Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

... ciekawi mnie jak to od spodu mocowanie do podłogi. może lepiej do ramy jednak zamontować.. :) zima cała..

 

Wiercić podłogę? :look:

Już wolał bym chyba do ściany z wiertarką się dobierać

 

A propos, jak w Burstnerach idzie stelaż budki ? (wzmocnienia itd...)

Ma Ktoś dostęp do rysunków / part -sów, katalogów ?

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo tak tak,. jeszcze zwymiarowane.. :) ...

 

A to jakaś tajemnica, wiedza tajemna... rysunki i katalogi...? :hmm:

 

Ja nie mówię o tzw.serwisówce tylko o katalogu ! :nono:

Czyżby poruszyłem kolejne brzydko pachnące tabu w Polsze..? :admin:

W "normalnym świecie" to katalog jest do wglądu dla zwykłego użytkownika.

W mojej branży już jest bez tajemnic :palacz: Było trochę jazdy, było... ale katalog czy rysunki z wymiarami to nie serwisówka ! Już mało który tzw.przedstawiciel może pisnąć że nie udostępni. Chyba że nie ma :slina: w co oczywiście nikt nie uwierzy :)

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na tył muszę 3 zamontować.. :) hihi to już nie lada odciążenie.. :) mam juz upatrzony bagażnik. Ale tak jak pisałeś.. Chciałbym ale boje się.. :(

 

Te mocowania chyba są uniwersalne do wszystkich gatunków budek

 

post-5494-0-61285000-1320179512_thumb.jpg

 

Skoro fabrycznie robią uchwyty do listew to powinno wytrzymać. Ja bym się wprawdzie w mojej 25-ciolatce nie odważył,

jednak w młodszych rocznikach powinno działać :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uchwyty o które pyta Buerstner to raczej nie istnieją w fiamie a te co zaznaczyłeś na rysunku to są identyczne jak na moich zdjęciach.

Kolego Ty masz jeszcze inny problem jak już zakupiłeś ten bagażnik to przykra sprawa bo w Brustnerach tylna ściana plastikowa i zobacz jak go przyłożysz na tył do listwy górnej w którym miejscu wychodzi Ci oparcie dolne..... o co chcesz go niby oprzeć dołem?

Naciśnij mocno ręką w tym miejscu ta plastikową ścianę i sie zastanów co z tym dalej zrobić, nie przypadkiem takie bagażniki wymyślili do Buerstnerów..

Jak się przyjrzysz uważniej to zobaczysz że tylna ściana ten plastik patrząc od górnej listwy na dół odchodzi pod kontem od drewnianego stelaża który jest pod spodem i poniżej okna juz jest tan przerwa pomiędzy ściana plastikową a stelażem....;(

Poza tym kupiłeś niekompletny! -> brakuje CI na dole takiego kątownika który przytwierdza sie do ściany na wylot w poprzek bagażnika a bagażnik do tego kątownika -> masz tam nawet miejsca na te śruby widzę.Montowałem ze szwagrem w Hobby taki jak kupiłeś to pamiętam jeszcze... jak to u niego było ale on miał ścianę tylna obitą blachą....

 

Ja bagażnik kupiłem nowy kompletny.

Te co są w komplecie i tak są do wiercenia jak pisałem w tym opisie montażowym który tam odkopaliście.

Fiamma proponuje montaż na takie długaśne wkręty po przewierceniu listwy aluminiowej odpowiedniej wielkości wiertłem.

Wkręcić te wkręty tu już jest nie lada zadanie.....bo są b. dłucie i maja duży frez ;)

Pod te listwą jest wzmocnienie i pełno lepkiego kitu ( wzmocnienie to taka b.gruba drewniana listwa praktycznie idzie ona w głąb ściany aż do tej płyty dekoracyjnej wewnętrznej)

Nie ma mowy aby to się wyrwało -> chyba że ściana zgniła lub odleci cała z bagażnikiem to nic wtedy nie pomoże ;)

Ja przewierciłem ja na wylot i dałem po wzmocnieniu blaszanym od wewnątrz ponieważ i tak chowa sie to za oparciem piętrowego łóżka i nic nie widać od środka.

