Skocz do zawartości

100KG ladownosci przyczepy - czy wystarczy?


Krzysztof Z

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, czyś napisał(a):

Spójrz w wątki o zmanie DMC przyczepy, koledzy to przerabiali nie raz w praktyce.

Włodku , poczytaj tam jakie miałem przeboje z podniesieniem DMC ; sprawdz co masz na tabliczce na osi bo to jest podstawa  podjęcia dalszych ewentualnych starań na podniesienie DMC ale mając nadwagę 60 kg i duży bagażnik możesz jakoś to rozkminić na czas przejazdu i może nie warto iść na bój z WK :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, janm napisał(a):

Włodku , poczytaj tam jakie miałem przeboje z podniesieniem DMC ; sprawdz co masz na tabliczce na osi bo to jest podstawa  podjęcia dalszych ewentualnych starań na podniesienie DMC ale mając nadwagę 60 kg i duży bagażnik możesz jakoś to rozkminić na czas przejazdu i może nie warto iść na bój z WK

Witaj

Sprawdzę na osi za dnia - na razie widzę w papierach ALKO, że jest tam niejako książeczka gwarancyjna  na oś ALKO 1300 i tego się boję...

Ale sprawdzę i napiszę.

Natomiast po pierwsze pojadę na jeszcze inna wagę i sprawdzę - ale nawet nawet była nadwaga o te 60 - 70 kg to pomyślę - może znajdę jeszcze coś do wyjęcia z budki - niemniej jest to dla mnie chore bo co sprawdzam te MW i DMC w różnych papierach to widzę inne dane.

pzdr

Włodek

 

 

 

skanowanie0002.jpg

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janm napisał(a):

Włodku , poczytaj tam jakie miałem przeboje z podniesieniem DMC ; sprawdz co masz na tabliczce na osi bo to jest podstawa  podjęcia dalszych ewentualnych starań na podniesienie DMC ale mając nadwagę 60 kg i duży bagażnik możesz jakoś to rozkminić na czas przejazdu i może nie warto iść na bój z WK :hej:

Propo bagażnika zawsze jest opcja dołożenia boksu dachowego. Ja z takowym jeżdżę, pojemność 500 litrów, relingi mają nośność bodaj 75kg w Kodiaqu. Ładuje tam przedsionek, stelaż, obuwie, młodego hulajkę. W spalaniu przy jeździe z przyczepą nie ma róznicy, z boksem czy bez, pali tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, borek6 napisał(a):

Propo bagażnika zawsze jest opcja dołożenia boksu dachowego. Ja z takowym jeżdżę, pojemność 500 litrów, relingi mają nośność bodaj 75kg w Kodiaqu. Ładuje tam przedsionek, stelaż, obuwie, młodego hulajkę. W spalaniu przy jeździe z przyczepą nie ma róznicy, z boksem czy bez, pali tak samo.

Piotrze - ja trochę inaczej się pakuję i jednak z różnych powodów liczyłem do tej pory na możliwość załadowania trochę gratów do budki a nie do auta - więc po pierwsze muszę jednak zweryfikować wagę - po drugie - na okoliczność jednak przeważenia musze pomyśleć co mogę z budki wyjąć chociaż jak patrzę to qrcze niewiele widzę...

A budka dawała mi jednak - w moim przypadku jej wykorzystywania - pewien luz przewozu przedmiotów nazwijmy to kubaturowych - np. plandeka do jachtu - jakieś 70 kg i duża kubatura...

Może wyjmę z budki dużą butlę 11 kg i na czas moich wypadów będę brał małą - do gotowania wystarcza a do ogrzewania tam gdzie stoję mam słupek.

Niemniej trochę mi to narobiło roboty...

Okaże się jak zerknę na tabliczkę osi czy w ogóle mam o czym myśleć bo jak tam będzie ośka do 1300 kg to kaplica :(

pzdr

Włodek

ps mogę jeszcze wyjąć nieużywane sanki do koła zapasowego - zawsze to parę kg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

 

Włodek

I ta wartość 1500 miałaby sens.

Tylko jak to zrobić?

Pzdr

Włodek

Ja w tamtym roku podnosiłem DMC w Knausie.

