Skocz do zawartości

Włochy - kierunek obcas ;)


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Sobota 20.04

Dziś zaczynamy naszą podróż na południe Włoch. Czemu ten kierunek? Czemu teraz? Odpowiedź - włoskie wesele, na które zaproszenie dostaliśmy już ponad rok temu i od razu zrodził się pomysł by pojechać tam z naszym domkiem zwiedzając po drodze to i owo.

Wstajemy rano o 5:00, wstępnie spakowaliśmy się już wczoraj. Ogarniamy tematy i o 7:00 ruszamy do miejsca stacjonowania naszej przyczepy gdzie pakujemy lodówkę i jesteśmy gotowi do drogi. 
Jako, że droga wiedzie przez Austrię sprawdzam jeszcze wagę. Według wskazań jest dobrze.

IMG_2772.thumb.jpeg.3a0ba530a305bebcec89cb91facf055e.jpeg

 

Pogoda na trasie różna. Czasem słońce czasem deszcz.

IMG_2789.thumb.jpeg.63812a66b95b68fd1604546cd160bc51.jpeg

 

Przy okazji zjeżdżamy na wagę żeby mieć porównanie z wynikiem domowym. Zestaw wychodzi 4T + kierowca więc tu zapas mamy.

IMG_2820.thumb.jpeg.2958b85022ad2830a10eac8f44d487f2.jpeg

Natomiast przyczepę waży między 1680-1700kg (względem wyniku domowego dołożyłem jeszcze 20kg), ale to nadal 60-80kg różnicy :hmm:. No nic nie ma co myśleć, trzeba jechać dalej.

 

Co jest z tym ważeniem? Po internecie niesie, że przyczep Austriacy nie ważą. Miałeś jakieś doświadczenie z wagą w Austrii? W dowodzie mojej przyczepy (1979r) nie ma ani słowa o masie. ciekawe to miałby z tym większy problem, my czy wagowi? :niewiem:

A pogoda w Polsce też nie rozpieszcza. Właśnie za oknem widzę białe płatki śniegu. Za to od niedzieli mają wrócić upały.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, szary11 napisał(a):

Udanej wyprawy 👍🙂

Dzięki :) 

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

ale tam jest hak oryginalny chowany czy oni to w serwisie montują?

W Japonii montowanego w fabryce nie uświadczysz. Robią to już w Aso ale fajny bo sterowany z bagażnika i program też aktywują 

 

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

No i oczywiście udanej wyprawy

Dzięki :) 

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

Ja w czwartek ruszam nad Lagi di Orta https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji846.png

Chociaż fotki jakieś wrzuć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nomadka napisał(a):

Co jest z tym ważeniem? Po internecie niesie, że przyczep Austriacy nie ważą. Miałeś jakieś doświadczenie z wagą w Austrii? W dowodzie mojej przyczepy (1979r) nie ma ani słowa o masie. ciekawe to miałby z tym większy problem, my czy wagowi? :niewiem:

Raczej masz Dopuszczalną masę całkowitą przyczepy. Masa własna jest nieistotna w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nomadka napisał(a):

Co jest z tym ważeniem?

Właśnie , co . Tyle razy jechałem i nigdy nie widziałem ważenia kamperów i przyczep , jak ważą to ciężarowe od 2,8 tony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nomadka napisał(a):

Co jest z tym ważeniem? Po internecie niesie, że przyczep Austriacy nie ważą.

3 godziny temu, adaml61 napisał(a):

Tyle razy jechałem i nigdy nie widziałem ważenia kamperów i przyczep


Różne rzeczy można w internecie wyczytać niemniej kampery ważą bo gro z tych rejestrowanych na 3,5t przekracza tą wartość i to solidnie. Co prawda głównie w sezonie ale jednak. 

7 godzin temu, nomadka napisał(a):

Miałeś jakieś doświadczenie z wagą w Austrii?

Jeszcze nie i w sumie nie chciałbym. Niemniej za każdym razem staram się żeby ta waga była w normie a w Austrii szczególnie ;).

3 godziny temu, Tomii napisał(a):

Melduje więc że jestem, siedzę i oglądam. 

Zapraszamy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela 21.04

W nocy musiało być zimno na zewnątrz bo z rana termometr pokazywał zaledwie 1,5 stopnia. 

IMG_2835.thumb.jpeg.9493a90dcfb3e7059582f574d88ad9e3.jpeg
Ogarniamy śniadanie i ruszamy dalej. Dziś w planie dojechać do Wenecji.

IMG_2839.thumb.jpeg.ef5cef7eb6415423e706e42f46554505.jpeg

IMG_2841.thumb.jpeg.4a3bc7c495d6561ac6cf47b07fd98bfa.jpeg

Dziś szczęśliwie pogoda na trasie zdecydowanie lepsza niż wczoraj. Widoki też całkiem fajne :).

IMG_2853.thumb.jpeg.cb854236e4152a816881c10f6f6b06e5.jpeg

IMG_2866.thumb.jpeg.53a324358f9fa4a5fcadf53467d6fa2d.jpeg

trochę zwężeń i remontów na trasie też było, choć w Czechach chyba więcej. Najważniejsze jednak, że bez spowolnień.

IMG_2868.thumb.jpeg.447eab38abed64149c481521db5a7484.jpeg

W Villach robimy jeszcze tankowanie przed granicą (płacimy 1,629€/L więc całkiem dobra cena).

IMG_2872.thumb.jpeg.07b3b03faa5c78260fec171f193ad0a3.jpeg

Na dzisiejszym odcinku od Wiednia komputer pokazuje spalanie 9,3L/100km (88km/h; GPS 85km/h). 
IMG_2870.thumb.jpeg.b34a2029bcdbbab87b4ca16226578172.jpeg

Pokonujemy ostatnie kilometry autostrady w Austrii i wjeżdżamy do Włoch.

