Skocz do zawartości

Gaz w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aby nie tworzyć nowego wątku zapytam tutaj. Na ile czasu Waszym zdaniem wystarczy butla 11 kg, przy założeniu, że cały czas będzie chodziła lodówka, przygotowywane będą 2 - 3 posiłki dziennie i będzie na minimum chodziło ogrzewanie? Na ile dni może tego gazu wystarczyć? Pytam, bo wybieram się do Szwecji na dziko i nie wiem, czy mi 11-stka wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tworzyć nowego wątku zapytam tutaj. Na ile czasu Waszym zdaniem wystarczy butla 11 kg, przy założeniu, że cały czas będzie chodziła lodówka, przygotowywane będą 2 - 3 posiłki dziennie i będzie na minimum chodziło ogrzewanie? Na ile dni może tego gazu wystarczyć? Pytam, bo wybieram się do Szwecji na dziko i nie wiem, czy mi 11-stka wystarczy?

 

W domu używam takiej butli i wystarcza mi na ok 1 miesiąc ( samo gotowanie ale dla 4 osób ) B)

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez arsat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wystarcza w domu to wiem, bo moja kuchnia jest na takie butle. Sprostuję, że ogrzewanie na minimum będzie używane tylko w nocy. Natomiast cały czas będzie chodziła lodówka. Pytanie swoje kieruję również do tych, co nie podłączają się na kempingach do prądu, np. korzystając z własnych solarów. Niemal u wszystkich lodówka wówczas chodzi na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy non stop chodzącej lodówce, dogrzewaniu w nocy i szykowaniu posiłków powinno wystarczyć na ok półtora-dwa tyg W zależności na ile ustawisz lodówke i piecyk takie będzie zużycie a różnice mogą sięgać kilku dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z mniejsza butlą jest dobry, tylko czy reduktor i podłącznie z butli 11 kilogramowej bedzie pasowało do butli 3 kg? Wyjście z butli 11 jest z boku, a do trójki palnik przykreca się z góry. jak to z tym należy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalne "kolanko", dodatkowo redukcja. Nie wykluczam, że w kolanku gwinty są już zredukowane.

Znalazłem! Nazywa się redukcja kątowa:

http://allegro.pl/re...1702420626.html

 

a musi być kolanko ?

do gazowego grilla używam reduktor na pionowo :hmm: ze zwykłą redukcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - podobno powinno być. Tak słyszałem. Nie mam nic na poparcie tej tezy. Chyba to, że reduktor powinien działać w poziomie....

Faktem jest, że koszt niewielki. Przy używaniu obydwu butli (zapas 3kg) warto się wyposażyć. Ja zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - podobno powinno być. Tak słyszałem. Nie mam nic na poparcie tej tezy. Chyba to, że reduktor powinien działać w poziomie....

Faktem jest, że koszt niewielki. Przy używaniu obydwu butli (zapas 3kg) warto się wyposażyć. Ja zakupię.

 

ale ja mam i nie wiem czy się bać czy nie ;)

od roku używam reduktora do grilla i na razie nic złego się nie stało :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, niech mądrzejsi się wypowiedzą. Ja dodam od siebie, że też miałem dotychczas reduktor w pionie i nic się nie stało. Ale wymieniłem butlę na 11kg i automatycznie mam go w poziomie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam redukcji z dużej na małą oraz odwrotnie zależy w której buli mam więcej gazu - tak od paru lat i nigdy nie miałem problemu ( jedynie co to od czasu do czasu sprawdzam stan uszczelek czy któraś się nie "kończy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.