Skocz do zawartości

Gaz w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie, wiem z innego źródła, że poszukiwania kompozytowej zakończyły się fiaskiem :ok:

Panowie , a nie lepiej tak jak na fotce.

Dostępność na każdej stacji , a jaki ubaw jak gość szuka zaworu i za chwilę stwierdza .

Pan się dobrze czuje , przecież to auto jest na ropę.

Ja na to , ale ja nie chcę tankować samochodu. :hehe:

:hehe:

post-141206-imported-fd7bdf8f-661a-4597-9749-a9e970c013df_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dokładnie, wiem z innego źródła, że poszukiwania kompozytowej zakończyły się fiaskiem :hehe:

Panowie , a nie lepiej tak jak na fotce.

Dostępność na każdej stacji , a jaki ubaw jak gość szuka zaworu i za chwilę stwierdza .

Pan się dobrze czuje , przecież to auto jest na ropę.

Ja na to , ale ja nie chcę tankować samochodu. :hehe:

:ok:

 

Każde rozwiązanie ma plusy i minusy ...

plusem 11kg jest że wymienisz ją nawet w miejscowościach gdzie nie ma stacji LPG

koszt ... też chyba na plus, mnie 11kg będzie kosztować 90zł

a ile Twoja instalacja ?

cena gazu porównywalna

 

butle można napełnić propanem, samochodowej chyba się nie da ?

 

samo napełnianie, tu możesz nabić ile pasuje, ale jak braknie :ok:

butli nie dotankujesz, więc jak zostanie np 1/4 to trzeba się liczyć z wymianą na wyjeździe

albo wymienić na pełną i stracić te kilka litrów

 

mam zbiornik toroidalny z opla i myślałem żeby wykorzystać go w cepce

ale chyba odpuszczę :ok:

 

miny gości na stacji, na pewno są ciekawe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego wam 11 kg gazu w Chorwacji ?

Ja 40 L gazu mam nie spełnia na sezon.

Ok 60L zużywam na cały sezon , ale trzeba zaznaczyć ,że u mnie sezon i u kolegów kończy się 31 grudnia , a zaczyna 1 stycznia. :hehe:

Prawda jest taka , jeśli nie mamy dużej butli to oszczędzamy na gazie , mając nieograniczoną ilość i dostęp nie liczymy się z nim w cale.

Ja nie używam energii 230V.

Kuchenka , grill , piekarnik , ciepła woda , piecyk i oczywiście lodówka 24h na dobę ciągnie swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to rozumiem, proponuję tylko szacować potrzeby po intensywnym sezonie bo rozwiązań jest kilka i nie ma sensu planować czegoś na zapas i wozić zbędny balast !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli siąść i beczeć ,a mierzyłeś czy wejdzie butla kompozytowa?

Jak nie wejdzie zwykła 11 to kompozytowa tym bardziej, w mojej przyczepie zwykła wchodzi bez problemu natomiast z kompozytem się muszę pobawić, a wszystko przez większy kołnierz przy zaworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.

Niestety 11 kilowa nie mieści się w skrzyni na dyszlu,więc będę musiał chyba kupić 2 po 5 kg. :hehe:

 

ta bez kołnierza też ? ona jest ciut niższa i łatwiej ją wpasować ?

a może da sie obniżyć podłogę ?

 

jak masz zamiar więcej korzystać z gazu, to chyba warto pokombinować

w krk liczą 8zł/kg, czyli jakieś 4zł/L, a to 2x drożej jak 11kg czy LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.

Niestety 11 kilowa nie mieści się w skrzyni na dyszlu,więc będę musiał chyba kupić 2 po 5 kg. :hehe:

 

... mi też się nie zmieściła kupiłem 5 kilówkę w castoramie ... awaryjnie mam małą kilówkę chyba ... na gotowanie w Chorwacji to ta piątka starczy na miesiąc ... no chyba, że na dziko i lodówka ma chodzić ale to już inna historia.

 

Zerknij jeszcze są w punktach wymiany butli 11kg takie bez kołnierza ... może takie coś na siłę zmieścisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła wchodzi bez problemu natomiast z kompozytem się muszę pobawić, a wszystko przez większy kołnierz przy zaworze.

Nie wiadomo czy nie wchodzi ze względu na wysokość czy na szerokość

a może da sie obniżyć podłogę ?

Tego bym nie robił,szkoda podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.