Skocz do zawartości

Antena TV


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfrowych w Polsce jest 7 jeśli jesteś w zasięgu odbierasz wszystkie :hop1: .... to w TV określasz z którego tunera ma korzystać nie można z dwóch jednocześnie więc albo analog albo DVB-t .... :)
Roger nie o to mi chodziło. Ja w tym pracuję dlatego zapytałem jakie programy odbiera, spodziewam sie że analogowe i dziwi mnie że na takiej antence mu to dobrze odbiera. W lubuskim mam 12 digitalnych + niemieckie + czeskie a w PL jest różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Polskich jest 7 i jak juz odbiera to jest cacy (na bardzo niskim poziomie sygnału możne się "ciąć" i mrozić czasem) w przygranicznych rejonach jest przewaznie tak jak piszesz nasze cyfrowe +sąsiada ....

W Chałupach gdzie był/jest kolega są stosunkowo małe zakłócenia i z pewnością mówi o analogu a jak nie masz daleko do nadajnika i mało przeszkód po drodze to i na "drucie" pojedziesz .... :hop1:

 

 

PS

Testowałem przeróżne anteny i najlepsza moim zdaniem jest korona ..... pisałem juz o tym wcześniej..... a cudowałem ze wzmacniaczami płytkami ....kierunkowymi dookólnymi .... szkoda czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a to cytuję z tej właśnie strony :

 

"Obecnie nadawane są programy telewizyjne i radiowe:

 

TV

TVP 1

TVP 2

TVP Info Gorzów

Polsat

TVN

TV 4

TV Puls"

 

I powiem Ci szczerze że od 2 lat nigdzie w Polsce nie udało mi się złapać innych polskich programów oczywiscie regionalne są rózne ale to zawsze TVP info ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVZ zamontowana. Mala, bardzo lekka. Odbior bardzo dobry 5 kanalow w Chalupach.
Zamontowałeś antenę tą ze zdjęcia? DVB? I odbiera ci 5 programów analogowych czy cyfrowych???

Nie mam cyfrowego TV wiec tylko analog. Lapie chyba nadajnik Gdynia Oksywie i Gdansk Chwaszczno bo mam

1,2, Polsat, TVN i TVP INFO / TVP Gdańsk:

 

Lista nadajnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVZ zamontowana. Mala, bardzo lekka. Odbior bardzo dobry 5 kanalow w Chalupach.
Zamontowałeś antenę tą ze zdjęcia? DVB? I odbiera ci 5 programów analogowych czy cyfrowych???

Nie mam cyfrowego TV wiec tylko analog. Lapie chyba nadajnik Gdynia Oksywie i Gdansk Chwaszczno bo mam

1,2, Polsat, TVN i TVP INFO / TVP Gdańsk:

 

Lista nadajnikow

 

I wszystko jasne :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowych w Polsce jest 7 jeśli jesteś w zasięgu odbierasz wszystkie :ok: .... to w TV określasz z którego tunera ma korzystać nie można z dwóch jednocześnie więc albo analog albo DVB-t .... :ok:

Witam co do odbioru analog lub DVB-T nie mogę się zgodzić tv Samsung LE19C450 wyszukuje jedno i drugie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy szukam anteny do TV i tak trochę :bukiet::piwko:

 

chyba wybiorę którąś z tych niby do DVB-T, antena w okolicach 50zł, mam np takie trzy typy

 

antena 1 - zysk 50dB hmm ?

http://allegro.pl/dvb-t-nowosc-antena-najmocniejsza-tv-do-30-km-i1232499886.html

 

a może taka, bardziej "kompaktowa" i też wysoki zysk 45dB

http://allegro.pl/antena-dvb-t-panel-tv-telewizyjna-45-db-mocna-fv-i1232820646.html

 

i już wrzucana na forum antenka, ale "tylko" +28dB

http://allegro.pl/nowosc-antena-tv-samochodowa-mobilna-dvb-t-fm-i1246846932.html

plusem jest radio FM, co czasem może się przydać (myślę o zamontowaniu radia sam. w przyszłości)

dvw2-d.jpg

 

teraz kluczowe pytanie, czy te 50/45dB faktycznie działa ? czy jest to "chłyt markietingowy"

 

myślałem o klasycznej koronie (zysk 20-30dB), ale te nowe są takie zgrabne, lekkie i wydają się idealne do przyczepki

choć są kierunkowe i może trzeba będzie nimi pokręcić :bukiet:

 

Iść w klasykę - koronę, czy może próbować taki wynalazek :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam anteny do TV i tak trochę :bukiet::biwak:

 

chyba wybiorę którąś z tych niby do DVB-T, antena w okolicach 50zł, mam np takie trzy typy

 

antena 1 - zysk 50dB hmm ?

http://allegro.pl/dvb-t-nowosc-antena-najmocniejsza-tv-do-30-km-i1232499886.html

 

a może taka, bardziej "kompaktowa" i też wysoki zysk 45dB

http://allegro.pl/antena-dvb-t-panel-tv-telewizyjna-45-db-mocna-fv-i1232820646.html

 

 

niby fajne te antenki, ale zastanawia mnie jeden problem

mianowicie wymagają one zasilania 12 V i podłączenia do prądu :bukiet:

deszcz i td.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby fajne te antenki, ale zastanawia mnie jeden problem

mianowicie wymagają one zasilania 12 V i podłączenia do prądu :bukiet:

deszcz i td.....

 

jak wszystkie ze wzmacniaczem, muszą być zasilane, trzeba uważać bo są i takie na 10V

 

w czym widzisz problem ?

koronka też ma wzmacniacz zasilany 12V ?

 

żeby antena dawała jakiś sensowny odbiór bez wzmacniacza, to musi być kawał "stali"

np ta ma zysk na poziomie 16dB, ale długość ponad 1m !

a2670+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piomar67,

zasadniczo to praktycznie teraz wszystkie anteny mająmonotwane wzmacniacze które trzeba zasilić prądem

najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem przewodu antenowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piomar67,

 

najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem przewodu antenowego

 

jak tak to ok ale akurat te mają oddzielne zasilacze

najważniejsze żeby dobrze odbierały sygnał

miałem kiedyś antenę ze wzmacniaczem elektrycznym i nic to nie dawało,

sygnał i tak był do kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piomar67,

 

najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem przewodu antenowego

 

jak tak to ok ale akurat te mają oddzielne zasilacze

najważniejsze żeby dobrze odbierały sygnał

miałem kiedyś antenę ze wzmacniaczem elektrycznym i nic to nie dawało,

sygnał i tak był do kitu

 

wiesz z pustego i Salomon nie naleje :bukiet:

 

jak widzisz ta wielka antena ma zysk o połowę mniejszy jak ta mała słabsza dvb-t

więc właśnie pytam jak to się sprawuje w rzeczywistości, zwłaszcza te 45/50dB :bukiet:

 

bo taka antena ma zysk pewnie kilka dB, resztę "podkręca" wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.