Skocz do zawartości

Antena TV


marek

Rekomendowane odpowiedzi

I co ? Zadowolony ?

 

Mam nadzieję, że się nie gniewasz, ale wtedy jeszcze się zastanawiałem i w końcu zmieniłem zdanie - zwłaszcza dlatego, że nie miałem tylu pieniędzy na tę antenę co poleciłeś

 

W końcu wybrałem tę antenę (zdjęcie mojej roboty)

 

2pttov5.jpg

 

No i muszę stwierdzic, że - jestem zaskoczony! (oczywiście pozytywnie)

 

Teraz na działce te antena odbiera mi 12 kanałów. Są to:

 

TVP1 *

TVP2 *

TVP Info *

Polsat *

TVN

Puls

CT1 *

CT2

Nova

Prima

... oraz dwa kanały słowackiej (?) telewizji publicznej (może się nazywają ST1 i ST2?)

 

Gwiazdkami zaznaczyłem te kanały które są bez nawet jednej kropki zakłócenia, są idealne

 

A w domu na 9 piętrze z ciekawości tę antenę również sprawdziłem, a tam mi odbiera 23 kanały! Oto one:

 

TVP1 *

TVP2 *

TVP Info *

TV4

Tele 5

TVN *

TVN Siedem *

TVN24

Polsat *

Polsat2

TVP Polonia

TVP Kultura

TVP Historia

Puls *

Eurosport (oryginalny, angielski)

ST1 (tak będę nazywac te telewizje słowackie)

ST2

CT1

CT2

Nowa

Prima

Viva

Explorer

 

Gwiazdkami zaznaczyłem te kanały które są bez nawet jednej kropki zakłócenia, są idealne

 

Czyli - jeśli ta antena polecona przez Ciebie również odbiera tyle programów - to dobrze że wybrałem w końcu tą multi channel bo zaoszczędziłem 50 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

TVP1 *

TVP2 *

TVP Info *

TV4

Tele 5

TVN *

TVN Siedem *

TVN24

Polsat *

Polsat2

TVP Polonia

TVP Kultura

TVP Historia

Puls *

Eurosport (oryginalny, angielski)

ST1 (tak będę nazywac te telewizje słowackie)

ST2

CT1

CT2

Nowa

Prima

Viva

Explorer

 

Bardzo ciekawa sprawa. Ta "cud" antena odbiera u Ciebie programy które nie są emitowane poza sieciami kablowymi i satelitą. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale naziemnie emitowanych jest tylko 7 kanałów i to nie wszędzie wszystkie są dostępne. Te kanały to TVP1, TVP2, TVP Info (regionalna) TV4, Polsat, TV Puls i TVN. Pozostałe nadawane są drogą satelitarną w przekazie cyfrowym lub w sieciach kablowych. Zdarza się, że jak zamontuje się antenę blisko kabla w którym jest kablówka to można oglądnąć niektóre kanały w kiepskiej jakości. Nie wiem co to za kanały CT1, CT2, Nova i Prima. Może jakieś Słowackie nadawane naziemnie to wtedy uwierzę, że mogłeś je złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT1, CT2, Nova i Prima

 

Wszystkie czeskie, CT1 i CT2 to publiczne czeskiej telewizji... A oto strony kanałów Czeskiej Telewizji Publicznej, Prima i Nova - http://www.ceskatelevize.cz/ , http://www.iprima.cz/ i http://www.nova.cz/

 

Co do tego kabla to hmm... w kablówce mam polski Eurosport, nie angielski. Więc to chyba odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, Ale nie możesz odbierać programów telewizji zatelitarnej za pomocą anteny do odbioru telewizji naziemnej. To jest tak jakbyś chciał odsłuchać płytę CD na starym gramofonie. Zupełnie inny system transmisji. Przekaz satelitarny w tej chwili głównie cyfrowy na częstotliwościach mierzonych w GHz, a naziemny to przekaz analogowy na częstotliwościach Mhz. Dlatego żeby oglądać programy satelitarne potrzebne są odbiorniki a nie bezpośrednie podłączanie anteny do telewizora, nie mówiąc już o konstrukcji samej anteny a dokładnie konwertera, który jest zamontowany przy czaszy satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to dziwne zjawisko jest z tą anteną... Również widac, że im wyżej znajduje się ta antena, tym lepiej odbiera - może dlatego 30 metrów nad ziemią (9 piętro) odbiera 23 programy. Cóż, są niektóre rzeczy których nie da się wytłumaczyc do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że jak zamontuje się antenę blisko kabla w którym jest kablówka to można oglądnąć niektóre kanały w kiepskiej jakości.

