Skocz do zawartości

100KG ladownosci przyczepy - czy wystarczy?


Krzysztof Z

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

 

 
Ufff... ja mam przeważenie na 70 kg - idę pić - nie jest źle ;)
 
pzdr
Włodek

Sam :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Maras napisał(a):

Sam

Marek - przyjeżdżaj - opijemy temat we dwa :brawo::winner: damy radę ...

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że przesadzacie z opinią, że w przyczepach ich MW jest zbliżone do DMC. Nie mam swojej i dlatego w ostatnim czasie korzystałem z wypożyczalni. Za każdym razem po pobraniu jechałem na najbliższą wagę (oczywiście w żadnej wypożyczalni nie wiedzieli jaka jest rzeczywista waga przyczepy :mellow:). Przyczepy miały kompletne wyposażenie: połowa wody w zbiorniku, stolik + krzesełka, pełna butla 11 kg, wyposażenie kuchenne itp. Za każdym razem do DMC brakowało jeszcze 150 - 200 kg. Spokojnie więc mogłem zamocować na dyszlu 2 rowery elektryczne, dołożyć swoje ciuchy i pościel i zapełnić lodówkę. Jeśli ktoś uważa, że w standardowej MW podawanej przez producenta powinny mieścić się takie nieistotne drobiazgi jak klimatyzacja, mover, przedsionek, butle z gazem, pełna instalacja solarna i t.d. to jest "w mylnym błędzie". Moim zdaniem producenci podają to prawidłowo. Oczywiście dla przyczepy bez ww wymienionych instalacji. Planuję w tym roku kupić przyczepę i na pewno nie wezmę takiej w której różnica pomiędzy MW a DMC będzie mniejsza niż 300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Marek - przyjeżdżaj - opijemy temat we dwa :brawo::winner: damy radę ...

Włodek

Włodziu , negocjuje z drugą połówką , Żoną znaczy się :) Temat konwersacji czy jutro pojedzie sama do teściów.

Znając życie wynik rozmowy jest znany . Dzięki za zaproszenie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, glomir napisał(a):

Planuję w tym roku kupić przyczepę i na pewno nie wezmę takiej w której różnica pomiędzy MW a DMC będzie mniejsza niż 300 kg.

Zważ ją przed kupnem - bo jak widać można się mocno zdziwić ile taka budka ważyć powinna a ile waży faktycznie.

Jak widać teoria a praktyka to dwie rożne rzeczy...

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

Ufff... ja mam przeważenie na 70 kg - idę pić - nie jest źle ;)

Ba, jest jeszcze lepiej. Część masy przyczepy czyli z 60-70kg przypada holownik (nacisk na hak nie bierze się znikąd), a zatem taka preselekcyjna waga nie powinna "zobaczyć" nadwagi Twojej budki praktycznie w ogóle, i to nawet w skranie naciągnietych na twoją niekorzyść tolerancji (czyli odczytu plus 130kg do wagi rzeczywistej - gdy od tego odjąć nacisk na hak,  nie jest źle, bo odjąć trzeba jeszcze 200.

Tylko nie przesadź z trunkami na tę okolicznosć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czyś napisał(a):

Tylko nie przesadź z trunkami na tę okolicznosć

Damy radę - solidną lufkę to ja wypiję jak zważę budkę na innej wadze i okaże się, że jednak mam MW poniżej DMC :D

pzdr

Wł.

PS mam Krzysiu cichą nadzieję, że przy ważeniu popełniłem błąd nie ustawiając się na wadze równo - teraz to dopilnuję i zobaczymy - umówiłem się już na ważenie na lokalnym gminnym punkcie odbioru śmieci - tam pracują normalni ludzie i za przysłowiowe dobre piwo zważą mi sprzęt.

A - tak ważyłem poprzednio - ale z haka odpiąłem - myślisz, że ustawienie równo coś zmieni?
 

IMG_2679.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno mieć dużego znaczenia. 

Ale podjedź może na inną wagę, i tam ustw na środku, może to pokaże coś konstruktywnego :) Trochę sobie dworuję, ale nie do końca. Pogadaj gdzieś indziej, kiedy będą robić legalizację i podjedź zaraz po. Albo na tę samą, po legalizacji. Jak masz wątpliwość czy położenie na wadze ma znaczenie (rozkład nacisku na platformei wagi), zrób dwa pomiary, gdy koła będą dokładnie na środku - jeden na wjeździe, drugi na wyjeździe (różnić się będą przyłożeniem podpory dyszla). 

Legalizują tą wagę regularnie? Te wszystkie wagi ni emają za zadanie stricte pokazać dokładnej wagi całości, a bardziej różnicę między wagą na wjeździe i wyjeździe. Ta na PSZoK-u raz że mocno katowana, dwa, że dane wystarczą mocno orientacyjne - nikt się nie będzie kłócił o rozstrzał 5 kg śmieci na tonie. Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy pomiarami (wjazd ze śmieciami, wyjzd bez) rozrzut będzie co najwyżej taki, pomiar rzeczywistej wagi jest drugorzędny (liczy się różnica). Kwestia legalizacji takiej wagi jest trzecioplanowa, a tym bardziej gdy zarządza tym gmina (zlecenie takiej usługi itp. to często za duże ceregiele, a umowa na cykliczną usługę na kilka lat jeszcze większe, przetarg itp...). Też regularnie przejeżdżałem przez platformową na składowisku odpadów, i był taki czas, że jak patrzyłem na to co pokazuje (przy tym samym samochodzie) w odstępach tydzień-dwa przez czas kilku miesięcy, to ręce mi opadały (stalowe pudło chyba nie nasiąknęło wodą? rozumiem że więcej/mniej paliwa w baku +/-10 l czy płynu zbiorniku spryskiwaczy, kierownik przed/po świętach, ale nie zmieniło się o 50-80 kg patrząc na pusty samochód na wyjeździe). Tylko to była waga, przez którą przejeżdżała absolutnie każda osobówka i śmieciarka obsługująca 1/3 miasta wbijająca na teren, więc do tej wagi zawsze była kolejka (śmieciarki przodem).