Musisz napisać do polskiego przedstawiciela, ja załatwiałem to u Wadowskich w Krakowie, oni mi sprawdzili po VIN, że jest taka możliwość,

następnie upewniłem się w swoim wydziale komunikacji czy mi zmienią, dostałem odpowiedź, że tak wiec zamówiłem dokumenty u Wadowskich koszt ok 800zł z tłumaczeniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AA73 napisał(a):

Ja w tamtym roku podnosiłem DMC w Knausie.

Musisz napisać do polskiego przedstawiciela, ja załatwiałem to u Wadowskich w Krakowie, oni mi sprawdzili po VIN, że jest taka możliwość,

następnie upewniłem się w swoim wydziale komunikacji czy mi zmienią, dostałem odpowiedź, że tak wiec zamówiłem dokumenty u Wadowskich koszt ok 800zł z tłumaczeniem.  

W moim przypadku WK w ZG odmówił.

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Może wyjmę z budki dużą butlę 11 kg i na czas moich wypadów będę brał małą - do gotowania wystarcza a do ogrzewania tam gdzie stoję mam słupek.

Ja w swojej Hobby tak zrobiłem.

Miałem że sobą 3butle 2kg (z czego 2 jeździły w bagażniku auta).

11 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

ps mogę jeszcze wyjąć nieużywane sanki do koła zapasowego - zawsze to parę kg....

Ja w Osiołku tak zacząłem wyjmować różne rzeczy - np nieużywany bagażnik na rowery, co jakiś czas przeglądam zakamarki, czy nie mam czegoś tam co jest zbędne (parę kilo tak wyciągłem, wyrzucając rzeczy po 50-100g) - chociaż nadal wożę, koło zapasowe, ciężki/solidny lewarek, łańcuchy na koła, skrzynki z narzedziami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może ja się spytam jeszcze inaczej - bo faktycznie lekko zirytowało mnie to przeważenie w stosunku do wartości wymienionych w DR, ale może niepotrzebnie się zwyczajnie gorączkuję .

Ponieważ ja ze swoją budką poruszam się obecnie tylko po Polsce to zapytam tak - przeważenie o te kilkadziesiąt kg nie jest wydaje mi się jakąś koszmarną zbrodnią p-ludzkości - mnie to średnio przeszkadza - oś i koła jak widać to wytrzymują, więc pytanie jest czy w naszym pięknym kraju będzie to komukolwiek - oprócz mnie formalnie - przeszkadzać?

Znaczy czy nasze służby kontrolne ruchu drogowego ważą u nas budki i robią z tego problem?

Na tzw Dziki Zachód na razie się z tą budką nie wybieram, więc może niepotrzebnie robię tyle o to hałasu?

Pzdr

Włodek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

Ponieważ ja ze swoją budką poruszam się obecnie tylko po Polsce to zapytam tak - przeważenie o te kilkadziesiąt kg nie jest wydaje mi się jakąś koszmarną zbrodnią p-ludzkości - mnie to średnio przeszkadza - oś i koła jak widać to wytrzymują, więc pytanie jest czy w naszym pięknym kraju będzie to komukolwiek - oprócz mnie formalnie - przeszkadzać?

Raczej tylko podczas jakiegoś nieszczęścia na drodze mogłoby to zostać zbadane i zauważone. Wiesz jak to jest, gdy papuga przeciwko papudze ;)

Z którego roku jest Twój Knaus? Kolega Sport 450 z 2018 i ma taką samą sytuację, że pusta buda na wadze pokazuje wartości pod DMC.

Nie obserwuje innych konfiguratoxrów, ale Knaus teraz ostrzega klienta o zmianie wagi podczas dokładania szpeji.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w DR miałem MW=DMC (ale to były dawne czasy). a po moich przeróbkach nie byłem w stanie zejść poniżej 100kg nadwagi...

Mimo zamontowania belki 1600kg nie mogłem podwyższyć DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Mimo zamontowania belki 1600kg

Zamykamy temat - belka jest 1300 - sprawa jak widać nie do ugryzienia :mad:

pzdr

Wł.

1300 kg.JPG

1 godzinę temu, Marcin T napisał(a):

Z którego roku jest Twój Knaus? Kolega Sport 450 z 2018 i ma taką samą sytuację, że pusta buda na wadze pokazuje wartości pod DMC.

Budka jest z 2005.

Dzięki za podpowiedzi, ale jak widać temat jest nie do przeskoczenia.

