Skocz do zawartości

Uszkodzone nadkole. Hobby 400 1994 r


Jacek D

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tomasz26 napisał:

Różnie nieda się określić przy jakiej prędkości. 60km/h wychodzę z zakrętu i zaczyna ja rzucać. Na prostej to 80km/h czasem.przy 120km/h ale zauważyłem.ze zaczyna się to wtedy kiedy przyczepa hustnie na dołku bo tak to sie dobrze ja ciągnie. W tym roku tak coś się podziało. Zdążyłem dyszel, starałem.sie ja równo obciążyć i wydaje mi się że belka usiadła bo mam.wrazenie że było wyżej o dobre 3cm ale to mi sie wydaje bo nigdy nie wierzyłem tego 

Może to nie zawieszenie a Hak, może w złym kierunku idziesz, okładziny masz dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak okładziny dobre zmieniane 2 lata temu zrobione okolo 5tys km najazd nasmarowany chodzi leciutko. Amory na przeglądzie sprawdzane i hamulce też. Niewiem.w którym kierunku mam iść. Przedtem miałem przyczepe na niższym.profilu opony może tu jest przyczyną. Dalej uważam że zabardzo opony weszły w nadkola 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz26 napisał:

Tak okładziny dobre zmieniane 2 lata temu zrobione okolo 5tys km najazd nasmarowany chodzi leciutko. Amory na przeglądzie sprawdzane i hamulce też. Niewiem.w którym kierunku mam iść. Przedtem miałem przyczepe na niższym.profilu opony może tu jest przyczyną. Dalej uważam że zabardzo opony weszły w nadkola 

Oj to już nie pomogę, musisz czekać aż ktoś inny ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz26 napisał:

Peja76 jaka.masz przyczepe jak można wiedzieć, i jakie ciśnienie w pola dajesz

Moja to Hobby 540WLU 2015r, ciśnienie jakie pompuje to 4.5, tak mam na błotniku napisane i tyle pompuje, DMC 1500kg. pewno lekko przeładowana jak wszystkie?, koła mam bardziej schowane jak u ciebie, może dla tego że mam Movera to trochę siadła, opony też mam Barumy jak twoje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem.na 2.5 Bara może to jest przyczyną sprubuje dam 3,5 zobaczymy co sie będzie działo. Mogę mieć proźbę zmierzyl byc ile masz cm między górną krawedzia felgi a dolna krawędzią nadkola plastikowego. Dzięki za pomoc.

Witam

 

Jakie masz opony, rozmiar i symbol czy jest C ? Ile masz na zaczepie ? Podnieś może przyczepę z jednej, później drugiej strony, popatrz jak mocno opadną koła, czy nie mają luzu. Sprawdź luz na zaczepie góra, dół, lewo, prawo. Amortyzatory w aucie są dobre.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz dokładnie. 

Okładziny 2 lata temu zmienione na okladzinach zrobione 5 tys. Test okładzin na kuli jest na "plusiku". Opony 2018 roku 195/70 r14 91T . Szczęki zmienione 2 lata temu hamulec wyregulowany. Brak luzow na zawieszeniu. Linki chodza delikatnie bez żadnego oporu. Hamulec najazdowy nasmarowany nie naskakuje, chodzi plynnie. Ciśnienie w oponach 2,5 Bara. Na zaczepie dokładnie 86kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nadkolu pisze 2,7 Bara na stronie https://www.tyresafe.org/check-your-pressures/caravan-pressure-calculator/ podaje 2.48bara a servis podaje bo dzwoniłem 3,2 Bara  więc ile ma być tego cisnienia. Bakiscie mam tylko rozmiary opon

Edytowane przez Tomasz26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbliżej prawdopodobnego wydaje mi się te 3,2. Ja w hobbitce na nadkolu miałem 2,7 a w bakiście naklejkę z ciśnieniami. Teraz dokładnie nie pamiętam ale dla tego rozmiaru co miałem to było 3,5 albo 3,7. Tylko że buda troszkę większa od Twojej. W aktualnej, fakt że już sporo większa ale mam 4,5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie są opony wzmacniane, więc ciśnienie nie może być większe niż 2,7 bara, powyżej 3 może być źle. Pamiętam, że w np. instrukcji Knausa tak było podane w tabeli.

Edit.

Walt, dobrze że wkleiłeś zdjęcie, tak ma być jak w tej tabeli, nie więcej niż 2,7. Masz amortyzatory w zwieszeniu przyczepy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.