Skocz do zawartości

Szukam kempingu nad morzem na wybrzeżu zachodnim!!!


track222

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie tylko zacytować koleżankę powyżej:

 

"bo jak dzwoniłam w kwietniu ;) to był ostatni wolny od 12 lipca więc go zarezerwowaliśmy"

 

Czy jak człowiek pracuje w firmie, to prosi o takie wynagrodzenie aby wystarczyło mu na bułki i kawałek kiełbasy? Czy stara się wynegocjować jak najwięcej? To rynek kształtuje cenę nikt inny. Nie musisz mi przytaczać cen z innych campingów bo wiem że można znaleźć taniej. A u wujka Staszka za przysłowiową oborą będzie nawet za darmo. Tyle tylko że nie o to w tym wszystkim chodzi, oczekując wysokiego standardu trzeba za ten standard płacić. Strach pomyśleć co by było gdyby w tym wypadku cena była niższa, rezerwacje byłyby na najbliższe dziesięć lat?

 

[ Dodano: Pon 28 Cze, 2010 13:40 ]

to dlaczego na Wikingu już w Kwietni nie ma wolnych miejsc ?? to chyba też oczymś świadczy

a parcela ma wode kanalizacje satelite no i prąd i chyba nie wiele calmpingów w polsce to ma

 

O proszę nawet nie wiedziałem, tylko pogratulować właścicielom. Na zachodzie jest to już tzw. parcela "De Luxe". I aż dziw bierze że nie jest za darmo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O proszę nawet nie wiedziałem, tylko pogratulować właścicielom. Na zachodzie jest to już tzw. parcela "De Luxe". I aż dziw bierze że nie jest za darmo.

Jak już tam kiedyś będziesz to zadzwoń do mnie. Jeśli będę w pobliżu to wpadnę (4 osoby) do Ciebie z piwkiem. Tylko musimy jeszcze obgadać kto zapłaci te 9 zł od głowy za odwiedziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak człowiek pracuje w firmie, to prosi o takie wynagrodzenie aby wystarczyło mu na bułki i kawałek kiełbasy? Czy stara się wynegocjować jak najwięcej? To rynek kształtuje cenę nikt inny.

 

zgadza się, szkoda że ten rynek, nie kształtuje tak też naszych zarobków ;)

dla mnie kemping może i kosztować 200zł, ale niech pensja "Kowalskiego"

będzie na odpowiednim poziomie

w naszych warunkach 110zł za dobę jest chyba wygórowana cena ;)

 

Nie musisz mi przytaczać cen z innych campingów bo wiem że można znaleźć taniej. A u wujka Staszka za przysłowiową oborą będzie nawet za darmo. Tyle tylko że nie o to w tym wszystkim chodzi, oczekując wysokiego standardu trzeba za ten standard płacić.

OK, tylko czy ten std naprawdę jest tyle wart ? może i tak, skoro ma takie obłożenie ;)

 

porównaj właśnie do wspomnianej przez Ciebie Cro

tam za 30-40e dostajesz często kemping z basenami - bardzo duże koszty, na plaży są prysznice, animacje, zaplecze typu boisko/kort/mini golf itp,

u nas daleko jeszcze do takich warunków, a cena niebezpiecznie się zbliża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę nawet nie wiedziałem, tylko pogratulować właścicielom. Na zachodzie jest to już tzw. parcela "De Luxe". I aż dziw bierze że nie jest za darmo.