Pzdr

Wł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

Znaczy czy nasze służby kontrolne ruchu drogowego ważą u nas budki i robią z tego problem?

Zapewne chodzi Tobie o ITD - w praktyce osobówek się nie czepiają, ale mają pełne prawo do pełnej kontroli w przypadku jak to jest określane "zagrożenia w ruchu lądowym", przy przyczepie - podejrzewam, że na wagę mogą zechcieć ściągnąć jak trafisz na służbistę i będzie po samym wyglądzie zestawu sądził, że masz wagę przewaloną. 

W GB ichnia inspekcja ma place kontrolne, nakaz zjazdu z autostrady dla ciężarówek, zjechałem jadąc autem ciężarowym 3.5t (busem, w dowodzie ciężarowy), wyszli, zapytali o dmc i powiedzieli żebym jechał dalej jak 3.5t, ale kolega który nie zjechał, a jechał za mną został dogoniony, wrócił z eskortą inspekcji na plac i przetrzepany dokładnie (kilka godzin go trzymali).

Krótko mówiąc - loteria.


A i wracając do sedna tematu - 100kg ładowności w przyczepie, sam bym chciał tyle mieć. Z tym co jeździ na stałe w przyczepie mam ok 40-45kg (tutaj o tym pisałem ->:



do przyczepy na wyjazd lecą leki, wędki (jadą, jak mam czas i możliwość to sobie łowię po odpowiednich opłatach), dodatkowe buty, bańka 20L wody, zapas chemii i dwie butle 500g z gazem do kuchenki. Reszta w aucie, auto ma ok 600kg ładowności.


U mnie oś w przyczepie ma 900kg, DMC przyczepy 790kg i temat niestety nie do ruszenia.

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaciekR4 napisał(a):

U mnie belka ma 900kg, DMC przyczepy 790kg

No to u mnie jak widać też temat nie do ruszenia - muszę ją raz jeszcze zważyć, ale za dużo sobie po tym nie obiecuję - a potem pomyśleć co z niej wyjąć - choć tu też nie bardzo mam pomysły - przecież lodówki ani akumulatora wyjmować nie będę.

Na dzień dzisiejszy - belka 1300 kg , DMC 1300, MW > 1300 kg :mellow: 

pzdr

Włodek

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Witam

To może ja się spytam jeszcze inaczej - bo faktycznie lekko zirytowało mnie to przeważenie w stosunku do wartości wymienionych w DR, ale może niepotrzebnie się zwyczajnie gorączkuję .

Ponieważ ja ze swoją budką poruszam się obecnie tylko po Polsce to zapytam tak - przeważenie o te kilkadziesiąt kg nie jest wydaje mi się jakąś koszmarną zbrodnią p-ludzkości - mnie to średnio przeszkadza - oś i koła jak widać to wytrzymują, więc pytanie jest czy w naszym pięknym kraju będzie to komukolwiek - oprócz mnie formalnie - przeszkadzać?

Znaczy czy nasze służby kontrolne ruchu drogowego ważą u nas budki i robią z tego problem?

Na tzw Dziki Zachód na razie się z tą budką nie wybieram, więc może niepotrzebnie robię tyle o to hałasu?

Pzdr

Włodek

 

 

 

Włodek , musisz wiedzieć jeszcze jedno. To ,że nie wjedziesz fizycznie na wagę podczas kontroli na drodze wcale nie oznacza ,że gdzieś po drodze nie zostałeś zważony !! .  Jest coś takiego i funkcjonuje w PL a nazywa się : wagi preselekcyjne .

W necie poczytaj sobie jak to działa . Wiem ,że kiedyś była mapa Polski z zaznaczonymi miejscami  i czy jeszcze tym się "chwalą " nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maras napisał(a):

wagi preselekcyjne

Ty to potrafisz zepsuć humor ...:(

Ale nie jest źle - znajdujemy

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=wagi+preselekcyjne

i czytamy:

Każde ważenie jest rejestrowanie w systemie (....) Wagi mają dopuszczalną tolerancje + / - 130 kg. Od każdego mierzenia – od wagi każdej osi oraz od wagi całościowej – odlicza się tzw. tolerancję 200 kg"
 
Ufff... ja mam przeważenie na 70 kg - idę pić - nie jest źle ;)
 
pzdr
Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.