zielono-czerwoną skalę która wskazuje zużycie okładzin.

Pozdrawiam.

Janusz.

 

Dzięki za wyjaśnienia. Ale najwięcej dało mi pokazanie zdjęcia wymiennych okładzin. Otóż ja przypuszczałem, że wspomniane "tłoczki" powinny w środku posiadać właśnie okładziny cierne. A to tak na prawdę całe te "tłoczki" są okładzinami ciernymi. I stąd całe nieporozumienie. Oczywiście "tłoczki" u mnie są, a na nich nie ma żadnych okładzin ciernych :ok: Ale dopiero prezentacja zdjęcia wymiennych okładzin mi to uzmysłowiła :-] Dzięki za wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zaczepie Westfalia SSK rozwierciłem zużyte okładziny cierne i wkleiłem nowe zrobione ze starych klocków hamulcowych-koszt 0zł.Przetestowane na trasie do Chorwacji-wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma okladziny cierne do Westfalia SSK ?

Okładziny do Westfalii kupiłem w zeszłym roku na e-bay. Cena trochę niższa niż ta w katalogu Nachtman-a, ale trzeba doliczyć koszty przesyłki (no i euro było troche tańsze). Też szukałem chętnych do wspólnych zakupów ale nikt nie był chętny.

A co do regeneracji za pomocą starych klocków, to kolejny dowód, że Polak wszystko próbuje naprawić. Ciekawe co będzie jak się rozkleją? Ja wolałbym założyć zwykły zaczep niż rezykować z bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne okładziny też są wklejane i na zapiętym zaczepie nie ma możliwości by wypadły.Rozumiałbym wątpliwości co do bezpieczeństwa gdyby chodziło o klocki hamulcowe ale tutaj występują bardzo małe ruchy na kuli.Nie widzę też powodu płacenia takich pieniędzy za taki drobiazg.A tak dla ścisłości co według Ciebie by się stało gdyby się rozkleiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy 56 ja też rozważałem montaż okładzin ze szczęk hamulcowych. Jak mozesz to przeslij jakieś zdjęcia.

Tak prawdę mówiąc to te wkładki z EBay wyglądają jak samoróby.

Interesuje mnie również na jaką długość chowa się ten mały siłowniczek ustalający siłę docisku okładzin do kuli.

Jeżeli wkładki wypadną to z haka ze stabilizatorem zrobi się hak bez stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne okładziny też są wklejane i na zapiętym zaczepie nie ma możliwości by wypadły.Rozumiałbym wątpliwości co do bezpieczeństwa gdyby chodziło o klocki hamulcowe ale tutaj występują bardzo małe ruchy na kuli

 

Klocki hamulcowe są klejone do blachy i na nie działają ogromne siły i temperatury.

Jak by nie było są bezpieczne ,a my nie raz świadomie zdzieramy je do końca :ok:

Śmiało na zaczep można przykleić , ale do tego jest specjalny klej ( chyba na gorąco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tzw. tłoki są stalowe i mają wytoczone gniazdo głębokości ok.3-4mm w którym wklejona jest okładzina cierna.Jak przymierzałem okładziny to ciężko je było potem wyjąć więc myślę ze nawet bez przyklejania byłoby OK.Na końcu trzeba nadać okładzinie wklęsły kształt dopasowany do kuli , ja to zrobiłem okrągłym kamieniem szlifierskim na trzpieniu zamocowanym w wiertarce.Po przejechaniu 3,5 tys km nie widać śladów zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Posiadam zaczep ze stabilizatorem Westfalia. Pierwszy raz jechałem na wakacje z przyczepą. Mam pytanie odnośnie skrzypienia zaczepu. Jadąc nad morze nie słyszałem tego dzwięku ale gdy wracałem i jechałem z prędkością poniżej 50 km/h słychać było mocne skrzypienie. Przyznam się szczerze ze trochę sie wystraszyłem. Przy większych prędkościach cisza. Wyczytałem w tym temacie że jak skrzypi to stabilizator prawidłowo działa. Czy to prawda?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.