Skocz do zawartości

100KG ladownosci przyczepy - czy wystarczy?


Krzysztof Z

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Misio napisał(a):

Dokładnie tak...

Chociaż nawet Austriacy ważą zestaw... więc jak się mieścisz w DMC zestawu to podobno nie są już bardziej wnikliwi...

Ale oczywiście nie można jeździć przeładowanymi pojazdami.

No właśnie też takie jest moje rozumowanie, że jeśli się mieszczę zestawem, to połowa sukcesu i dalsza część zależy od poziomu służbistości kontrolującego. Jak na tym poprzestanie, to mogę... jechać dalej, co nie znaczy, że tak można. Jak zdecyduje o rozpięciu zestawu i zważy osobno auto i osobno przyczepę, to bedzie lipa, bo przyczepa przeważona.

Dzięki za potwierdzenie. Wiem też, że mogę coś przełożyć do auta, ale po pierwsze nie wszystko (klimy z dachu nie przełożę, movera też nie, zawartości lodówki też nie, markizy itp.), po drugie nie po to są szafy, żeby ubrania jechały upchnięte w walizkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Dokładnie tak...

Chociaż nawet Austriacy ważą zestaw... więc jak się mieścisz w DMC zestawu to podobno nie są już bardziej wnikliwi...

Ale oczywiście nie można jeździć przeładowanymi pojazdami.

No właśnie Panowie jak wygląda ważenie zestawu w Austri ? Odpięta przyczepa czy nie ? Jest ktoś na forum po takiej przygodzie 

Mniej więcej jakie mają widełki wagowe co do przeciążenia przyczepy ? 2% 5% 

moj zestaw ważony razem może mieć  4345 kg   bo na haku mam 2100.   Przyczepa 1300 więc ledwo przekraczam 3,5 t  jeździmy w dwie osoby dorosłe i dwa psy to przeciążenie auta nam nie grozi ale przyczepa to już inna bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponad 30 lat bujamy się po całej Europie ; przedtem z 4-ema zawsze przeładowanymi Niewiadówkami , teraz z Hobbitką którą udało się podnieść z 1200 na 1350 i myślicie , że gdyby się nie dało to wymontowałbym : movera , akumulator , fotowoltaikę , bagażnik , sanki do koła , 2 butle NANO , TV , bojler CW ?

Oczywiście , że miałbym na to wywalone ; wymieniłbym tylko opony i ciągnik pod większą masę tak jak to zrobiłem i śmigałbym dalej w myśl zasady : jest ryzyko - jest zabawa :hehe: ; inna sprawa ,że ośkę i przyczepę konstrukcyjnie mam do 1350 , jeśli tak by nie było to latał bym pewnie dla własnego i innych bezpieczeństwa wolniej na przelotach z przeładowaną budką ; nie bawmy się w aptekarzy bo i tak pewnie z 90 % kamperów i przyczep jezdzi przeładowanych . :hmm: Wiem , wiem ok nie namawiam żeby nie było :nono: :hej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.