IMG_2878.thumb.jpeg.d230708c11eb36ce43bb6f28812638fc.jpeg

IMG_2880.thumb.jpeg.68b978d5143049b9012e442d82368d79.jpeg

Pytanie do bardziej ogarniętych we włoskich znakach. Czy te znak po obu stronach jezdni oznaczają ograniczenie do 110km/h a dla pojazdów powyżej 3,5t do 60km/h?

IMG_2883.thumb.jpeg.a9ed8a80b3d86bf8e6f7ad8e391655b7.jpeg

I widok na góry i koryto górskiej rzeki

IMG_2888.thumb.jpeg.534e9e8e6e91566704865f4bf0a73ff6.jpeg

i finalnie dojeżdżamy na kamperpark San Giuliano w Wenecji (https://maps.app.goo.gl/D89sHm4UR1ffsCm88?g_st=ic). Miejsc jest jeszcze sporo choć z przyczepą jesteśmy jedynymi. Dookoła w zasadzie kampery z całej Europy. Najwięcej chyba z Francji ale są też i pojedyncze z Anglii czy Portugalii.

IMG_2923.thumb.jpeg.b4b4a90bd87750a36d2ad91e0fc26cd6.jpeg

Na włoskim odcinku spalanie według komputera jeszcze lepsze ale tu przez ogromną ilość fotoradarów i pomiarów odcinkowych prędkości (podobno Włosi mają ich łącznie ponad 11 tysięcy - najwięcej w całej Unii) jechałem tak jak podają Włosi dla zestawów ponad 3,5t czyli 80km/h (co ciekawe auta ciężarowe o masie do 12t mogą nawet 100km/h na autostradzie. Szczęśliwie wczoraj i dziś stały na parkingach.

IMG_2890.thumb.jpeg.569a6fa435251080b482e92ec14cf519.jpeg

Na koniec aby nieco rozruszać się po całodniowej jeździe idziemy do portu i pobliskiego parku skąd widać już w oddali właściwą Wenecję. My tymczasem odwiedzimy ją jutro, dziś zaś nabywamy bilety na jutrzejszy transport do i po niej. 
IMG_2907.thumb.jpeg.209568b252b4124735b3a2a5e7676f3c.jpeg

Temperatura nawet całkiem niezła - 11,6 stopnia. Zobaczymy co będzie jutro ;) 

cdn…

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eastnomad napisał(a):

 

IMG_2841.thumb.jpeg.4a3bc7c495d6561ac6cf47b07fd98bfa.jpeg

 

Czy coś szczególnie przemawia za taką trasą przez Austrię zamiast standardowej A2 przez Graz? Zawsze zastanawiam się czy tak nie pojechać a koniec końców jedziemy A2 :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to oznaczenie tonażu pod znakiem traktować należy analogicznie jak nasz znak B-18. Czyli tyczy się wszystkich pojazdów o masie rzeczywistej pow. 3.5t. zestawów także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piorun napisał(a):

Czy coś szczególnie przemawia za taką trasą przez Austrię zamiast standardowej A2 przez Graz?

Ja ostatecznie pojechałem też przez Graz jak zwykle. Tu po prostu nie chciało mi zaproponować tej trasy. Alternatywne drogi pokazywał z uwzględnieniem Słowenii.

6 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Czyli tyczy się wszystkich pojazdów o masie rzeczywistej pow. 3.5t. zestawów także.

Tak też i mi się wydawało stąd też stosowałem się choć łatwo nie było. Niemniej jeden tir, który mnie mijał jakoś specjalnie tym ograniczeniem w tunelu się nie przejmował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piorun napisał(a):

Czy coś szczególnie przemawia za taką trasą przez Austrię zamiast standardowej A2 przez Graz? Zawsze zastanawiam się czy tak nie pojechać a koniec końców jedziemy A2 :niewiem:

Ja S6 na Judenburg jeżdżę niemal zawsze - jest tam znacznie mniejszy ruch i jedzie się po prostu IMHO wygodniej przez to, a poza tym od Judenburga jest droga zwykła (później ekspresowa na Klagenfurt), przy której zawsze tankowałem na małej, automatycznej stacji i czasem zatrzymywałem się na nocleg.

Za 1,5 tyg. będę wracał z Włoch - zapewne też przez S6.

Przepraszam - nie przywitałem się w relacji, co niniejszym czynię - mój błąd!

Czekam na dalszy rozwój wypadków - Italii nigdy dość:D

P.S. Na S6 ruch jest większy na pewno jak jest GP Formuły 1 na torze RedBulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zulos napisał(a):

Przepraszam - nie przywitałem się w relacji, co niniejszym czynię - mój błąd!

Daj spokój. Najważniejsze, że dołączyłeś :)

10 minut temu, Zulos napisał(a):

Ja S6 na Judenburg jeżdżę niemal zawsze - jest tam znacznie mniejszy ruch i jedzie się po prostu IMHO wygodniej przez to

W sobotę i niedzielę drogą przez Graz była tak pusta że nawet nie warto było się zastanawiać, ale może jak będziemy wracać to skorzystam z Twojej sugestii i sprawdzę tą trasę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eastnomad napisał(a):

W sobotę i niedzielę drogą przez Graz była tak pusta że nawet nie warto było się zastanawiać, ale może jak będziemy wracać to skorzystam z Twojej sugestii i sprawdzę tą trasę ;) 

Ja po prostu lubię odpoczywać od autostrady i dlatego jak mam alternatywę to szukam tras, w których co jakiś czas mam ten odpoczynek. Wprawdzie odkąd jeżdżę kamperem to nieco mniej tego potrzebuję, ale jednak też...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.