Jak już tam kiedyś będziesz to zadzwoń do mnie. Jeśli będę w pobliżu to wpadnę (4 osoby) do Ciebie z piwkiem. Tylko musimy jeszcze obgadać kto zapłaci te 9 zł od głowy za odwiedziny ;)

 

Zapraszam na ;) tylko czemu ja mam płacić za Ciebie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spablo1 napisał cytat

 

Jak już tam kiedyś będziesz to zadzwoń do mnie. Jeśli będę w pobliżu to wpadnę (4 osoby) do Ciebie z piwkiem. Tylko musimy jeszcze obgadać kto zapłaci te 9 zł od głowy za odwiedziny :

 

 

 

 

 

pytałam kobiety dlaczego tak jest i wytłumaczyła mi bardzo prosto

z plaży przychodziły inne osoby nie mieszkające na wikingu i kapały się całe rodziny które były na innych campingach gdzie o ciepłą wode i czyste łazienki "trudno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, szkoda że ten rynek, nie kształtuje tak też naszych zarobków ;)

dla mnie kemping może i kosztować 200zł, ale niech pensja "Kowalskiego"

będzie na odpowiednim poziomie

 

Ale to teraz już się delikatnie rozpływamy, masz żal do systemu że mało zarabiamy czy żal do właścicieli campingów że chcą brać słuszne pieniądze za swoje usługi?

 

OK, tylko czy ten std naprawdę jest tyle wart ? może i tak, skoro ma takie obłożenie ;)

 

Sam sobie dałeś odpowiedź.

 

porównaj właśnie do wspomnianej przez Ciebie Cro

 

Parcela z wodą i TV/SAT nie jest standardem nawet tam. Napiszę to jeszcze raz nikt nie każe nikomu jechać na ten konkretny camping, jesteśmy wolnymi ludźmi. Robimy to na co mamy chęć, odpoczywamy tam gdzie mamy chęć. Jeżeli mamy chęć odpoczywać "tam" to musimy "tyle" zapłacić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się' date=' szkoda że ten rynek, nie kształtuje tak też naszych zarobków ;)

dla mnie kemping może i kosztować 200zł, ale niech pensja "Kowalskiego"

będzie na odpowiednim poziomie

 

Ale to teraz już się delikatnie rozpływamy, masz żal do systemu że mało zarabiamy czy żal do właścicieli campingów że chcą brać słuszne pieniądze za swoje usługi?[/quote']

 

do jednych o do drugich ;)

 

a poważnie, nie mam żalu, stwierdzam że jest po prostu drogo i tyle

ja tam nie pojadę, nawet dla tej TV SAT, czy wody na parceli

wolę zjeść jakiś fajny obiad za te 50zł, co by mieć siłę wodę w baniaczku nosić ;)

(takie rozwiązanie ma zalety smakowe i zdrowotne - ruch ;) )

 

 

porównaj właśnie do wspomnianej przez Ciebie Cro

 

Parcela z wodą i TV/SAT nie jest standardem nawet tam. Napiszę to jeszcze raz nikt nie każe nikomu jechać na ten konkretny camping, jesteśmy wolnymi ludźmi. Robimy to na co mamy chęć, odpoczywamy tam gdzie mamy chęć. Jeżeli mamy chęć odpoczywać "tam" to musimy "tyle" zapłacić. ;)

 

może i tak, ale aż boję się pomyśleć ile będzie kosztował taki z basenem ;)

a to u nas by się naprawdę przydało, bo w Cro to lepiej posnurkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę zjeść jakiś fajny obiad za te 50zł,

 

Tak tylko że za te 50 zł to rodziny już nie nakarmimy, chyba że kebabem czy jakimś innym hamburgerem.

może i tak, ale aż boję się pomyśleć ile będzie kosztował taki z basenem ;)

 

Zapewne by dużo kosztował, pamiętajmy że camping w Polsce to ściśle sezonowy interes. I tak przez te 2-3 miesiące trzeba zapewnić zapewnić funkcjonowanie takiemu obiektowi. Utrzymać ludzi, zapłacić podatki, przygotować do zimy, uruchomić na wiosnę, dopilnować przed kradzieżami, opłacić masę bzdurnych pseudo niezbędnych organizacji od których musisz mieć pieczątki itd. I oto mamy pełny obraz edenu jakim jest prowadzenie campingu w Polsce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to teraz już się delikatnie rozpływamy, masz żal do systemu że mało zarabiamy czy żal do właścicieli campingów że chcą brać słuszne pieniądze za swoje usługi?

