Skocz do zawartości

Gaz w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Również od wielu lat używam redukcji prostej do małej butli i nic się nie dzieje. Wydaje mi się, że dla gazu jest obojętne czy reduktor jest w pionie, czy w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poczekajmy, niech mądrzejsi się wypowiedzą. Ja dodam od siebie, że też miałem dotychczas reduktor w pionie i nic się nie stało. Ale wymieniłem butlę na 11kg i automatycznie mam go w poziomie :-)

Grześku?! Ty, Fizyk, nie wiesz jak działa reduktor? :)

 

500px-Single-stage-regulator.svg.png

(foto: Mintrick)

 

Jak widać z powyższego. Położenie w pionie czy w poziomie nie ma znaczenia dla zasady działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie jestem gazownikiem lecz od kolegi który zajmuje się tym zawodowo wiem że nie można dopuszczać aby reduktor został zalany gazem, czyli nie można dopuszczać do zdarzenia aby butla się przewróciła ( do leżących butli są inne reduktory) . Do puki w reduktorze znajduje się gaz w postaci gazowej ( nie płynnej) to nic się nie dobrego nie wydarzy ( po za skrajnymi przypadkami uszkodzonych reduktorów).

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączyłem dziś butlę i nie leci mi gaz w przyczepie. Czy reduktor ma jakieś zabezpieszenie może? W przyczepie zawory otwieram(tak mi się przynajmniej wydaje) i nic-cisza. Czy jeszczegdzieś jakieś zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś butlę i nie leci mi gaz w przyczepie. Czy reduktor ma jakieś zabezpieszenie może? W przyczepie zawory otwieram(tak mi się przynajmniej wydaje) i nic-cisza. Czy jeszczegdzieś jakieś zabezpieczenie

 

 

 

Witam, a tak na początek to jakiego rodzaju butlę podpiołeś zwykłą stalówkę ( propan-butan) czy kompozytową ( sam propan) ???:niewiem::niewiem: jeśli stalową to tak jak kolega Jankes podpowiedział poczekaj chwilę na odpowietrzenie instalacji, jeśli natomiast kompozytową to tak samo poczekaj chwilę i jeszcze jedna ważna sprawa na reduktorze lub przejściówce jest czarna dźwignia którą trzeba przekręcić by gaz poleciał z butli do instalacji, lub sprawdź czy może masz jeszcze filtr olejowy zaraz za butlą i tam też jest zaworek którym możesz zamknąć gaz w instalacji.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już działa. Chyba faktycznie zanim doleciał gaz, to całe powietrze musiało zostaś przepchnięte przez przewody instalacji....Także w zasadzie wszystko w mojej chałupie działa...No prawie, bo lodówki w opcji na gaz nie mogę odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.