Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Zalety:

cena dobrego bagażnika z ośw i tablicą + konieczna adaptacja do ramy przyczepy + kula haka np. do quada koszt ok. 700zł

 

otrzymuję w ten sposób bagażnik uniwersalny zarówno do auta solo jak i do auta+przyczepa

w cenie bagażnika na tył przyczepy

 

Dlatego wybiore takie rozwiązanie, bagażniki dedykowane do przyczep to kosmiczne ceny.

Ponowię jednak - czy ktoś montował zwykłe "rynienki" te z dachowej bazy na dzszel ?

Pasiak na klape mam ale nie jest to dobre rozwiązanie , sprawdza się do przewozów regionalnych z domu do lasu a nie w podróży prze tysiące kilometrów.Dostęp do bagażnika niemożliwy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś montował zwykłe "rynienki" te z dachowej bazy na dzszel ?

próbowałem tak na szybko przed wyjazdem, ale zrezygnowałem (mała stabilność) i rowery poszły do środka (też nie jest to dobre rozwiązanie - żeby korzystać z przyczepy trzeba je wystawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przed wyjazdem próbowałem złapać do dyszla, ale nie da rady

rozstaw łapie tylko jedno mocowanie i rower się kiwa, niby można by usztywnić pasami,

ale odpuściłem i wziąłem składaczka do przyczepki

 

chociaż widziałem tak montowane rowery :hmm:

jeden gość miał dorobioną jakąś płytę pod przód uchwytu rowerowego

drugi chyba nic, ale nie zdążyłem się przyglądnąć, jak to było przykręcone do dyszla

 

na przyszły rok muszę cos pomyśleć, na 90% bedzie to bagażnik na kulę

który adoptuje też do przyczepki, chyba na razie na dyszel, potem ew za budkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowery poszły do środka

 

Jako zło konieczne na razie również tak robię ale i tak już zaliczyłem "postęp" w pakowaniu rowerów do budy - pierwsze próby to było przez drzwi - duuużo wygodniej zrobić to tylnym oknem w dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przymierzam się do wykonania konstrukcji pod 1 rower na dyszlu (ze skręconą kierownicą - może nie będzie bardzo ograniczał manewrowości...), drugi pójdzie w kawałkach do bagażnika razem z przyczepką, a trzeci...wypożyczy się nad morzem :-) Do środka nie chce wkładać rowerów...za duże prawdopodobieństwo uszkodzenia, za długi czas na montaż i demontaż, no i chcę podróżować tak z 10dni turlając się z miejsca na miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi pójdzie w kawałkach do bagażnika razem z przyczepką

Jak przyczepę włożyć do bagażnika :-)) {żart}

Do środka nie chce wkładać

Ja też nie - traktuję to jako zło konieczne

za duże prawdopodobieństwo uszkodzenia

Nie jest tak tragicznie po paru razach spokojnie się wkłada tylnym oknem. Oczywiście nie jest to dobre rozwiązanie. Najistotniejszy dla mnie mankament to konieczność wykładania na noclegach przelotowych i wkładania ponownie.

podróżować tak z 10dni turlając się z miejsca na miejsce

W tym układzie tylko bagażnik.

 

Twoja Adria (na foto) jest podobnie ścięta z przodu jak Niewiadka zerknij na http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/na_zewnatrz_niewiadowki/bagazniki.html jest tam sprytny bagażnik na przód przyczepy

 

[ Dodano: Wto 03 Sie, 2010 23:56 ]

Przekladam z auta na dyszel i dwa rowery jadą dalej.

 

To właśnie jest też moim założeniem (uniwersalność auto lub przyczepa=mniej kasy na bagażnik) ale z racji kanciatości mojego staruszka TEC'a mam zamiar dać na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie będzie większe

Raczej niewiele wieksze, zależy dla jakiego kształtu przodu przyczepy oraz dużo zależy od stylu jazdy i terenu.

Ja mam przyczepę starego "kanciaka" niespecjalnie odczuwam zwiększoną paliwożerność w przypadku jazdy z rowerami na dachu.

 

Zdecydowanie dla mojego słabego auta 1,6 benzyna / 75KM decydujące są prędkośc i obroty oraz wiatr.

 

Np. jadąc w tym roku dość agresywnie na wakacje (prędkość, dużo 4-ki) zużycie paliwa doszło do 12-13l/100km a przy spokojnej jeździe z powrotem (80-90km/h większość trasy na 5-tce obroty 2-2,5 tys w porywach do 3tys spalanie ok. 8-9l/100km. zatem widać różnice ok 30% co niestety przekłada się również na kasę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi pójdzie w kawałkach do bagażnika razem z przyczepką
Jak przyczepę włożyć do bagażnika :-)) {żart}
Jak się ma duży bagażnik ;-)

Chodzi o przyczepkę do roweru, do przewozu dzieci.

za duże prawdopodobieństwo uszkodzenia

Nie jest tak tragicznie...

chodzi mi o możliwość uszkodzenia przyczepy podczas jazdy...
Twoja Adria (na foto) jest podobnie ścięta z przodu jak Niewiadka zerknij na http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/na_zewnatrz_niewiadowki/bagazniki.html jest tam sprytny bagażnik na przód przyczepy
Jak będę miał czas to wstawię sobie hak za przyczepą - tak jak pisałem - uważam ze to dużo leprze rozwiązanie niż bagażnik z przodu - a teraz robię prowizorkę dla jednego...

 

A o spalaniu ale ON możemy porozmawiać za jakieś 3-4tygodnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bagażnik na dwa rowery zamocowany na dyszlu. Nie wiem jak to wpływa na ilość spalanego oleju napędowego, bo mnie to za bardzo nie interesuje. Pół czy nawet litr zużytego paliwa na 100 km mniej lub więcej, jakie to ma znaczenie.

Interesuje mnie natomiast to, że gdy wstawię dwa stosunkowo ciężkie rowery (ok. 30 kg) na dyszel mam zbyt duży nacisk na hak i by skompensować to muszę kombinować z rozmieszczaniem ładunku w przyczepce, układając go umiejętnie (by się nie rozleciało po przyczepce i by nie uszkodziło mebelków) za osią budki z tyłu.

W następnej przyczepce bagażnik rowerowy na pewno będzie z tyłu przyczepy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.