Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również posiadam bagażnik rowerowy na dyszel , ale jeszcze go nie używałem .

W luku bagażowym przyczepy mam butlę gazową 11 kg. , koło zapasowe , a z przodu , już w środku przyczepy w schowku mam przedsionek , i też obawiam się tego , że po umieszczeniu roweru na dyszlu będzie za duży nacisk na hak. Pozdrawiam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym i ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie koła zapasowego ,(które najczęsciej jest mocowane w przednim luku ) na specjalnym uchwycie dedykowanym do podwozi AL-KO.

Uchwyt ten montujemy za osią i mamy w ten sposób zmniejszony nacisk na hak.

post-148882-imported-4486722c-ad03-41dc-856b-a27c3a29058a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już niezbyt na temat - ale właśnie coś takiego zrobiłem we własnym zakresie - jak będę o urlopie postaram się więcej opisać rzeczy które zrobiłem w mojej przyczepce :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to ma znaczenie

 

Proporcjonalne do pokonywanych odległości

 

np. przy benzyniaku 1l pb95 po 4,50 przy zrobieniu 4000km w wakacje

4,50*40=180 a to już na ulicy ciężko znaleźć a jeśli po Europie to i kapkę więcej wyjdzie :-)

 

Mnie "ciężka noga" (choć nie z powodu bagażnika a innych uwarunkowań) kosztowała w tym

roku jak wyżej pisałem też karę powyżej 100-120zł a trasa była krótka bo tylko ok 700km

 

Czy warto oszczędzać - na to pytanie każdy ma własne zdanie :-)

 

[ Dodano: Pią 06 Sie, 2010 18:11 ]

możliwość uszkodzenia przyczepy podczas jazdy

muszą być spięte i zabezpieczone przed przemieszczaniem sporo czasu tak robiłem (pas zapięty poprzez łóżko na około rowerów) - uszkodzeń wnętrza brak.

Jednak inne mankamenty tego prowizorycznego rozwiązania niestety pozostają.

Jak będę miał czas

To towar deficytowy w dzisiejszych zwariowanych czasach :-) ale życzę żebyś znalazł.

Życzę również miłych, udanych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Od kolegi Killbilla okazyjnie zakupiłem bagażnik na rowery na tył przyczepy. Dzięki kolego. Wszystko pięknie, tylko, ze nie ma uchwytów do zamocowania do przyczepy.

Jak się dowiedziałem w Gdańsku można zakupić ale cena jest dla mnie zaporowa i idiotyczna 42euro za komplet.

Mam prośbę do kolegów co maja takie bagażniki aby podesłali na maila kodin@poczta.onet.pl albo wrzucili po prostu tutaj foto takiego uchwytu górnego i dolnego.

Dolny jest dość banalny, górny już bardziej wyrafinowany.

 

A wogóle szczytem było by gdyby ktoś miał takie uchwyty na zbyciu oczywiście za rozsądne pieniądze.

Jestem dość zdesperowany bo 28 maja śmigam na swój pierwszy, co prawda krótki wyjazd i chiałem rowery zabrać ze sobą.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

poniżej fotki tego mojego bagażnika firmu Omnistor

post-4927-0-24334100-1305646348_thumb.jpg

post-4927-0-90576600-1305646360_thumb.jpg

post-4927-0-15124400-1305646369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kodi.

Prosisz i masz zdjęcia poniżej mocowanie w mojej przyczepie oraz zdjęcia samego uchwytu górnego.Dolny uchwyt jest prosty bo to jest kawałek kątownika aluminiowego.

 

post-1091-0-32211100-1305650928_thumb.jpg post-1091-0-40956800-1305650943_thumb.jpg

 

post-1091-0-38749300-1305650952_thumb.jpg post-1091-0-61583600-1305650960_thumb.jpg

 

post-1091-0-35443600-1305650969_thumb.jpg post-1091-0-83998900-1305650976_thumb.jpg

 

post-1091-0-02090400-1305650985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankes dzięki za foty. Są bardzo pomocne. Dół faktycznie banalny. Na górę też już mam pomału pomysł.

Powiedz mi, czy Ty masz bagażnik Omnistor czy Fiamma.

Uchwyt masz Fiammy - rozumiem, że on by pasował.

Na chłopski rozum powinienem zamontować go jak na foto poniżej (do góry nogami) tak by ten zaczep zaskoczył za tą powiedzmy ośkę?

Dobrze myślę.

 

Pozdrawiam

post-4927-0-47334200-1305659325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankes dzięki za foty. Są bardzo pomocne. Dół faktycznie banalny. Na górę też już mam pomału pomysł.

Powiedz mi, czy Ty masz bagażnik Omnistor czy Fiamma.

Uchwyt masz Fiammy - rozumiem, że on by pasował.

Na chłopski rozum powinienem zamontować go jak na foto poniżej (do góry nogami) tak by ten zaczep zaskoczył za tą powiedzmy ośkę?

Dobrze myślę.

 

Pozdrawiam

 

Kodi - piękny bagażnik :)

 

Pozdr

 

p.s. daj znać jak poszło z uchwytami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

co do przeróbek to już jestem po wyniesieniu zbiornika do bakistry, zamontowaniu kinkietów na 220V, i pociągnięciu przewodu aby po zapłonie chodziła lodówka na 12V.

Zamontowałem stolik pod telewizor, i pociągnołem instalację antenową na zewnątrz nie dziurawiąc poszycia. :)

Przed mną jeszcze zainstalowanie radia samochodowego ale nie wiem czy przetwornica wystarczy (czy pociągnie) czy muszę transformator na z 220V na 12V,

 

A o zamontowaniu bagażnika rowerowego na dyszlu nie wspomnę.. Wykonane..

 

A ten bagażnik na rowery to jest jakiś nietypowy? Ja mam bakistę starego typu wysuniętą na zewnątrz i taki normalny bagażnik to mi zawadza o samochód przy ostrzejszych skrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy bagażnik od Barka z BB kupiłem. :) i pasuje jak ulał.. oto fotka

Nic nie zawadza i nic nie koliduje ani przy otwieraniu bakistry ani przy ostrych zakrętach. :)

dwa rowery wchodzą.

 

 

Kolejną modyfikacją będzie odciążenie dyszla poprzez wyjęcie koła zapasowego z bakistry pod spód - sanki oryginalne alko - gfizyk podał dokładną instrukcje jak są wykonane i będą zrobione przez zimę :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Ufolz mam taki sam bagażnik (jeszcze z nim nie jechałem) :) zastanawiam sie czy rowery w trakcie drogi się nie po obijają ? Może czymś owinąć rury od bagażnika?

 

witam

najprosciej to kupic taka otuline z pianki jaka sie do ocieplania rur CO stosuje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.