Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Za nami pierwsza duża podróż z Fendtem. Generalnie przyczepa spisała się bardzo dobrze. Prowadzi się ją bardzo stabilnie, do szerokości trzeba było się przyzwyczaić ale to już opanowane. Wbrew pozorom jak na swój ciężar, auto jedzie z nią dość sprawnie, nawet Sardyńskie serpentyny nie były mu straszne, w upale musiałem tylko pilnować temp oleju bo lubiła na długich podjazdach podejść pod 123 stopnie, więc bez szarżowania, podjazd na 3 lub 4 biegu, równym tempem i się uspokajało I najlepiej jechać w trybie manual, wtedy też najmniej palił.

Materace w przyczepie - bardzo wygodne, człowiek i wyspany i zrelaksowany.

Wyciszenie przyczepy na bdb poziomie, widać jak duże znaczenie ma grubość ścianek, na prawdę mało co słychać z zewnątrz

Kabina w łazience - bez problemu idzie wziąć prysznic, mam 190 cm i się mieszczę, delikatnie bez rozpychania się można się spokojnie umyć.

Ogólne miejsce w środku - jest go na prawdę dużo.

Takie rzeczy jak domykanie szafek i szuflad "soft close" - super.

Bojler nawet w trybie ECO pięknie i szybko podgrzewa wodę

Lodówka ładnie chłodziła aczkolwiek musiałem wyjąć górną kratkę. Temp powietrza cały czas ponad 30 stopni + całe popołudnie słońce na tą ścianę, warto zamontować wiatraczki. Nie wiem czy nie zainwestować w oryginalne Dometic bo mam sterowanie na panelu lodówki, ich włączanie i wyłączanie, chyba że takie sterowanie obsłuży też nieoryginalne. Ale to zobaczymy, ja się nie znam, pogadam z moim elektronikiem.

Klima Sinclair bardzo ładnie chłodziła, praktycznie na okrągło, dała radę.

Movera nie muszę zachwalać

Dostęp do bakisty poprzez podnoszone łóżko na teleskopach - praktycznie w ogóle nie otwieram drzwiczek luku.



Ale żeby nie było tak pięknie kilka minusów, no może minusków ;):

Szybko zapełniająca się kaseta toalety, szybciej jak w Knausie ale nie wiem czy nie ma to związku z osobną spłuczką / zbiornikiem jaki mam obecnie, chyba więcej spłukiwanej wody po prostu leci. Praktycznie codziennie miałem kasetę do wynoszenia, po 4 osobach.

Jakość uchwytów "klików" w szafkach. Jeden już spada z gwintu, musiałem zamienić miejscami z szafką której nie ciągnę za uchwyty. Wyrobił się w tych nad kuchenką a tam drzwiczki podciągamy do góry.

Drzwiczki zamrażalnika - bardzo łatwo wypadają z uchwytów, spadły mi już 2 czy 3 razy, z czego raz na stopę (powodując ból niesamowity i zadrapanie) oraz finalnie musiałem dokleić ten bolec od zawiasu, bo pękł. I to jest mega słabe. Tu Dometic się nie popisał z rozwiązaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_3813.jpgIMG_3818.jpgIMG_3904.jpgIMG_4146.jpgIMG_4442.jpgIMG_4453.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Ty masz tam kibelek Thetforda czy Dometica?

Z tego co pamiętam w Fendtach były Thetforda. Dometic chyba nie ma takich z osobnym zbiornikiem na wodę do spłukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Z tego co pamiętam w Fendtach były Thetforda. Dometic chyba nie ma takich z osobnym zbiornikiem na wodę do spłukiwania.

Ja w Adrii miałem Thetforda i tam po prostu była mniejsza pojemnośc kasety niż w Dometicu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, borek6 napisał(a):

Tak, z toaletą się pomyliłem, to Thetford

IMG_4464.jpg

No to masz odpowiedź. Ta kaseta ma tylko 17,5l pojemnosci. Dla porównania kaseta Dometic CT3000/4000 (którego prawdopodobnie miałeś w Knausie) to 19l. Czyli teraz masz o niemal 9% mniej pojemną kasetę

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, borek6 napisał(a):

No to Wszystko jasne, faktycznie tam miałem ten model co podałeś https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png to tu mały minus ?

Ja dałbym WIELKI PLUS za to, że nie masz tego dziadostwa z logo Dometic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro lepsze, No to na plus ta pojemność tylko daje się we znaki ale co zrobić ? kaseta na hulajnogę i jazda do zrzutu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.