 

Nie trzeba koniecznie blisko. Telewizje kablowe przeważnie tak kiepskiej jakości instalacje że sieją, czyli zakłócają odbiór ludziom którzy z ich usług nie korzystają.

 

No to to dziwne zjawisko jest z tą anteną...

 

Nic dziwnego. Po prostu twoja antena łapie wysiany przez kablówkę sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze od tematu odbiegam ale powstrzymać się nie mogę

admin wywal to potem to w diabły ale pytanie musze zadać.

Jurek, i inni wiecie co to za urządzenie jest w twoim avatarze i może widzial to ktoś w działaniu.

pytanie jak najbardziej poważne bo teraz to może byś nielada zagadka bo ja już ze 20 lat a może i więcej nie widzalem pracującej tej maszyny :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba kolesnica z plugiem, albo plug kolesny ... zdjecie za male to nie mozna rozpoznac dobrze.

 

ps... jezeli to jest to to o czym mowie, to w uzytku tego nikt nie widzial, bo z tego co mi sie kolacze po glowie to w dziewietnastym wieku tym sie pracowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba kolesnica z plugiem, albo plug kolesny ... zdjecie za male to nie mozna rozpoznac dobrze.

 

ps... jezeli to jest to to o czym mowie, to w uzytku tego nikt nie widzial, bo z tego co mi sie kolacze po glowie to w dziewietnastym wieku tym sie pracowalo.

niestety nie!

Lepszą fotke wrzuce do tematu Co to takiego i doczego to służy. Czyli rozwiązujemy zagadki

dalsze zgadywanie tam :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :D

Trochę to trwało, ale w końcu antenę mam na dachu.

Zamontowałem tę:

47fb8fe5c9e678ae.jpg

i jestem zadowolony :]

Te programy, które poprzednio mi śnieżyły mają obrza brzytwa ... TVP1, TVP2, Polsat, Puls, TV Katowice. Dodatkowo wskoczył mi TVN o którym uprzednio mogłem tylko pomarzyć :] Nie jest to wiele, ale wystarczy ... po co więcej, jak i tak nie ma czasu tego oglądać :)

Dodam, że w tej dziurze, którą odwiedzam nawet radio słabo odbiera.

Antena również pozytywnie przeszła test "przedzierania się pod gałęziami drzew" ... nadal jest na dachu na swym miejscu ... i to w całości :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatno testowałem dwie anteny dookólne.

1.Korona

2. Tele-Wizja Multi Channel 2000

Obie anteny montowane były kolejno na dachu samochodu i pokolej tą samą trasą jazda po terenie zabudowanym, zalesionym i otwartym w odległości od nadajników jakieś 30 km

Telewizorek LCD 7 cali

 

Obie anteny przeszły test pozytywnie. Trzymały w ruchu sygnał przyzwoicie.

Lepszą okazala się okrągła Tele-Wizja Multi Channel 2000 sygnal trzymała zdecydowanie lepiej a nawet tam gdzie Korona gubiła sygnal TVP1 , to na tej co prawda słaby ale był.

 

No i ważna cecha Tele-Wizja Multi Channel 2000 jest tańsza od korony o prawie połowe

zakupiłem oczywiście antene Tele-Wizja Multi Channel 2000 bo niedość że lepsza to jeszcze tańsza :]

post-57881-imported-e351933e-90d2-45f2-b677-014168611583_thumb.jpg

post-57881-imported-88f1ee16-16c9-4857-b656-a39e7c2b6875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.