Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Telewizor zamontowany poszedłem za radą @Bercik77 i użyłem nakrętek kłowych. Nie wiem czy ściana była w jakikolwiek sposób wzmocniona, ale faktycznie pod wiertłem do drewna czuć było opór. Uchwyt montowany na trzy wkręty M6. Trzyma się to solidnie, jedynie śruby mam za długie bo okazało się, że krótsze które kupiłem są M5, pomimo opisu na pudełku że to szóstki. Ale kwestia wymiany to chwila.

Dodatkowo żona stwierdziła że TV za duży ale uważam że jest ok, trochę haczy o firanki ale to nie problem. Tak być musi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_5777.jpgIMG_5778.jpgIMG_5779.jpgIMG_5782.jpgIMG_5783.jpgIMG_5785.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, borek6 napisał(a):

Dodatkowo żona stwierdziła że TV za duży

Mały to on nie jest. Gdybym się zdecydował kiedyś na TV to myślę, że 24-26” max, ale najważniejsze żeby Wam odpowiadał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

Mały to on nie jest. Gdybym się zdecydował kiedyś na TV to myślę, że 24-26” max, ale najważniejsze żeby Wam odpowiadał ;)

Kierujac sie wytycznymi odleglosci od ekranu to mozna powiedziec ze "siedzi" jak ulal, szczegolnie ze ogladajac z podkowy to moglby byc nawet ciut wiekszy :D Jakby tv bylo montowane na scianie przy pietrusach jak u Ciebie jest to przewidziane to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w poprzedniej przyczepie miałem jakieś 20 czy 22 cali i to jakiś kempingowy produkt. Nie ukrywam że jakość jego obrazu i dźwięku pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie mam większą przyczepę, czasem sam lubię sobie pograć w konsole, a do oglądania aplikacji typu Netflix czy Disney ten rozmiar na prawdę jest ok.
Dźwiękowo ten JVC też sobie spoko radzi, i jest też na prawdę bardzo lekki, coś między 3 a 4 kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kilka spostrzeżeń po wyjeździe, a raczej w trakcie wyjazdu który jeszcze trwa.

Na prawdę trzeba mocno uważać podczas wyprzedzania tirów lub busów, przyczepa przy 105 km/h lubi zacząć myszkować. Skodzina z kolei ma najlepsze spalanie z nią przy 105 więc trzeba równo dawkować.

Dodatkowo muszę zareklamować drzwi od lodówki, a dokładniej to co się stało z tą jasną płytą na drzwiach, nie wiem czy różnica temperatur czy co ale płyta się wybrzuszyła i wyszła z tych „prowadnic”. Dodatkowo drzwi od zamrażarki, spadły mi już ze 3 razy, wyłamały się bolce… słabe to, powinny się lepiej / mocniej trzymać. Czasami zatrzaski od szaf próbują się zaciąć, trzeba ponownie klikać… lekko irytujące, i zacinający się iskrownik na jednym z palników, nie odskakuje i cały czas daje iskrę, trzeba go palcami chwycić i pociągnąć do góry. Ale poza tym nie mam się do czego przyczepić, nie pamiętam kiedy odwiedziłem sanitariat żeby wziąć prysznic, korzystam tylko z tego w przyczepie. Truma ogrzewa przyczepę w mgnieniu oka, podobnie wodę w bojlerze. Mover nieoceniony, bez niego ani rusz zeby tu w Hiszpanii między drzewami ustawić przyczepę. Przestrzeń…jest jej mnóstwo. Reklamacje zgłoszę do Kampi, z reszty jesteśmy zadowoleni

IMG_5929.jpgIMG_5934.jpg22ab19bb-e22f-47e0-8f35-47f01fd4ffdf.jpgIMG_5955.jpgIMG_6191.jpgIMG_6194.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, borek6 napisał(a):

Kilka spostrzeżeń po wyjeździe, a raczej w trakcie wyjazdu który jeszcze trwa.

Na prawdę trzeba mocno uważać podczas wyprzedzania tirów lub busów, przyczepa przy 105 km/h lubi zacząć myszkować. Skodzina z kolei ma najlepsze spalanie z nią przy 105 więc trzeba równo dawkować.

