Skocz do zawartości

Gaz w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie można

Z tym nie można to jest tak, ja w swojej cepce też mam oryginalną siedmio kilową brytyjską butlę i nabijam ją na zwykłej stacji LPG.

Bez jakichkolwiek "przejściówek " i tego typu pierdafonów.

Facet nabija mi ją tym samym "pistoletem" którym tankuje mi gaz do autka dociskając ten "pistolet" do zaworu butli.

Wiem, że niewiele to ma wspólnego z BHP itp. ale jak widać Polak potrafi :hehe:

Nabicie takiej butli kosztuje mnie około 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem allegro ,ale takiej nie znalazłem.Zawór w butli nie ma gwintu,tylko,,click,, . :hehe:

Weź zezłomuj ta butle. Kup normalną 11 kg którą wymienisz za 39 zł na każdej stacji, lub 5 kg która naładujesz LEGALNIE w rozlewni gazu. Możesz tez szarpnąć się na kompozytową z BP :hehe:. Oczywiście można kombinować i lać nielegalnie, ale wtedy to już wolał bym kupić 11 kg i przelewać sobie do mniejszej turystycznej samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup normalną 11 kg którą wymienisz za 39 zł na każdej stacji

Strasznie masz tanio , u mnie najtaniej to ok 44-45 zł .

Na stacji BP 11 kg butla propanu-butanu to 50 zł , ciekawe bo 11 kg w blaszanej butli czystego propanu to 55 zł czyli tylko 5 zł różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 11 kilową płacę 42 zł. i mam święty spokój,bez kombinowania z jakimiś przejściówkami albo proszenia o nabicie na stacji lpg.

11kilo gazu starcza mi na rok, a używm przyczepkę kakże zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem allegro ,ale takiej nie znalazłem.Zawór w butli nie ma gwintu,tylko,,click,, . :hehe:

Weź zezłomuj ta butle. Kup normalną 11 kg którą wymienisz za 39 zł na każdej stacji, lub 5 kg która naładujesz LEGALNIE w rozlewni gazu. Możesz tez szarpnąć się na kompozytową z BP :ok:. Oczywiście można kombinować i lać nielegalnie, ale wtedy to już wolał bym kupić 11 kg i przelewać sobie do mniejszej turystycznej samemu.

 

jestem na tym samym etapie, tzn mam 7kg holenderską ...

już przymierzyłem 11kg, wchodzi nawet ta z kołnierzem i tak już chyba zostanie

plastików z BP nie polecam, bo np w Krk jest to towar nie do dostania

tym bardziej będzie problem gdzieś na uboczu :hehe:

a różnica w wadze wcale nie jest jakaś znacząca, raptem kilka kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastików z BP nie polecam, bo np w Krk jest to towar nie do dostania

tym bardziej będzie problem gdzieś na uboczu :hehe:

a różnica w wadze wcale nie jest jakaś znacząca, raptem kilka kg

 

Konrad mam takie butle 2 szt. i bardzo mi odpowiadają. Najwazniejsza sprawa widac ile jest gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woziliśmy 11 i wyrwaliśmy przód przyczepy

ten luk bagazowy

Pewnie woziliście ją z boku luku bagażowego,nie da się.Podłoga w luku ,po bokach nie ma podparcia na ramie.Trzeba przykręcic uchwyty na środku luku.W temacie dostępności butli kompozytowych w Krakowie-przerabiałem ten temat,straciłem pół dnia na objeżdżanie okolicznych stacji BP.Dystrybucja leży na łopatkach,nie będę jeździł po Polsce w poszukiwaniu gazu.Ale wróćmy do problemu Gajowego.Przejściówka,którą widzieliśmy z Konradem na allegro-była niestety przewidziana do butli z gwintem.Przemyśl temat,jeśli są w Twojej okolicy punkty BP z butlami kompozytowymi to zainwestuj.Jeżeli dostępność jest taka jak wyżej pisałem,to kup 11 kg.Sprawdź wcześniej czy się zmieści w bagażniku.Masz angielską przyczepe więc tak jak pisałem,uchwyty do butli przykręć na środku bagażnika,nie próbuj jej wozić z boku.

Zauważyłem że im większe zadupie,tam łatwiej o wymianę takiej butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woziliśmy 11 i wyrwaliśmy przód przyczepy

ten luk bagazowy

Pewnie woziliście ją z boku luku bagażowego,nie da się.Podłoga w luku ,po bokach nie ma podparcia na ramie.Trzeba przykręcic uchwyty na środku luku.W temacie dostępności butli kompozytowych w Krakowie-przerabiałem ten temat,straciłem pół dnia na objeżdżanie okolicznych stacji BP.Dystrybucja leży na łopatkach,nie będę jeździł po Polsce w poszukiwaniu gazu

 

dokładnie, wiem z innego źródła, że poszukiwania kompozytowej zakończyły się fiaskiem :hehe:

więc bez sensu, skoro w Krk gdzie jest kilka stacji, nie można dostać tych butli, to co będzie na wybrzeżu czy bieszczadach, gdzie prawie nie ma stacji BP ?

to już wolał bym kupić redukcję i prosić się o zatankowanie na stacji LPG :hehe:

(swoją drogą w mojej okolicy nikt nie chce tankować butli)

 

a co do 11kg w luku, nie rozumiem jak może zaszkodzić ?

u mnie 11kg stoi dokładnie w miejscu tej 7kg, jak pisał Krzysiek, idealnie na ramie

nawet mocowanie chyba spasuje, po drobnej korekcie :ok:

 

plusem 11kg jest dostępność, na wioskach jest nawet lepsza jak w mieście,

bo ludzie używają np do kuchenek, do tego prawie każda stacja z LPG, ma też butle

 

co do ceny, u mnie widziałem po 39zł :ok:

 

[ Dodano: Sro 02 Cze, 2010 08:45 ]

plastików z BP nie polecam, bo np w Krk jest to towar nie do dostania

tym bardziej będzie problem gdzieś na uboczu :ok:

a różnica w wadze wcale nie jest jakaś znacząca, raptem kilka kg

 

Konrad mam takie butle 2 szt. i bardzo mi odpowiadają. Najwazniejsza sprawa widac ile jest gazu.

 

mnie też by odpowiadały, ale dostępność mnie skutecznie zniechęciła :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.