Skocz do zawartości

Chemia do toalet krajowej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

A ja skusiłem się tym razem na różowy do spłuczki. Raz i wystarczy.

W kasecie niebieski i tak swoje robi ,a czy różowy z chemicznego punktu widzenia coś  wnosi to wątpię . Co najmniej ja nic takiego nie stwierdziłem .

 

Ponadto trzeba koncentrat mocno rozcieńczyć  bo inaczej jest krwisto czerwony i się  źle kojarzy ociekając muszlę sedesową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 390
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak wcześniej pisałem, "zagadałem"  z panem od Toy Toy i zakupiłem od niego koncentrat - całe 5 litrów. Mieszam ok 100 ml koncentratu z 5 litrami wody - ląduje to w toalecie, a do spłuczki dolewam tak "na oko". Efekt zadowalający, no może oprócz zapachu bo pan miał akurat na stanie zapach gumy balonowej ;) który nie do końca mi pasuje. Pomijam fakt, że za przysłowiową "flaszkę" płynu wystarczy mi na następnych 20 sezonów :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam przyczepę mam od jesieni i jeszcze nie kupowalem takich płynów ale po przeczytaniu wszystkich postów to wybrałem ale mam pytanie czy ta cena z linku jest dobra
http://allegro.pl/duzy-zestaw-plyny-toaletowe-4l-tornado-papier-i4010449680.html

oraz czy można używać papieru zwykłego z domu .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyczepę mam od jesieni i jeszcze nie kupowalem takich płynów ale po przeczytaniu wszystkich postów to wybrałem ale mam pytanie czy ta cena z linku jest dobra

http://allegro.pl/duzy-zestaw-plyny-toaletowe-4l-tornado-papier-i4010449680.html

 

Witam !

Skoro dałeś sobie radę ze znalezieniem linkowanej oferty, to potrafisz również znaleźć inne oferty np. pojedynczych produktów i porównać ceny, wtedy sam ocenisz, czy "oferta jest dobra" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  oraz czy można używać papieru zwykłego z domu .Pozdrawiam

 

Nie, nie można - wbrew obiegowym opiniom :nono:

... chyba, że prędzej lub później chcesz mieć problem z wewnętrznymi elementami kasety.

Papier dedykowany wychodzi w podobnej cenie do papieru "domowego" o porównywalnych cechach, więc wybór jest prosty.

IMHO

Na allegro sprawdzilem ale wcześniejsze posty były o innych żródłach o których mi nie wiadomo ??

 

"inne źródła" :niewiem:  też nie wiem. Wszystkie sposoby opisane w tym temacie, a generalnie net, All.. i sklepy sprzedające chemię karawaningową - jest tego w bród :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to drapanie w brodę nie przynośi efektów to napiszę chociaż nie chciałem nic sugerować bo nie wiem na jakich zasadach to się odbywało .Domyślam się że to albo pracownik albo właściciel firmy produkującej te płyny sprzedawał  kolegom z forum ale nie mogę do tego dotrzeć w którym miejscu coś znaleść , myślę że zrozumiałe :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to drapanie w brodę nie przynośi efektów to napiszę chociaż nie chciałem nic sugerować bo nie wiem na jakich zasadach to się odbywało .Domyślam się że to albo pracownik albo właściciel firmy produkującej te płyny sprzedawał  kolegom z forum ale nie mogę do tego dotrzeć w którym miejscu coś znaleść , myślę że zrozumiałe :smirk:

 

Czy nie prościej zadać to pytanie Koledze na PW  ?

Myślę, że tym razem jasno napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam a było napisane wczesniej ze wysylamy dla kolegow z forum 

 

wszystkie produkty chemiczne i nie tylko mozna zamówić u nas przez 

 

1. pw

2. w naszym sklepie internetowym - campingowym www.edencamp.pl

3. e-mailem biuro@edencamp.pl , biuro@edenchemicals.pl , biuro@thetford.pl

4. telefonicznie stacjonarny (+48) 58 6911919 komorka (+48) 507 202 507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam a było napisane wczesniej ze wysylamy dla kolegow z forum 

 

wszystkie produkty chemiczne i nie tylko mozna zamówić u nas przez 

 

