Skocz do zawartości

Uszkodzone nadkole. Hobby 400 1994 r


Jacek D

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tomekk napisał:

Walt, dobrze że wkleiłeś zdjęcie, tak ma być jak w tej tabeli, nie więcej niż 2,7. Masz amortyzatory w zwieszeniu przyczepy ?

Jeśli to do mnie pytanie, to mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, Walt napisał:

Jeśli to do mnie pytanie, to mam.

Witam

Walt, nie, nie do Ciebie pytanie, do autora pytania @Tomasz26

Wygląda jakby oś w ogóle nie amortyzowała niczego, w tym także ruchów przyczepy lewo - prawo. Faktycznie bardzo siadła, może szlag trafił wałki w osi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to nie bardzo znam budowę osi delty w środku. Może ktoś z Kolegów wie coś na ten temat. Może poszukaj na Forum wątku jak ktoś regenerował i skontaktuj się z takim warsztatem. Nawet gdyby się okazało że przyczyna problemu jest gdzie indziej, to i tak oś jest do regeneracji lub wymiany. Jeżeli wiążesz dalekosiężne plany z budką to może warto zainwestować. Poza osią można jeszcze zastanawiać się nad jakością zawieszenia w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co odrazu wymieniać oske na nowa może da się wymienić podzespoly, a może oska jest dobra a wymienię na nowa poco generować koszty. Najpierw trzeba zdiagnozować problem a potem wymieniać na nowe albo zregenerować.  W aucie jest nowe zawieszenie koni z regulowaną twardosci i wysokością po drogie auto niema nic wspólnego z moim problemem które występuje w przyczepie a nie w aucie. Z tabliczki wiem że ósma jest bpw szukałem po stronach ale nikt nie pisał o tej osi, znaczy się ja nie znalazłem dlatego napisałem tu na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przecież  nikt nie karze Ci wymieniać oś, tak tylko gdybam, co do auta to nie jestem duchem świętym i nie wiem czy auto ma nowe zawieszenie Koni, czy też oryginalne producenta. Zastanawiamy się, a Ty się denerwujesz i absolutnie wykluczasz samochód. Nie gniewaj się, ale ostatnio wszyscy chcieliby tu i teraz żeby im poradzono i najlepiej jeszcze po myśli pytającego. Ja osobiście gdybym miał dłużej zostać z przyczepą to na pewno zrobił bym porządek z tak osadzonym zawieszeniem, a ze zdjęć widać to raczej wygląda na konieczność.  Jeżeli nie chcesz inwestować w podstawowy sprzęt do wypoczynku i który odpowiada za bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny podczas jazdy to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce naprawić dlatego napisałem na tym forum. Zdaje sobie sprawę że nikt mi nie powie na odległość ty będzie to i to zepsute. Więc moje pytanie jest jakie powinno być ciśnienie w oponach bo każdy podaje inaczej, aznajaz życie to ma też wpływ. Drogie pytanie czy ktoś taka belke rozbieral jak tak czy mógł by podesłać schemat jak ona jest złożona. Tak jak pisałem wyżej mam wrażenie że koła zabardzo wpadły w nadkola ale nie mam porownania do innej takiej hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomasz26 napisał:

nie mam porownania do innej takiej hobby

Na szybko - u mnie tak wygląda po ustabilizowaniu podporami, więc pewnie ciut ponad to jak wygląda to w czasie jazdy.

20200508_193555~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Walt napisał:

Tak jest u mnie:

 

20190611_211415.jpg

Witam,

Dokładnie tak mam być w opisywanym przez @Tomasz26 przypadku. Nie wiem z którego roku jest Hobby Kolegi @Walt, ale informacje na naklejce są właściwe. Tylko co mają zrobić inny użytkownicy przyczep tej zacnej marki?

Hobby 2007 - wycinek instrukcji obsługi

hobby_2007_pressure.png.7f3dc5fe0daf2659bb65f6c48b17e8ab.png

I żeby nie było tak różowo to kolejny przykład z tej samej stajni.

Hobby OnTour 390 Cocobolo 2019

hobby_2019_pressure.png.bf56f724d15a429144fdf80f4d293c42.png

I jak zinterpretować takie informacje?

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2020 o 17:50, Tomasz26 napisał:

Z ciśnieniem.jest też jakas nie spójną informacją w serwisie podali mi że ma być 4,5 Bara na nadkola pisze 2,7 Bara a na stronie 3,2barainternetowe

Witam ponownie.

Wspomniane przez Kolegę @Tomasz26 ciśnienie 2,5 bar (przy założeniu tej samej wartości w obu oponach) nie powinno mieć aż tak dużego wpływu na zachowanie przyczepy w tym konkretnym przypadku. No chyba że byłaby totalnie przeciążona. Według mnie przyczyn należy szukać gdzie indziej: rozkład masy w samej przyczepie jak również stosunek mas auto-przyczepa. Jeśli stan techniczny pojazdu nie uległ zmianie (charakterystyka zawieszenia) to zmianie uległy głownie tylko dwie wartości: masa budki i jej gabaryty.

W związku z niespójnymi informacjami które odnalazł @Tomasz26 jestem zdania, że należy opierać się na danych producenta opon. Założenie jest jednak takie, że podana jest wartość ciśnienia dla maksymalnego dopuszczalnego dla rozmiaru 195/70R14 91T obciążenia tj 675 kg.

Takie informacje podaje producent - BARUM.

barum_for_caravan_pressure_edit.thumb.png.1f709cfe49f0aac2871be669bfb2b964.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofel dzieki za info. W piatek jadę się przejechać pusta przyczepa i chce wykluczyć zle albo nierownomierne załadowanie przyczepy. Dam znać. Do do zawieszenie w aucie jest sprawne w 100% i chciałbym.podkreslic że w tamtym roku śmiałem z ta przyczepa i prowadziła się rewelacyjnie. Chciałbym od furomowiczow o udzielenie informacji czy ktoś taka belke w hobby rozbieral i czy ma jakiś zdjęcia albo schemat z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.