Na dole mamy to samo, ta plastikowa tylna ściana jest przystrzelona do podłogi zszywkami i tam także mamy taka grubą listwę po całej szerokości-> nie sposób w nią nie trafić ;) te trójkątne mocowania przykręcamy na dwa(lub trzy mogę sprawdzić) wielkie wkręty i wsuwamy bagażnik po dopasowaniu jego długości(jest regulowana wsuwaniem sie rurek w środek) i przekładamy zawleczki i po temacie.

Bagażnik przejechał już ze mną duuuużo km mam go 2 latka -> zawsze biore rowery jak by ktos nie wiedział...;)

-nic sie nie dzieje jest poręczny i zapomniałem o nim -> wiec uważam go za dobry zakup.

Montaż jest prosty nie wydaje mi się aby wymagał angażowania osób trzecich.

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną modyfikacją będzie odciążenie dyszla poprzez wyjęcie koła zapasowego z bakistry pod spód - sanki oryginalne alko - gfizyk podał dokładną instrukcje jak są wykonane i będą zrobione przez zimę :)

 

A nie boisz się takich garbów spowalniających tzw. "leżących policmajstrów" ? Koło może zawadzać dołem albo w skrajnym przypadku pozostać na ziemi.

U mnie w okolicy z racji śmigających małymi ulicami sportowców sąsiedzi porobili dużo takich górek i to wcale nie przepisowo niskich.

 

Kolego Przemo D.

dzięki za cenne uwagi. Muszę w takim razie zerknąć na moją tylną ściankę. Na pierwszy rzut oka wydawła się ok. Wprawdzie jest na niej już "kołdra na zimę" ale może jakoś dam radę sprawdzić

 

 

Pozdrawiam

"Burnster" ;)

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hello!

Odświeżam temat.

Zakupiłem używany bagażnik na tył przyczepy. Jednak nie całkiem kompletny.

Brakuje uchwytów do powieszenia górnej części bagażnika. I na dole też chyba czegoś tam brakuje, są tylko śruby założone pionowo.

Ma ktoś z Was podobne mocowanie? Chętnie bym podejrzał jak to się mocuje, może coś samemu dorobię. Ewentualnie gdzieś spróbuję dokupić.

post-1327-0-85181400-1326994094_thumb.jpg

post-1327-0-73476000-1326994119_thumb.jpg

post-1327-0-45439100-1326994146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm mysle nad rozwiazaniem co zrobic w moim zestawie jesli chodzi o auto to tylko rowery na dach, albo wyprodukowac cos na przyczepke tylko pytanie z przodu malo miejsca i w showku butla i namiot oraz okno ktorego juz nie uhyle jak zamontuje cos wyzej, hyba ze zdejme podpory z blokadami, z tylu znow okno i znow z blokadami stopniowymi zeby zamknac trzeba otwozyc na max, moze cos podpowiecie moze zablokowac jedno okno? tylko ktore przednie przy stole [sa jeszcze 2 boczne] czy tylne od kuchni? jesli z przodu napewno musi byc zamontowane nad schowkiem pytanie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam może taki chyba jeden z najtańszych ja kupiłem tu: http://moto.allegro.pl/bagaznik-stojak-na-rowery-carrybikexl-a-okazja-i2107762280.html u Ciebie może coś taniej znajdziesz. W zależności ile chcesz wydać , zawsze są używki jednak zawsze coś jest niekompletnego..... Zawsze coś można samemu zrobić

Pozdrawiam z mroźnego Krakowa Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie uchwyty, jeszcze nie zamontowane, jak coś moge zrobić fotki, ale zrobiłem rysunek poglądowy jak wyglądaja uchwyty górne przykręcane do sciany.

na dole jest zwykły aluminiowy kątownik o wymiarach tak na mój gust 50x50 i długości około 40 cm.uchwyt bagażnika.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cd w sprawie transportu rowerów na dyszlu przyczepy.

Dzisiaj znalazłem na allegro ogłoszenie UCHWYT DO MONTOWANIA BAGAŻNIKA ROWEROWEGO za 289 zł kontakt :

„MAYER”

tel. 0697 071 717

e-mail: mayer.sklep@gmail.com

Myślę, że można wykorzystać ten pomysł i samemu zrobić podobny uchwyt. Zastanawiam się też nad wykorzystaniem uchwytów rowerowych (rynienka i uchwyt) montowanych na dachu samochodu. Czy ktoś z Państwa rozważał taką adaptację ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.