Skocz do zawartości

Nowy kamper z miejscem na ekspres do kawy ;)


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, TomekKnaus napisał(a):

Jakiś taki biały !!! .... pewnie będzie się szybko brudził :-) ... nie mniej jednak GRATULUJĘ :-)

TOM

Ale szoferka, która się brudzi najbardziej już biała nie jest...:P

Dzięki!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

nieustannie zapraszam wszystkich, którzy w drodze na południe przejeżdżają przez Nju Soncz City

o patrz przejeżdżałem nawet ostatnio w drodze do Piwnicznej na spontaniczny treking na Radziejową ;).

2 godziny temu, TomekKnaus napisał(a):

pewnie będzie się szybko brudził :-)

Zrobi samemu detailing i powłokę położy i będzie bardzo fajnie schodziło. Według mnie zwłaszcza na przodzie i tyle warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał(a):

No ale trochę pali - całe autostrady i ekspresówki jechałem na tempomacie 115 (109 realne) + te 100 km z hakiem zwykłymi drogami i wyszło średnie 12,5l...

To pali więcej niż mi ten sam silnik z przyczepą. Chociaż u mnie mocy więcej, bo prawie 200 KM. Ty też masz 8 biegowy automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

To pali więcej niż mi ten sam silnik z przyczepą. Chociaż u mnie mocy więcej, bo prawie 200 KM. Ty też masz 8 biegowy automat?

Cholerą nie jestem pewny, ale to chyba jeszcze ten stary 6-biegowy automat niestety...:(

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał(a):

Cholerą nie jestem pewny, ale to chyba jeszcze ten stary 6-biegowy automat niestety...:(

W swoim kamperze na fordzie też mam 6-biegowy automat. Spala miedzy 10,8 a 12. 

Gratuluję zakupu :)

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, ze jeszcze minimalnie może spaść, bo to w końcu pierwszy 1k przebiegu i opony zimowe, ale jeśli już to pewnie max. pół litra...

Ale Kuba ma taki sam i w sumie mówił, że pali mu podobnie.

W moim poprzednim blaszaku 2.2 HDI Peugeota palił mi 11,5 ale jeździłem autostradami 120 km/h, więc 10 km/h więcej i litr paliwa mniej.

1 minutę temu, PLopaPL napisał(a):

W swoim kamperze na fordzie też mam 6-biegowy automat. Spala miedzy 10,8 a 12. 

Gratuluję zakupu :)

Dzięki!

No to jest jednak zupełnie inny już opór powietrza niż w blaszaku, dlatego nie ma się co oszukiwać - tym już 120 km/h (a przy dobrej pogodzie nawet 130 latał bez problemu tamten) nie polecę.

Tzn. polecę, ale jakim kosztem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał(a):

No powiedzmy, ze jeszcze minimalnie może spaść, bo to w końcu pierwszy 1k przebiegu i opony zimowe, ale jeśli już to pewnie max. pół litra...

Ale Kuba ma taki sam i w sumie mówił, że pali mu podobnie.

W moim poprzednim blaszaku 2.2 HDI Peugeota palił mi 11,5 ale jeździłem autostradami 120 km/h, więc 10 km/h więcej i litr paliwa mniej.

Dzięki!

No to jest jednak zupełnie inny już opór powietrza niż w blaszaku, dlatego nie ma się co oszukiwać - tym już 120 km/h (a przy dobrej pogodzie nawet 130 latał bez problemu tamten) nie polecę.

Swoim na próbę, jak prowadziłem do serwisu leciałem 140.... Standardowa prędkość podróżna to licznikowe 105-115. Ostatnio wracałem z Budapesztu jadąc 105, średnia prędkość jazdy po przejeździe przez cały Budapeszt i zahaczenie o Pragę wyszła 91 km/h. Osobówką zrobię może 110, ale to kosztem bardzo dynamicznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

A nie za wcześniej na to jeszcze? Mnie po głowie chodzi cośw stylu blaszaka @Zulos ale dopiero jak bedziemy już jeździć tylko we dwoje i idealnie jakby miał 4x4.

