Skocz do zawartości

ku przestrodze... czy to ktoś z forumowiczy??


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że strażnik co mi w plecy strzelał stoi zawsze w tym samym miejscu, po LEWEJ stronie szosy i nieco za głęboko na poboczu...

Więc zrób mu zdjęcie jako dowód złego ustawienia ;(

Jesli jedziesz z przyczepą i walnie fotę z tyłu to oświadcz,że pożyczyłeś mu przyczepę i on ją ciągnął :ok: (żarcik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio zauważyłem pewną prawidłowość.

Jak tylko drogowcy naprawią kawałek jezdni,natychmiast służby miejskie

ustawiają znak ograniczenia do 40 km/h i oczywiście fotoradar.

W miejscowości Jawor (dolnośląskie) na obwodnicy miasta obowiązuje

40,a w ciasnych uliczkach centrum 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjąłem dyskusję ze strażą gminną n/t błędu pomiarowego. Miałem 72km/h na 50-tce. Błąd podobno wynosi na Multanovej +/- 3%. Wtedy miałbym poniżej 70-tki. Zawsze to 1 punkt mniej :ok: .

Pani (bardzo miła zresztą) kazała mi napisać maila i mają się odnieść. Zobaczymy. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekłamań licznika Panowie to się mylicie - wszystko zależy od typu licznika i tego jakie mamy koła. Zdarza się tak, że producent wykona licznik bardzo dobrze i jego odchyłki są znikome (rzędu 2km/h) - i tu przykładem jest daewoo tico. Przy oryginalnych oponach właśnie tyle wynosiło ZANIŻANIE prędkości.

 

A sam doświadczyłem nie raz różnych przekłamań - przykład ze swojego samochodu - oryginalne koła 13 z ori oponą - przekłamanie 5km/h ze zwiększającą się różnicą od 100 w góre. Następnie 14" niby przelicznik (stosunku wielkości kół) odpowiedni, a różnica nagle 10km/h. Aktualnie 17" i nie zachowanie żadnych norm - przekłamanie 4km/h i nie rośnie ono w raz z prędkością!

 

Także opona oponom, licznik licznikowi i samochód samochodowi nie równy :ok:

 

A co do tematu, to bardzo mi przykro patrzeć na niewiadówke i gdy sobie pomyślę, że z moja mogła by podobnie skończyć ;( Olbrzymie współczucie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimof - przy założeniu, że w danych w równaniu są stałe niezmienne w postaci przełożenia skrzyni biegów, mostu (czyli w tym samym aucie) zmieniasz TYLKO opony - to zmienia się prędkość na liczniku. Nie ma fizycznej możliwości, żeby było inaczej. Nawet błąd będzie proporcjonalny. Fizyki się nie da oszukać.

Na błąd wskazania licznika składa się zbyt wiele czynników. Nie jest to tylko sam licznik.

W jaki sposób ustaliłeś, że błąd pomiarowy wychodzi 2km/h? I przy jakiej prędkości? Pamiętaj, że przy GPS też występuje błąd.

Jedyną najprostszą metodą jest stoper w łapkę i jazda na prostym odcinku drogi i odznaczanie stoperem słupków przez powiedzmy kilometr.

Słupki są co 100 metrów. Łatwo odczytać w jakim czasie przejechałeś dany odcinek ze stopera i przeliczyć na prędkość. Robiłem takie badania na laboratorium z teorii ruchu.

 

http://www.auto-swiat.pl/poradniki,artykuly,Jak-zmiana-opon-wplywa-na-wskazania-predkosci,Zmiana-opon-to-zmiana-wskazan-licznika,22562.html

 

i przy okazji:

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2007,nr,225/poz,1663,rozporzadzenie-ministra-gospodarki-w-sprawie-wymagan--ktorym-powinny-odpowiadac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony powodują odchylenia, a w zasadzie ich zużywanie się. Widzieliście jak na niemieckich autostradach wyprzedzają się TIR`y. Często odcinek na któtym odbywa się ten manewr rosciągnięty jest na przestrzeni 5-7 km. TIR`y mają ogranicznik prędkości (tzw. kaganiec). Wyprzedzany pojazd jedzie na zużytych oponach, a wyprzedzający nowe. Dlatego kożystają z nowych opon. Dzięki dużym rozmiarom występują duże odchylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjąłem dyskusję ze strażą gminną n/t błędu pomiarowego