1. pw

2. w naszym sklepie internetowym - campingowym www.edencamp.pl

3. e-mailem biuro@edencamp.pl , biuro@edenchemicals.pl , biuro@thetford.pl

4. telefonicznie stacjonarny (+48) 58 6911919 komorka (+48) 507 202 507

Nic z tego, pisałem do Was na PW 2 marca i żadnego odzewu. Kupiłem w innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak rzeczywiście odpowiedziałem 

może nie doszło 

 

dla wszystkich chętnych proszę pisać na pw co potrzebujecie , ale proszę podawać adres do wysyłki i telefon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak rzeczywiście odpowiedziałem 

może nie doszło 

 

dla wszystkich chętnych proszę pisać na pw co potrzebujecie , ale proszę podawać adres do wysyłki i telefon 

 

Witam !

... a co z tabletkami, które miały się pojawić w ofercie, a mowa o tym była w ubiegłym sezonie ?  :hmm:

http://forum.karawaning.pl/topic/2668-płyny-do-toalet-i-nie-tylko/?p=338072

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Kristofer Kristofer a już prawie spałem

więc ubiegłeś to co miałem napisać w piątek ale jak chcesz to masz

Tabletki już są , ale w sprzedaży będą może za 2-3 tygodnie , ponieważ czekam na opakowania i maszynę do seryjnej produkcji

z tabletkami nie jest łatwo , oj nie jest a z opakowaniem dla nich jeszcze trudniej

ale się udało przeszły wszystkie testy i są również zastrzeżone patentowo

produkcja wstępna poszła na testy i badania

na zdjęciu załączonym widać tabletki blue niebieskie haahhah

tabletka jako pastylka jest biała i nie brudzi rąk jak również słabo pachnie ponieważ moją ideą było wyprodukowanie tabletki z zamkniętym barwnikiem i zapachem w środku

po wrzuceniu do wody szybko się rozpada uwalniając bardzo intensywny zapach i barwi ciecz na niebiesko

 

oj nie było łatwo mam ok 36-38 kg odpadów testowych które pachą lasem :ee:post-3467-0-91167200-1396385817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Kristofer Kristofer a już prawie spałem

więc ubiegłeś to co miałem napisać w piątek ale jak chcesz to masz

Tabletki już są , ale w sprzedaży będą może za 2-3 tygodnie , ponieważ czekam na opakowania i maszynę do seryjnej produkcji

z tabletkami nie jest łatwo , oj nie jest a z opakowaniem dla nich jeszcze trudniej

ale się udało przeszły wszystkie testy i są również zastrzeżone patentowo

produkcja wstępna poszła na testy i badania

na zdjęciu załączonym widać tabletki blue niebieskie haahhah

tabletka jako pastylka jest biała i nie brudzi rąk jak również słabo pachnie ponieważ moją ideą było wyprodukowanie tabletki z zamkniętym barwnikiem i zapachem w środku

 

:look:  Jak to spałeś :look:  Przecież ja pisałem o godz. 17.44 :]

 

Wiadomość imponująca, a że łatwo nie było, to się domyślam, chociażby z racji długości ciszy, jaka zapanowała od wiadomej chwili.

Zdjęcie ładne, ale to tylko zdjęcie ... ;)

po wrzuceniu do wody szybko się rozpada uwalniając bardzo intensywny zapach i barwi ciecz na niebiesko

 

Właśnie miałem, o to zapytać, ale uprzedziłeś moje pytanie.

To ciekawa właściwość i moim zdaniem, często pożądana (mam na myśli "schowany" zapach).

No, ale to są póki co, wyobrażenia i domysły :hmm:

oj nie było łatwo mam ok 36-38 kg odpadów testowych które pachą lasem :ee:

 

... chętnie przyjmę z kilogram tych "testowych" tabletek do testów :skromny:

Oczywiście poczekam, aż będą opakowane, bo inaczej test nie byłby pełny :]

 

P.S.

Czy tabletki są tylko w wersji "kaseta", a może też i "spłuczka" ?

Jeśli nie, to oficjalnie daję taki pomysł i proszę o wpis na liście pomysłodawców :yay:

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.