Czasami lepiej coś zrobić wcześniej niż zrobić to za późno:) Trochę mnie zainspirował ostatnio sąsiad który koło mojej przyczepy parkuje kampera w układzie zbliżonym do tego Corado. Ma go już od 7 lat. Kiedy zaczynał jeździć to dzieci w układzie jak u mnie (dziewczyna i chłopak - 3 lata różnicy) miały 10 i 13 lat. Czyli podróżował z nimi w okresie którego się najabrdziej obawiam (nastoletni). Jak twierdził , nie było z tym żadnego problemu. Teraz już jedno dziecko nie jeździ. Do tego ostatnio zauważyłem że zaczynam powoli funkcjonwać w trybie kamperowym, znaczy bez używania auta na kempingu. W wiele miejsc można przecież dojechać rowerem czy jak kto woli hulajnogą. Stąd pojawiły się rozważenia o kamperze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gizbern napisał(a):

Do tego ostatnio zauważyłem że zaczynam powoli funkcjonwać w trybie kamperowym, znaczy bez używania auta na kempingu. W wiele miejsc można przecież dojechać rowerem czy jak kto woli hulajnogą. Stąd pojawiły się rozważenia o kamperze.

No właśnie ten koronny argument przewagi przyczepy nad camperem (mam nadzieję, że nie otworzę znów puszki Pandory), tj. zostawianie cycepy na kempingu i zwiedzanie samochodem, został ostatnio nieco uszczuplony rozwojem pojazdów elektrycznych - zwłaszcza rowerów. To zawsze będzie przewaga, bo po pierwsze primo nie wszędzie jednak rowerem, po drugie primo wygoda jak leje, ale z kolei znów przewaga rowerów elektrycznych jest taka, że jak się już gdzieś dojedzie, to nie trzeba szukać parkingu i dalej walić z buta, tylko prawie wszędzie można tym rowerem wjechać.

Więc ten argument już nie jest taki jednoznaczny w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał(a):

Dzięki - nieustannie zapraszam wszystkich, którzy w drodze na południe przejeżdżają przez Nju Soncz City, a jak daj Boże zajdzie spotkanie w trasie, czy gdzieś na miejscu to kawy ci u nas zawsze dostatek. A w towarzystwie zawsze smakuje lepiej:D

Jakoś jadąc na południe niezbyt lecimy na NS ;) ale może warto odwiedzić te rejony Małopolski :D

Dla mnie jednak przewaga kampera nad dojazdem osobówką jest jeszcze większa niż odwrotnie ;)

Ale my jesteśmy specyficzni i nie burzmy spokoju na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

No powiedzmy, ze jeszcze minimalnie może spaść, bo to w końcu pierwszy 1k przebiegu i opony zimowe, ale jeśli już to pewnie max. pół litra...

Ale Kuba ma taki sam i w sumie mówił, że pali mu podobnie.

W moim poprzednim blaszaku 2.2 HDI Peugeota palił mi 11,5 ale jeździłem autostradami 120 km/h, więc 10 km/h więcej i litr paliwa mniej.

na mniej niż 10,5  nie ma co liczyć chyba że podczas jazdy z prędkościami poniżej 100 km/h . Dużo też zależy od wiatru bo jak będziesz jechać " pod wiatr " to spalanie sporo wzrośnie. Natomiast najczęściej podczas wycieczki  na południe i z powrotem średnia wychodzi mi ok 11-11,5 na dystansie ok 3000 km.

Ostatni trip w Bieszczady gdzie większość trasy jechałem A4 , z kręceniem się po Bieszczadach lokalnymi drogami średnia na dystansie niemal 1300 km wyszła mi 10,4 l/100 na zimowych oponach . Osobiście nie zauważyłem różnic w spalaniu pomiędzy letnimi a zimowymi oponami , jak pisałem największy wpływ na spalanie poza oczywiście prędkością ma wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Oj nie. Dla mnie idealne byłoby posiadanie obu rozwiązań ;).

też tak myślałem.  zresztą żona nie była  przekonana do kampera i umówiliśmy się że nie sprzedam budy żeby w przypadku jak się kamper nie sprawdzi mieć dalej budę .

Po zakupie kampera z budą nie pojechaliśmy już ani razu aż po pół roku stania została sprzedana :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem przez 3 lata budę i kampera... ;)

Ale używając raz w roku, przez 3 tygodnie budy, było niesensowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, gratulację! Kampery Gorzów? Jak tak to osobiście ustawiałem Twojego kampera na targach :P Współpracuje z nimi a na targach się wystawialiśmy razem.

Już wiesz gdzie wpaść i przybić piątke na następnych targach ;]
 

image.png.1bff82da33fff0156eadd3160625d772.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.