 

Hmmm ja tak sobie myślę, że należy jednak zachować zdrowe proporcje ..... ;)

bo co to znaczy "słuszne pieniądze" ? .... a jeśli zaśpiewają 500PLN za box dziennie bo nie ma takich w Polsce a na tyle wyceniają standard to będzie OK czy juz za drogo ?

Chyba kruszymy kopie o nie swój kawałek tortu Wiking fajny nie powiem nie ..... drogi jak cholera i to tez fakt ...... ale konia z rzędem temu kto na zachodnim wybrzeżu znajdzie fajny tani kemping .... ;)

Sposób jest jeden .... zamknąć granicę albo wprowadzić taksę klimatyczna dla Niemców 200euro doba od osoby wtedy życie samo zweryfikuje cenowe ambicje właścicieli ... ;) i ceny znormalnieją szybko .... bo oni beda mieli dylemat "brać czy być" ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę zjeść jakiś fajny obiad za te 50zł' date=' [/quote']

 

Tak tylko że za te 50 zł to rodziny już nie nakarmimy, chyba że kebabem czy jakimś innym hamburgerem.

 

ale wodę ja noszę ;)

anteną też ja kręce ;)

za te niedogodności nalezy sobie dogodzić ;)

 

może i tak, ale aż boję się pomyśleć ile będzie kosztował taki z basenem ;)

Zapewne by dużo kosztował, pamiętajmy że camping w Polsce to ściśle sezonowy interes. I tak przez te 2-3 miesiące trzeba zapewnić zapewnić funkcjonowanie takiemu obiektowi. Utrzymać ludzi, zapłacić podatki, przygotować do zimy, uruchomić na wiosnę, dopilnować przed kradzieżami, opłacić masę bzdurnych pseudo niezbędnych organizacji od których musisz mieć pieczątki itd. I oto mamy pełny obraz edenu jakim jest prowadzenie campingu w Polsce. ;)

 

to chyba obiorę kierunek na południe, jak tylko dzieciaki podrosną, bo moczenie się w Bałtyku to jednak sport ekstremalny ;)

 

ps sezon może trwać dłużej, właściwie w maju już zaczynamy na dobre, a kończymy w październiku

pewnie że nie ma wtedy dużego obłożenia, ale na "opłaty" powinno wystarczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"słuszne pieniądze" ?

 

Jest to w mojej ocenie znalezienie równowagi pomiędzy popytem a podażą. Jeżeli w kwietniu zarezerwowany jest każdy kawałek trawy na tym obiekcie to znaczy że cena jest odpowiednia, co by zyskał ten obiekt poprzez obniżenie ceny o 20%? Ano zyskał by to że każdy kawałek trawy byłby zarezerwowany w Lutym tak? Proszę szanujmy się ;)

 

Sposób jest jeden .... zamknąć granicę

 

A tak poważnie ;) chcieliśmy otwartych granic, to je mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"słuszne pieniądze" ?

 

Jest to w mojej ocenie znalezienie równowagi pomiędzy popytem a podażą. Jeżeli w kwietniu zarezerwowany jest każdy kawałek trawy na tym obiekcie to znaczy że cena jest odpowiednia, co by zyskał ten obiekt poprzez obniżenie ceny o 20%? Ano zyskał by to że każdy kawałek trawy byłby zarezerwowany w Lutym tak? Proszę szanujmy się ;)

 

IMO jest to skutek braku takich kempingów - wysoki std, stąd mają pełne obłożenie

sam kemping też nie jest jakiś wielki ... ile jest tych parceli ?

 

IMO nie znaczy to, że cena jest OK, tylko kempingi w PL dopiero pomału nabierają EU std

 

wcale się nie dziwie właścicielom, jak pisałeś jest popyt, to co mają się szczypać

może zainwestują w ten basen ;);)

 

 

ps na luksusowe auta też czeka się miesiącami

czy to znaczy, że ich cena jest niska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.