Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nie bądź taki cwaniak :ok: zobaczyłbyś instrukcję od tego ustrojstwa (zawsze miałem bagażnik na hak a tam jest prosto). Wyszedł troszkę nieład ale daleko nie jechałem i jakoś nei chciało mi się przekładać rowerków w celu znalezienia optymalnego ułożenia.

 

spoko spoko :ok: nigdy nie wozilem na takim bagazniku i poprostu takie mysli mi sie nasunely jak spojrzalem na zdjecie - to ja chyba pozostane przy zwyklym mocowanym na dachu na relingach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko nigdy nie wozilem na takim bagazniku i poprostu takie mysli mi sie nasunely jak spojrzalem na zdjecie - to ja chyba pozostane przy zwyklym mocowanym na dachu na relingach

Tylko że ja musiałbym drabinkę wozić i jakoś tak nie chciało by mi się włazić z rowerem na dach :-) Zresztą i tak mam box-a permanentnie zaparkowanego na dachu, jakoś nie chce mi się zdjąć bo zawsze jak zdejmę to muszę w ciągu 2-3 dni zakładać bo akurat potrzebny.

 

[ Dodano: Pon 22 Mar, 2010 22:49 ]

Aaaaaaaaaa i nie wiem czy to się da odnieść do wiszących rowerów ale zawsze podobał mi się cytat (nie wiem czyj) że porządek na biurku jest objawem nieróbstwa lub choroby psychicznej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dzięki i nie to żebym marudził ale co to za rowery albo co to za auto (to zielone) że żaden rower nie wystaje na boki .......... jakaś lipa ;-)

Pokombinuję z plandeką bo obawiam się że na moją mało optymalną konstrukcję ten pokrowiec będzie za mały albo będę musiał coś odkręcać w rowerach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanie do użytkowników bagażników na dyszlu czy bardzo zmniejsza się promień skrętu, czy to odczuwacie?

A co z dołożonym na dyszel co najmniej 30kg. Zapytaj Fingera dorobił bardzo sprytny bagażnik z tyłu do swojej Niewiadki. Mam w planie zrobić podobny

 

Finger, pokazuj ten sprytny bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kolega macieku, mam sporawy holownik i niezbyt widzę szans stawiania tam rowerów...tym bardziej iż mam szklany dach (problem z bagażnikiem). Mam natomiast z poprzednich autek bagażnik na hak - fajny z dodatkowymi lampami i powtórzoną tablicą - myślę nad zamontowaniem haka w przyczepie :-) by mieć taki bagażnik też w miejscu wczasowania z możliwością podpięcia do holownika...

Czu ktoś rozważał takie podejście do tej sprawy?

Widzę problem zachowania się auta które by miało 3komplety lamp tylnych...

No i trzeba będzie uważać na odpowiednie dobalastowanie przyczepy...ale chyba nie powinno być z tym większego problemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast z poprzednich autek bagażnik na hak - fajny z dodatkowymi lampami i powtórzoną tablicą - myślę nad zamontowaniem haka w przyczepie :-) by mieć taki bagażnik też w miejscu wczasowania z możliwością podpięcia do holownika...

Misio,pomysł ciekawy i możliwy do wykonania.

Też mi takie cudo odpowiada ale jest jeden minus ,mianowicie waga tego bagażnika z lampami.Napewno waży o wile wiecej od typowego bagażnika dedykowanego do montaży na dyszlu plus do tego jeszcze ten adapter-hak.

post-139968-imported-2b00cdd8-32fd-42fa-bc4b-e0692ebb65fc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to widziałem - mój niestety się tam nie zmieści - ja myślę zrobić tak by hak z jakiegoś auta zamontować do ramy przyczepy za autem (pytanie jak to ma się do homologacji...) no i jak wpłynie na "przyczepę" (ogólnie mówiąc)

 

DSC_0102.JPG

dluga%20mamba.jpg

 

Myślałem też nad jakąś konstrukcją wsporczą (na tylnej ścianie przyczepy) na której bym "kładł" ten bagażnik tyłem do przodu a na mocowaniu do haka wieszał tablicę 50x50 wówczas odpadł by problem świecenia kompletem lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem na komendzie Policji wojewódzkiej w Krakowie i tam się dowiedziałem iż...

Jeżeli tablica może ulec zasłonięciu lub zabrudzeniu (np ciężarówka budowlana - wywrotka) to numery powinny być powtórzone w dobrym widocznym miejscu (np na ścianie kipra we wspomnianej wywrotce). Natomiast nie wolno zmieniać położenia oryginalnej tablicy (i z ato grozi mandat). W takiej sytuacji na płycie aluminiowej oklejoną odblaskową białą folią wykleiłem odpowiednie literki i cyferki...Miałem w ten sposób kontrole na drodze i do niczego się nie przyczepili - oprócz, ale to już bardziej zasługuje na dział humor - "a gdzie pan pędzi z tą przyczepą" - po krótkiej rozmowie i zastanowieniu się funkcjonariusza stwierdził że chyba mam racje iż nie jest to przyczepa i mam prawo jechać 100km/h po drodze expresowej 1 jezdniowej :hmm: :hmm: :]

DSC_0105.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast z poprzednich autek bagażnik na hak - fajny z dodatkowymi lampami i powtórzoną tablicą - myślę nad zamontowaniem haka w przyczepie :-) by mieć taki bagażnik też w miejscu wczasowania z możliwością podpięcia do holownika...

Misio,pomysł ciekawy i możliwy do wykonania.

Też mi takie cudo odpowiada ale jest jeden minus ,mianowicie waga tego bagażnika z lampami.Napewno waży o wile wiecej od typowego bagażnika dedykowanego do montaży na dyszlu plus do tego jeszcze ten adapter-hak.

 

Misio, bagażnik na hak miał Finger w niewiadówce, zrobił to właśnie jak pisałeś, hak mocowany do ramy budki, gniazdo świateł i bagażnik na hak

opis jest na stronie fanklubu niewiadówek http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/na_zewnatrz_niewiadowki/bagazniki.html

może znajdziesz "inspirację"

 

ja idę w kierunku tego na dyszel, w C-maxie mam światła wysoko, więc nie potrzeba mi dodatkowych na bagażniku, kupię więc ten najprostszy V, zaciskany na kuli i będę go mocował też na dyszlu - powinien się zmieścić

koszt też nie powala jak te z lampami, taki prosty można już kupić za 100-150zł (na 2-3 rowery)

a zrobienie mocowania na dyszlu to grosze - kula za 20zł i kawałek żelastwa :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź - poczytam w wolnym czasie...co do Niewiadówki...ona była troszeczkę krótsza...ale mam nadzieje że tu się uda też to jakoś sprytnie zrobić...na razie widzę największy problem w tym czy auto mi nie powie że mam za dużo żarówek z tyłu :hmm: no i czy się ktoś nie przyczepi do niehomologowanego haku :hmm: no i nie przekroczyć DMC...

Dodam że ja mam platformę na 4rowery (gdzie rowery stoją a nie wiszą) - ale też tam już jeździła kosiarka czy też jak tu było widać - przyczepka rowerowa z 2rowerami, wózek z 2rowerami, a nawet raz potężna, plastikowa, lotnicza walizka + 2rowery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.