Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, borek6 napisał(a):

IMG_3727.jpg

Mi się podoba umiejscowienie tego koła . Zakładam, że wpływ na to ma szerokość Twojej przyczepy. U mnie nie zmieściłoby się w tym miejscu gdybym nawet chciał bo przeszkadzałby mechanizm podnoszenia klapy a u Ciebie pasuje idealnie.

6 godzin temu, bl13 napisał(a):

co do tego uchwytu na kolo: on jest zamocowany bezposrednio do tej sciany bez jej wzmocnienia czy ta sciana w miejscu wwiercenia srub jest jakos wzmacniana?

W miejscu montażu uchwytu powinno być wzmocnienie w ścianie i w takich miejscach uchwyty montują fabrycznie. Mniemam, że w serwisie też zrobili to w takim miejscu. Inaczej nie maliny to sensu i szybko zostałoby to wyrwane ze ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, borek6 napisał(a):

Zapas skompletowany. Opona Firestone Vanhawk 2 dokładnie taka jak w przyczepie i felga Fendt, nośność 1000 kg https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png mam nadzieje że podobnie jak w Knausie, nie przyjdzie mi zapasu nigdy użyć https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji846.png

IMG_3725.jpgIMG_3726.jpgIMG_3727.jpg

Piękny zapas :D.Ale zabezpiecz jeszcze miejsce styku opony z scianą na obwodzie opony. W czasie jazdy mikro ruchy opony zostawią ciężki do usunięcia ślad gumy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał(a):

A czemu koła nie zamontujesz odwrotnie? Wtedy we wnętrze felgi można jeszcze coś wsadzić ;)

Zawsze coś za coś :]. Tak ma dostęp do wentyla - łatwo sprawdzić ciśnienie w zapasie i ewentualnie dopompować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomii napisał(a):

Zawsze coś za coś :]. Tak ma dostęp do wentyla - łatwo sprawdzić ciśnienie w zapasie i ewentualnie dopompować. 

Prawda. Przypomniałeś mi, że muszę wyciągnać zapas i dopompować, bo mi czujnik kwiczy że mam za małe ciśnienie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdrianK napisał(a):

Piękny zapas :D.Ale zabezpiecz jeszcze miejsce styku opony z scianą na obwodzie opony. W czasie jazdy mikro ruchy opony zostawią ciężki do usunięcia ślad gumy :rolleyes:

A czy z tego się je ??? Bez przesady po każdej wycieczce w środku i tak będzie siwo ;) a za koło życzę żebyś nie musiał zaglądać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bl13 poniżej zdjęcia. Nie jest to jakieś super rozwiązanie, w Knausie w tej części był normalnie fabryczny otwór w ścianie grodziowej, w który wkręcałeś śrubę. Obecnie chyba producenci myślą że koło wyląduje pod przyczepa i takowego nie ma. Do ściany jest dokręcony uchwyt przez dealera, ja postanowiłem go jeszcze dodatkowo „wzmocnić” klejem na gorąco, nie wiem czy dobrze czy nie ale tak zrobiłem. Estetyki brak ale nikt tam nie zagląda. Otwór śruby jest 40cm od bocznej ściany, 35 cm od podłogi. Trzyma się to Wszystko sztywno i ani drgnie. Czy w ścianie są jakieś wzmocnienia - nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_3728.jpgIMG_3729.jpgIMG_3730.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, borek6 napisał(a):

w Knausie w tej części był normalnie fabryczny otwór w ścianie grodziowej, w który wkręcałeś śrubę. Obecnie chyba producenci myślą że koło wyląduje pod przyczepa i takowego nie ma

W Knausach nadal można takie coś domówić i chociażby ja takie akcesorium na etapie konfiguracji przyczepy do produkcji wybrałem.

57 minut temu, borek6 napisał(a):

Do ściany jest dokręcony uchwyt przez dealera

Trzyma się to Wszystko sztywno i ani drgnie. Czy w ścianie są jakieś wzmocnienia - nie wiem.

Według mnie to dość istotne do czego monter dealera go zamontował ale zakładam, że nie powinien robić tego na chybił trafił jak wyjdzie tylko tam gdzie takie wzmocnienia w ścianie występują w tych przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał(a):

 Obecnie chyba producenci myślą że koło wyląduje pod przyczepa i takowego nie ma. 

Jest. 93 euro kosztuje w konfiguratorze Fendta ta opcja. Nie mało jak za kawałek gwintu z podstawką :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał(a):

IMG_3728.jpg

Dość delikatnie to wygląda, na plus, że koło stoi na podłodze, więc pewnie spokojnie wystarczy.

U siebie powiesiłem koło na solidnym uchwycie a od środka dałem aluminiowe blaszki, bo nie wiedziałem, gdzie jest wzmocnienie i do tej pory jest super:

20190223_170523.jpg

20190223_175343.jpg

Blachy są ukryte za ścianą toalety, więc estetyka nie grała tutaj roli, wada była taka, że trzeba było tą ścianę ubikacji zdemontować.

4 minuty temu, Tomii napisał(a):

Jest. 93 euro kosztuje w konfiguratorze Fendta ta opcja. Nie mało jak za kawałek gwintu z podstawką :skromny:

Powyższe mocowanie kosztowało 50 ...... PLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomii napisał(a):

Jest. 93 euro kosztuje w konfiguratorze Fendta ta opcja. Nie mało jak za kawałek gwintu z podstawką :skromny:

W knausie kosztuje 73 euro według konfiguratora co też małą sumą nie jest :skromny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W knausie kosztuje 73 euro według konfiguratora co też małą sumą nie jest default_skromny.gif.
Bo IMO to nie jest jedynie śruba, a właśnie dodatkowo modyfikowana ściana przednia, gdzie w miejscu montażu uchwytu dają dodatkowo wzmocnienie z kantówki w środku.

To tak jak z fabryczną klimą gdzie oprócz klimy mamy dodatkowo wzmocniony otwór na etapie produkcji sufitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Bo IMO to nie jest jedynie śruba, a właśnie dodatkowo modyfikowana ściana przednia, gdzie w miejscu montażu uchwytu dają dodatkowo wzmocnienie z kantówki w środku.

Jeśli tak faktycznie jest a nie mam podstaw w to nie wierzyć to faktycznie cena niekoniecznie jest wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik zamontowany fajnie to wyszło, i generalnie jest spoko

I dodatkowo fartuch dla Fendt też pasuje idealnie, pod stopniem też jest miejsce na kedrę więc nic nie odstaje i spasowane jest idealnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_3758.jpgIMG_3760.jpgIMG_3759.jpgIMG_3761.jpgIMG_3756.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.