Skocz do zawartości

Chemia do toalet krajowej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź bo ja kupiłem na pierwszy raz płyn dualkraft co o nim sądzicie ktoś używał tego płynu

Dezynfekcja, chemia - Center-Camp

http://center-camp.pl/pl/c/Dezynfekcja%2C-chemia/156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 390
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wróćmy do tematu, saszetki zielone Dometica w Grecji przy 30st nie daja rady... albo cos sputulili. Niebieskie troszke lepiej. A powiedzcir co sie stało z Firma co produkowało Tornado.. dobre to było do pewnego czasu. Tabletki Tornado były porazka, ale niebieski plyn do kibelka bomba. Wiec czy firma istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

A nie jest tak że saszetka to jest odpowiednik 150ml płynu? Na opakowaniu płynu jest dawkowanie, powyżej 30st daje się 180ml płynu-

przy standardowej dawce 150ml też wali z kibla

Raz dalem dwie kapsolki Dometica i nic dalej waliło.. fakt zielone czyli "ekologoczne" qrcze jak nieznajdę Tornado to wroce do thetforda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ufolz napisał:

Tabletki Tornado były porazka [...]

No, nie wiem. W tej chwili stać na nie tylko elity. Zielone są tańsze, a niebieskie chyba najlepsze, bo cena pięciokrotnie wyższa i pewnie coś w tym jest ... :D

zielone.thumb.jpg.d0be33a535450096b05e62af38ee0c56.jpg

niebieskie.thumb.jpg.c88e5bab1e6a63fb14659c38cd4698f4.jpg

 

4 godziny temu, ufolz napisał:

A powiedzcir co sie stało z Firma co produkowało Tornado.. dobre to było do pewnego czasu. [...]  niebieski plyn do kibelka bomba. Wiec czy firma istnieje?

Tak poważnie, z tego, co wiem, to firma chyba nie istnieje, a w ogóle, to sytuacja nie jest zbyt klarowna. W sprzedaży, pod dawną nazwą pojawiają się wyłącznie płyny, ale kto je obecnie produkuje :niewiem:

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Tornado chyba zmieniło szefa z taty na syna.

Zgadza się, prawie dwa lata temu, ale chyba coś ułożyło się "nie tak" :hmm:

https://forum.karawaning.pl/topic/27559-eden-chemicals/?do=findComment&comment=612713

 

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Ale pewien nie jestem w 100% bo nie przekonałem się do ich wyrobów

U mnie było i jest podobnie, pozostałem wierny produktom Thetforda.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście raz używałem Tornado i po skończonej butelce dalej wróciłem do Thetforda. Tornado było czuć po dwóch dniach coraz bardziej i musiałem często wymieniać a Thetforda po tygodniu nie czuć, wiem że za długo ale u mnie z kibelka korzysta się rzadko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie także  Thetford  jest poza konkurencja.

Nalezy pamiętać ,ze poza dobrym płynem bardzo ważna jest szczelność i pełna sprawność urządzeń kasety . Kaseta nie może przeciekać ,nawet w minimalnym stopniu.

W ubiegłym roku wymieniłem dotychczasowa kasetę C400  na nowa ,  próba wymiany uszczelki nie powiodła się bo popękały miejsca na wkręty.

Nowa kaseta sprawuje się świetnie, jest idealnie szczelna a w łazience ZERO zapachu z WC. Kasetę kupiłem w Obelinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lucek26 napisał:

Nalezy pamiętać ,ze poza dobrym płynem bardzo ważna jest szczelność i pełna sprawność urządzeń kasety . Kaseta nie może przeciekać ,nawet w minimalnym stopniu.

Cenna uwaga :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan:Wg. mnie po dziesięciu latach użytkowania kasety ,warto rozważyć jej wymianę na nowa.  Wymiana uszczelki jest wg. mnie niewystarczająca . Lepszym rozwiązaniem jest  wymiana na nowy całego mechanizmu zamykającego otwór spustowy. Najlepszym wymiana starej kasety na nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście w jednej z hurtownie można było jeszcze niedawno kupić niebieskie tabletki Tornado. Nie wiem jak w tej chwili, bo w tym roku przed sezonem pierwszy raz kupiłem Thetforda. Zawsze zastanawiałem się, bo ludzie tu i na innych formach tak zachwalali, że to co ja mam (a miałem różne) też są ok więc po co przepłacać. Teraz już wiem i raczej nie planuję powrotu do tych innych. 16 tabletek kosztowało w ubiegłym roku około 30 zł. 1,5 litra Thetforda aqua kem ze smartem na allegro 44 zł. Oczywiście jak się przeliczy na ilość wymian itp. to wyjdzie, że Thetford jest 2 razy droższy. Chociaż ja staram się trochę zaoszczędzić, bo generalnie korzystamy z toalet na kempingach więc jak jadę na weekend i wiem, że w kasecie pojawi się, że tak powiem nocne i poranne siusiu to leję pół dawki, bo po takim weekendzie kaseta jest zapełniona może w 1/3 pojemności. Fakt najważniejszy dla mnie jest taki, że zapachy z kasety są inne, przyjemniejsze jeśli można to tak nazwać. Nie mam SOGa i zawsze przy otwarciu czuć było taki mdły, mało przyjemny zapach. Teraz nie czuć wcale albo czuć zapach płynu. Przy opróżnianiu mam wrażenie, że ten zapach jest teżmniej dotkliwy. Saszetki może i poręczniejsze, ale nie dają możliwości "regulacji" dawki więc zostaję przy płynie. Tyle różnych gratów człowiek wozi, że ta jedna dodatkowa butelka w niczym nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam Thetforda, zarówno płyn jak i saszetki.

Kupiłem na próbę tabletki Dometica i lipa , tzn spełniają swoją funkcję ale zapach gorszy niż przy chemii Thetforda.

póki co jak dla mnie Thetford nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.