Skocz do zawartości

Antena TV


marek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pewnie że tak

Antena to antena tak naprawde to niema reguły.

Ja je testowalem głównie pod kątem zachowania w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zaczął interesować ten temat. Poczytałem trochę Waszych wypowiedzi, poszperałem trochę w necie i znalazłem propozycje różnych anten. Mnie osobiście najbardziej spodobała się taka antenka wystawiana na allegro z możliwością obrotu i sterowana na pilota za około 90zł. Mam jednak w okolicy taką hurtownię (i to nawet pokusił bym się o stwierdzenie - zaprzyjaźnioną) zajmującą się tylko antenami i podjechałem do nich. Zaprzyjaźniony Pan, z którego wiedzy i pomysłów nie raz już korzystałem powiedział mi, żebym tę antenę, o której myślałem od razu wybił sobie z głowy. Ponoć jest to Chińska produkcja (chociaż ja nie mam żadnych uprzedzeń do ich wytworów i uważam, że często są one lepsze od innych), ale w tym przypadku podobno zastosowali jeden wzmacniacz na cały Świat, a jak wiadomo co jest uniwersalne, to jest do niczego, a na pewno nie sprawdza się on w Polsce. Powiedział mi również, że On polecał by zakup tzw. korony (o której pisaliście już wcześniej, koszt u niego 70zł). Dowiedziałem się również, że występują jej dwa rodzaje tzn. na magnesie lub do przykręcenia. Ja chyba już wiem co kupię. Gdyby kogoś interesowała ta hurtownia, to znajduje się ona jadąc w stronę Góry Kalwarii w miejscowości Siedliska (za mostkiem w Piasecznie, jadąc obwodnicą) na pierwszym skrzyżowaniu za składem drewna trzeba pojechać w lewo (asfaltem) tak jak kierował by się do Konstancina. Jest to jakieś 800m od drogi na Górę, po prawej stronie.

post-57897-imported-30ac0fb6-6953-4591-81aa-39783b6bf669_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korona występuje jeszcze z opcją montarzu na szybę ale jakoś bałbym się o naprężenia w czasie jazdy żeby szyba nie pękła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co jest do wszystliego jest do d.......

Pamiętaj tylko że korona jest anteną dookólną a nie kierukową !

ale jeżeli ta antena ma służyć w szasie jazdy do musi być to antena dookólna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, to ja zaczynam się poważnie zastanawiać, czy w ogóle warto inwestować w taką antenę. W moim przypadku, mam w piwnicy leżącą, nie używaną, taką zwykłą siatkową. Cholerka może zrobię sobie jakiś uchwyt i wysięgnik i wcale nie będę ładował kasy w specjalistyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moje małe LCD odbiera dobrze.

No więc chyba racja Krzysiu. Ja też mam zamiar oglądać od wielkiego dzwonu i to też na 7 calowym ekraniku. To chyba, głupiego robota (w moim przypadku) robić jakieś chopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiczyłem anteny naziemne i wniosek taki , że odbior w róznych miejscach bywa kiepski , zdecydowałem się na satelitarna i koniec kłopotów z odbiorem,- brak jakiegos snieżenia , zmużenia, rwania wizji czy fonii.

W naziemnnej jak sie uda złapac w miare dobry odbiór jednego z programów , drugi była juz kiepski , szczególnie dotyczy TVP i Polsat lub TVN.

Odsyłam do swego postu tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3646&postdays=0&postorder=asc&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na allegro kupilem korone z podstawa na przyssawki ktora przyklejam na dachu przyczepy.Przewaznie mam kilka programow ale zdarza sie ze nie ma nic np. w Swinoujsciu.Podobno pomaga umieszczenie korony na wysiegniku ale nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiczyłem anteny naziemne i wniosek taki , że odbior w róznych miejscach bywa kiepski , zdecydowałem się na satelitarna i koniec kłopotów z odbiorem,

No tak, ale na satelicie nie ma podstawowych polskich programów nadawanych FTA, tylko kodowane. Teraz dopiero pojawiła się "Telewizja na kartę" któta podobno umożliwia oglądanie TVP1, TVP2, TVN, TVN7 za darmo, ale trzeba kupić kartę i dekoder z modułem Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon tak, to prawda , ale wraz z dekoderem zakupiłem karte i pełny zestaw programów i ten mini dekoder uzywam w domu , wyjeżdzam z przyczepką zabieram ze sobą ( małe gabaryty) , ale można zakupić minimlny zestaw programów ( sa wszystkie te podsrawowe) cena tego miesięcznie chyba 19,99 zł .

Wykorzystuje TV na kempingu przede wszystkich do oglądania zawodów sportowych, W ten sposób nie uciekły mi transmisje z mistrzów Europy i Olimpiady. Cóz taki los kibica chcie na łonie natury byc i jednoczęsnie , ogladać mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.