Skocz do zawartości

Antena TV


marek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja ostatnio kupiłem antenę "Multi Channel Compact TV" - jakaś polska podróba anten dookólnych. Płaska jak tależ, lekka, łatwa i szybka w montażu. W miejscu gdzie stoi teraz moaj przyczepa, zwykłe anteny nie dawały sobie rady - ta natomiast zapewniła mi kryształowy odbiór TVP1 i lekko zaśnieżoną TVP2. Kosztowała mnie 70 złotych. Ma zasilacz na 12 V

Ogólnie rzecz ujmując ja ją polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Postanowiłem odkurzyć temat. Przekopałem forum i znalzałem jakieś szczątkowe informacje w temacie.

I tutaj mała UWAGA do wszystkich ... podajecie linki i za kilka miesięcy są "zimne" więc jeśli mozecie wrzucajcie fotki.

 

A teraż do rzeczy ... miałem telewizorek czarno-biały z anteną patykową i odobierał świetnie, tylko że w dwóch kolorach :) Kupiłem więc LCD i ... szlag mnie trafia na jakość odbioru z winy anteny - "patyka" - dodam, że jest zewnętrzny, fabryczny. Na starym odbiwrałem wszystkie programy w znośnej jakości, a na "nowym" połowy nie mogę złapać, a w drógiej płowie podczas oglądania nie wolno się w przyczepie ruszyć, bo śnieży, obraz robi sie czarno-biały, albo zanika całkowicie. Przecięż na czas dziennika nie będe żony ustawiał w określonym kącie i w określonej pozycji by coś zrozumieć :ok:

Nie jestem fnem tv, ale lubię wiedzieć co się dzieje w świcie i jaka pogoda "szykuje się" na nadchodzace dni. Wpadłem więc dziś do domu, wypakowałem ciuchy z budy i dawaj na allegro szukać czegoś, co uwolni mnie od cierpień. I tutaj STOP, tyle tego jest, że nie wiem co kupić :ok:

Może taką

0b256595bfbb9eb0.jpg

47fb8fe5c9e678ae.jpg

i szczerze mówiąc ta "podoba mi się" najbardziej ... taka areodynamiczna :ok:

 

A może taką, którą przykleja się do szyby

c954c140e429ca5c.jpg

 

A może taką, którą nigdzie się nie przykleja, tylko stawia wewnątrz przyczepy i "ponoć" działa :)

7323f1ab2362b1a8.jpg

e118c485a32bc415.jpg

Ta wydeje się być najpraktyczniejsza bo nie trzebaa dziurawić ścian dla poprowadzenia kabla i przymocowania anteny, ale ... czy wraz z "wewnątrz przyczepową praktycznością" idzie jakość odbioru? Nie wiem.

 

I ta, którą często widuję na TIR-ach ... niby najdroższa, czyli teoretycznie najlepsza

5d2431986eaec163.jpg

 

Moje preferencje anteny:

1. żona ma swobodnie przemieszczać się po przyczepie, kiedy oglądam tv :ok: ,

2. zasilanie wzmacniacza 12V

3. tv analogowe

4. nie mam zamiaru każdorazowo jej zakładać i zdejmować bo jestem zbyt leniwy, więc ma być na stałe ... wewnątrz lub na zewnątrz, bez masztów itp, bo kto by je tam rozkładał :ok:

 

Czy mógłbym prosić szanownych kolegów o jakieś wskazówki ... którą kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił LCD za pare stówek w markecie. Ja natomiast posiadam

 

zwykły kineskopowy TV 10''. Po podłączeniu anteny ze wzmacniaczem

 

mój TV odbiera wszystkie dostępne kanały tv naziemnej, natomiast

 

kolegi ledwie dwa zebrał. Te LCD nadają sie do oglądania z odtwaracza

 

DVD, jeśli zaś chodzi o TV to mają jakiś kiepski tuner i trudno jest

 

złapać dobry sygnał. Nie bardzo wiem z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, co piszesz, ale fakt jest faktem. Skoro wydało sie parę stówek na coś, co ma "gadać" a nie chce, to trzeba to uzdrowić.

Tylko czym, którą anteną?

Nie chcę kupować z każdego typu po sztuce by w końcu trafić na tę jedyną :ok:

Wszystkie Wasze opinie będa dla mnie cenne, więc ... słucham Was :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD zdecydowanie odradzam zwłaszcza pod antenki naziemne.Co do anteny to praktycznie wszystkie beda powodowały mniejsze lub weiksze zakłucenia za wyjatkiem jednej /YAGA np,połozona na dachu przyczepki-co dla wygodnych przeraza/Taka Yaga koszt ok 40 zł z symetryzatorem i 13 elem. zamiata bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru każdorazowo jej zakładać i zdejmować bo jestem zbyt leniwy, więc ma być na stałe ... wewnątrz lub na zewnątrz, bez masztów itp, bo kto by je tam rozkładał

W przypadku Twojej przyczepy, możesz stosować tylko antenę zewnętrzną.

Twoja przyczepa ma zewnętrzną powłokę metalową, przez to fale nie przechodzą.

Antena nr 4 chyba najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Zwróć uwagę na fakt, że ma ona już coś na kształt masztu z podstawą do mocowania.

Jedynka nie ma tego i musiałbyś kombinować jakieś mocowanie.

Obydwie nie są antenami kierunkowymi, co trochę pogarsza parametry odbioru, ale za to nie trzeba kręcić nimi w poszukiwaniu najlepszego odbioru.

 

Nr 1 ma zamontowany RapallaPL i to w środku zapytaj da jakiego tv używa.

RapallaPL ma Niewiadówkę, jej skorupa w znacznie mniejszym stopniu tłumi sygnał i mżna stosować anteny wewnętrzne.

Ja mam trójkę, ale to można tylko w Niewiadówce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję a uwagi i spostrzeżenia :) Faktycznie buda jest z aluminium i praktycznie z góry wykluczyłem wszystkie anteny wewnętrzne.

Faktycznie Jurku ... rozmawiałem dziś z naszymi ludkami w firmie od radiołączności i rónież poleceli mi "koronę" lub inaczej nr 4.

Ja jednak po analizie wszystkich za i przeciw, z przyczyn czysto techniczno-terenowych wybrałem nr 1. Poprostu tam gdzie jeżdże muszę się przedzierać pod gałęziami drzew. Raz nawet udało mi się urwać komin od ogrzewania :)

Antena nr 4 aż sie prosi o zawiśnięcie na jakiejś gałęzi, zas nr 1 ... sa duże szanse, że sie ślizgnie.

Zamówiłem więc nr 1 i za 2 tygodnie zdam relację dla potomnych, czy TV można oglądac na niej w dowolnej pozycji i miejscu, czy też stojąc na lewej nodze, prawa na lodówce, lewa ręka za prawe ucho, a prawa za lewym oknem przyczepki :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzedniej ciężarówce zamontowałem na dachu, na stałe tą

 

pierwszą. Byłem z niej bardzo zadowolony, spokojnie można było

 

oglądać TV podczas jazdy. W niektórych rejonach polski a szczególnie

 

na A4 i ogólnie na drogach gdzie nie ma drzew, odbiór był jak z

 

kablówki. Zaznaczam że ja, ją podlaczałem do kolorowego TV 10''

 

''kineskopowego'', nie wiem jak się sprawdzi w przypadku LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.