Dodatkowo muszę zareklamować drzwi od lodówki, a dokładniej to co się stało z tą jasną płytą na drzwiach, nie wiem czy różnica temperatur czy co ale płyta się wybrzuszyła i wyszła z tych „prowadnic”. Dodatkowo drzwi od zamrażarki, spadły mi już ze 3 razy, wyłamały się bolce… słabe to, powinny się lepiej / mocniej trzymać. Czasami zatrzaski od szaf próbują się zaciąć, trzeba ponownie klikać… lekko irytujące, i zacinający się iskrownik na jednym z palników, nie odskakuje i cały czas daje iskrę, trzeba go palcami chwycić i pociągnąć do góry. Ale poza tym nie mam się do czego przyczepić, nie pamiętam kiedy odwiedziłem sanitariat żeby wziąć prysznic, korzystam tylko z tego w przyczepie. Truma ogrzewa przyczepę w mgnieniu oka, podobnie wodę w bojlerze. Mover nieoceniony, bez niego ani rusz zeby tu w Hiszpanii między drzewami ustawić przyczepę. Przestrzeń…jest jej mnóstwo. Reklamacje zgłoszę do Kampi, z reszty jesteśmy zadowoleni https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png

IMG_5929.jpgIMG_5934.jpg22ab19bb-e22f-47e0-8f35-47f01fd4ffdf.jpgIMG_5955.jpgIMG_6191.jpgIMG_6194.jpg

Ja mam czarny front lodówki i nie maiłem czegoś takiego. Zatrzaski zamrażarki - trzeba mega delikatnie - gówno Dometica wykonane i zaprojektowane tak, jakby się miało łamać planowo. W ciągu 2 lat poszły 3 zatrzaski...

 

105km/h z tą przyczepą to zdecydowanie za szybko. Ja mam cięższe od Skody Volvo XC90 i uwierz mi, miałem już dwie sytuacje z tą budą że myślałem, że będzie rów albo bariery - TC w Volvo już przyhamowywało na zmianę stronami. Od podmuchu zza bariery dzwiękoszczelnej. 

Poza tym Fendt jest pancerny jak na razie.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wąski P napisał(a):

Ja mam czarny front lodówki i nie maiłem czegoś takiego. Zatrzaski zamrażarki - trzeba mega delikatnie - gówno Dometica wykonane i zaprojektowane tak, jakby się miało łamać planowo. W ciągu 2 lat poszły 3 zatrzaski...

 Zarówno lodówka jak i kibel Dometica w porównaniu do Thetforda  są dużo słabsze :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

 Zarówno lodówka jak i kibel Dometica w porównaniu do Thetforda  są dużo słabsze :mellow:

Potwierdzam, na szczęście Fendt ma kibelek Thetforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarny front lodówki i nie maiłem czegoś takiego. Zatrzaski zamrażarki - trzeba mega delikatnie - gówno Dometica wykonane i zaprojektowane tak, jakby się miało łamać planowo. W ciągu 2 lat poszły 3 zatrzaski...
 
105km/h z tą przyczepą to zdecydowanie za szybko. Ja mam cięższe od Skody Volvo XC90 i uwierz mi, miałem już dwie sytuacje z tą budą że myślałem, że będzie rów albo bariery - TC w Volvo już przyhamowywało na zmianę stronami. Od podmuchu zza bariery dzwiękoszczelnej. 
Poza tym Fendt jest pancerny jak na razie.

Z prędkością prawda i racja, takie osiągam tylko jak muszę wyprzedzić, ale generalnie staram się trzymać 95-98. Przyczepa jest duża i podmuchy wiatru baaardzo czuć, w drodze do ES w czasie tych wiatrów musiałem w kilku miejscach jechać max 60 km/h. Nawet na wlocie z FR do ES są znaki dla przyczep kempingowych żeby uważać na wiatr

Co do drzwiczek zamrażarki - nie wiem kto to projektował i dopuścił do sprzedaży ale to jeden wielki dramat, bardzo łatwo wypadają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, borek6 napisał(a):

Co do drzwiczek zamrażarki - nie wiem kto to projektował i dopuścił do sprzedaży ale to jeden wielki dramat, bardzo łatwo wypadają https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji35.png

Zadziwiające jest to, że mimo dramatu z jakością większości produktów Dometica, producenci dalej je stosują... Sam u siebie wkurzam się na następujące produkty tego producenta:
- roletę w oknie Heki II (po 2 latach widać pęknięcia na materiale rolety, mimo stosowania się do zaleceń producenta)
- porysowana rączka zbiornika toalety chemicznej (rączka rysuje się od otwierania i zamykania kasety)
- kuchenka gazowa (nadruki na pokrętłach schodzą od samego patrzenia na nie, do tego pękające gumki od rusztów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.