Odkąd jest nowa waga na wjeździe od strony PSZOKu, z której nie korzystają śmieciarki (osobówki, ew. z przyczepką, najwżej busy), powtarzalność wyników jest +/-5 do 10 kg, akurat parę litrów różnicy w paliwie itp/. a po odjęciu wagi kierowcy i ile paliwa w baku wychodi pi razy oko WM z DR.

Ki diabeł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Damy radę - solidną lufkę to ja wypiję jak zważę budkę na innej wadze i okaże się, że jednak mam MW poniżej DMC :D

Ja mam w pobliżu taką wagę, że jeśli nie stanę osią na środku tylko zjadę dalej, aby auto było za marginesem to pomiar zaniża o średnio 80-100 kg. Tylko to długa locha jest, siodło z naczepą wchodzi, może stąd taka rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus (może nie tylko) ma chyba jednak problemy z wagą. Nawet z tego tytułu była jakaś afera bo Kampery Knausa do 3.5t były w teorii kilkuosobowe. W praktyce dobrze odżywiony kierowca solo powodował przekroczenie 3.5t ?.

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć jedno, to co jest w papierach to fikcja. Moja przyczepa wg dokumentów ma MW 1660 kg. Standardowe DMC to było 1800 kg. Jak kupowałem celowo zwiększyłem DMC do 2000 kg. Poza fabryką założyłem mover + gasbanki z duo. To jakieś 100 kg. Wczoraj zrobiłem nocne ważenie na granicy AT/CZ. Z niewielkim bagażem w środku, ok 100kg, waga przyczepy równo 2000 kg. Zastanawiam się co mógłbym do niej włożyć gdybym nie zwiększył DMC. 

Miałem zakładać markizę, ale po wczorajszym ważeniu to co jajwyżej prospekt od markizy mogę włożyć do środka... ???

20240126_234021.thumb.jpg.0a3ccb0a895de83f9ea572d8aa9190e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jeszcze inaczej. Przyczepa dajmy na to DMC 1300 (ładowność niech będzie 200kg), auto DMC 2200, ładowność 700kg. 

I teraz tak, pakuję tak przyczepę, że realnie waży 1400 (o 100kg za dużo), ale w aucie załadowałem np 400kg, czyli o 300kg mniej. Wg dowodu samochodu RMC zestawu niech będzie sumą obu DMC, czyli 3500. Mój zestaw łącznie ma 1400 przyczepa i 1900 auto, razem 3300, do 3500 brakuje jeszcze 200kg. Mogę czy nie?

Pytam, bo wg mnie nie mogę, bo przyczepa jest przeważona, ale spotkałem się z opinią, że liczy się waga zestawu, a nie samej przyczepy i jeśli tak, to teoretycznie mogę, bo łącznej ładowności jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz :)

DMC określa jasno MAKSYMALNĄ masę pojazdu.

Natomiast możesz te 100kg z przyczepy przełożyć do samochodu... :D

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bercik77 napisał(a):

ak kupowałem celowo zwiększyłem DMC do 2000 kg.

No widzisz Robert - Ty mogłeś a ja nie mogę - na ośce mam wyraźnie tabliczkę o nośności do 1300 kg i tego nie przeskoczę a takie mam DMC, które de facto = MW budki...

Nie wiem z jakim wyposażeniem - czy w ogóle - producent przedstawiał do homologacji budkę?

Ja z wyposażenia - to co wożę na stałe) mam - butlę 11 kg (jedną) + koło zapasowe + lodówkę + ogrzewanie Trumatic + akumulator 70 Ah + moover + bojlet TT2 + całą tapicerkę - w tym cholernie ciężki materac na podwójne łóżko.

I powiem szczerze jadąc na wagę może miałem jeszcze dodatkowo: kpl. narzędzi (może 5 kg) + może odrobinkę wody w zbiorniku + trochę porejsowego żarcia (może 5 kg) + trochę ciuchów osobistych + bęben z wężem 50 m na wodę + 20 m przewodu 230 V + dwa podnośniki hydrauliczne i to byłoby na tyle.

Ile mogę wyjąć w kg - wszystko to co powyżej czyli może ze 40 kg - no góra 50 kg...

Mogę jeszcze markizę (miękką) bo i tak nie używam - pewnie z 10 kg.

Może jeszcze butlę 11 kg.

W sumie może wyjmę te dyskusyjne 70 kg, bo o tyle przekraczam DMC.

Ale na boga - czyli całą ideę wożenia czegoś w budce szlag trafia - budka musi zostać na kompletnie pusto - nawet do lodówki na drogę nie bardzo mogę teoretycznie włożyć czegokolwiek i wtedy może się zmieszczę w DMC...

Kompletny bezsens bo do auta wszystkiego nie wcisnę - liczyłem na budkę ...

Pzdr

Włodek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Stu napisał(a):

Nie możesz :)

DMC określa jasno MAKSYMALNĄ masę pojazdu.

Natomiast możesz te 100kg z przyczepy przełożyć do samochodu... :D

Dokładnie tak...

Chociaż nawet Austriacy ważą zestaw... więc jak się mieścisz w DMC zestawu to podobno nie są już bardziej wnikliwi...

Ale oczywiście nie można jeździć przeładowanymi pojazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.