 

gfizyk, w poście z dnia Piątek 13 Sie, 2010 09:10 pisałem o Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej ( ówczesnego ) w sprawie dokładności urządzeń pomiarowych - w tym i fotoradarów - gdzie czarno na białym jest wyraźnie napisane jaki błąd pomiaru jest dopuszczony dla fotoradaru i - niestety - dla wszystkich służb "bawiących" się tymi urządzeniami - jest to pewien problem a co gorsza nikt z tych służb woli nie wspominać z wiadomych względów o tym rozporządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używam jednego GPSa, a jemu nie zmieniają się wartości. Myślę, że to urządzenie ma dość dużą dokładność (przekłamanie rzędu 2km/h to już niestety nic nie poradzimy - stoper ręczny to o wiele większa nie dokładność pomiaru).

 

Przerabiałem dużą ilość opon i nieraz nawet na oko widać różnicę np. w oponach 205 i ich szerokościach.

 

2km/h przerabiałem w całym zakresie prędkości tego autka czyli od 2 do 150.

 

marios ma tu dużo racji - wielkość bieżnika, zwłaszcza przy dużej oponie ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

est to pewien problem a co gorsza nikt z tych służb woli nie wspominać z wiadomych względów o tym rozporządzeniu

 

Zobaczymy, co powiedzą moi "strażnicy teksasu". Tak jak pisałem - zwróciłem się z prośbą o skorygowanie zakresu wykroczenia powołując się na zapisy o błędzie pomiarowym. Zawsze to jeden punkt mniej,

Zobaczymy. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, zostałem zatrzymany za przekroczenie prędkości w okolicy Frankfurtu. Przekroczenie niewielkie. Policjant przy wypisywaniu mandatu, obniżył odczytaną na suszarce wartość o 2% opisując to jako błąd urządzenia pomiarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przedstawić swoją negatywną

To chyba raczej nie to miejsce ... :ok:

 

Tak bym to ujął - przecież widziałeś co brałeś? O ile drzwi mogły pęknąć, to ilość miejsca, sprawność kibla, ujęcia wody, a już na pewno wygląd szyby, ilość robactwa - widziałeś pożyczając.

Więc - nie rozumiem o co chodzi. Aż nasuwa się przysłowie: "widziały gały co brały"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzany pojazd jedzie na zużytych oponach, a wyprzedzający nowe. Dlatego kożystają z nowych opon. Dzięki dużym rozmiarom występują duże odchylenia.

Kolego, co za brednie piszesz ? Dlatego się wyprzedzają, bo jeden z nich ma nowe opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzany pojazd jedzie na zużytych oponach, a wyprzedzający nowe. Dlatego kożystają z nowych opon. Dzięki dużym rozmiarom występują duże odchylenia.

Kolego, co za brednie piszesz ? Dlatego się wyprzedzają, bo jeden z nich ma nowe opony ?

 

nowe są pewnie szybsze ;(

a może na odwrót ... stare slicki będą szybsze ;(;(

 

co do ciężarówek, owszem kagańce mają co nie przeszkadza im jechać i 100km/h ;(

 

jeśli chodzi o przekłamania, oczywistym jest że opony to 90% przyczyn przekłamań

IMO producenci zakładają pewien margines, stąd właśnie większość liczników zawyża prędkość

zakładając inny rozmiar ciężko jest trafić idealnie, zawsze jest jakiś % błędu, do tego dochodzi zużywający się bieżnik i pewnie sama tolerancja rozmiarów opon

 

w vitarze mam założone opony większe o kilka procent i teraz licznik prawie idealnie pokazuje,

na oryginalnych 195/80 zaniżał o ok 10km/h, teraz na 215/75 zaniża o mniej niż 5km/h

różnica średnicy to ok 1cm :ok:

właściwie wszystko się zgadza, do momentu aż zetrę bieżnik, którego jest ok 10mm :)

(a opony typowo terenowe mają prawie 2cm bieżnika, więc tam różnice są jeszcze większe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.