Skocz do zawartości

Jakie auto dla 3 dzieci


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję kupić żonie auto, ale takie, do którego będzie się dało włożyć 3 foteliki dla dzieci. Koniecznie musi być to automat i bardzo chętnie 4x4. W zależności od tego, co by to było, to może tym bym chciał ciągnąć przyczepę (zamiast Peugeota 5008 II 1.6 PureTech 180KM).

Oglądałem ostatnio Mitsubishi Outlandera 2.0 Pb CVT 4x4. Jego wady są jednocześnie zaletami (prosty, niewysilony silnik, bez turbo i innych gadżetów, za to raczej mułowaty i sporo pali. Niemniej daje nadzieję na długą i bezawaryjną eksploatację. Podobnie z CVT - szału nie ma, ale ponoć ciężka do zajechania).

Jakie auto możecie polecić? Nie chcę starszego niż powiedzmy 2017 - 2018r, z kolei wśród nowych, to bieda straszna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do outlandera nie zmieścisz 3 fotelików z tyłu. Jeśli 2 wpięte są w isofix również ciężko siedzieć w środku doroslemu. Po wypięciu i rozszerzeniu na boki jest ok. Ale o 3 fotelikach raczej bym zapomniał mimo, że wnętrze ani wąskie nie jest, ani miejsca nie brakuje.

Można tu ratować się 3 rzędem siedzeń. Tam 2 dzieci siedzi ok. 

2.0 i cvt da sie lubić. Nawet bardzo. Wrażenia mułowatości to bardziej kwestia odczuć niż rzeczywistego braku dynamiki. Po prostu uklad pracuje miekko, płynnie, cicho, nie szarpie, a prędkość wzrasta porownywalnie do innych aut tej mocy i masy. Po przesiadce z diesli specjalnego dyskomfortu nie zaznalem, a wręcz przeciwnie. Za klekotami nie tęsknię, mimo, ze żaden kłopotów nie sprawił.

3 foteliki mieszczą vany, kombivany. Suvy rozsądnej porownywalnej wielkości słabo. Crv mogła by pomieścić, ale pewności nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marian36 napisał:

z kolei wśród nowych, to bieda straszna.

 

Multivanów nowych, w nowej budzie kilkadziesiąt dowzięcia od ręki. Coś znajdziecie w odpowiednim kolorze i wyposażeniu. Podobnie z Tuaregami. Q7 czy X5 od ręki też mnóstwo. Tak więc biedy nie ma, foteliki się zmieszczą, są automaty, jet AWD i budę tez pociągniesz. Pytanie jaki masz budżet.

Za zdecydowanie mniejsze pieniądze, to Touranów sporo jest od ręki. I tak mozna by jeszcze dużo wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cathay - wbrew pozorom nie jest tak różowo. Znajomy zamawiał Tuarega w sierpniu 2021, wyprodukował się dopiero w ubiegłym tygodniu. W tym czasie nerwy mu puściły i w kwietniu kupił Q7. Touran z kolei nie ma 4x4, ale faktycznie ma 3 fotele w drugim rzędzie. Z samochodów takich jest jeszcze Peugeot 5008, Ford S-Max (generalnie już same hybrydy) i w ilościach bardzo ograniczonych Ford Galaxy. Szkoda jednak, że wszystkie one mają bardzo mocno zawyżone ceny :( a o negocjacjach należy zapomnieć.

Biorąc pod uwagę powyższe problemy spoglądam w stronę używanych, ale niewiele i dlatego też pytam. Być może ktoś na forum ma taką rodzinną konfigurację jak ja i może polecić (albo nie) swój samochód. 

Jak na razie oglądałem tylko tego Outlandera oraz Toyotę ProAce City Verso, która w środku wręcz przypomina autobus, ale silnik 1.2 turbobenzynowy z 3 cylindrami traktuję jako kiepski żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 dzieci, nie ma nic lepszego niż suwane drzwi (u nas w domu Berlingo i Sharan)
Jako holownika to szukał bym Sharana/Alhambry - choć dobry egzemplarz z 2.0TDi, DSG i 4x4 to może cierpliwości zabraknąć. Dobrze by było żeby hak był fabryczny. Przymierzałem się do Terraco, Kodiaq, Tiguan Allspace i niestety 3 rząd to była porażka, a siedzenie w 2 rzędzie pomiędzy 2 fotelikami było wręcz niemożliwe. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio myślę o zmianie auta - chodzi mi po głowie Chrysle Pacifica 3.6 po 2017 roku.

Piękne auto, przesuwane drzwi - można zagazować i mocy nie zabraknie.

Tylko nie jest to SUV i chyba nie ma wersji 4x4- ale za to duża przestrzeń.

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Robert77 napisał:

ostatnio myślę o zmianie auta - chodzi mi po głowie Chrysle Pacifica 3.6 po 2017 roku.

Witaj w klubie ;) Zastanawiam się nad tym, ale nad wersją hybrydową, która ma zasięg do 50-60 km, który byłby dla mnie wystarczający na co dzień. 

16 minut temu, Robert77 napisał:

Tylko nie jest to SUV i chyba nie ma wersji 4x4- ale za to duża przestrzeń.

Jest benzynowa wersja 4x4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Robert77 napisał:

ostatnio myślę o zmianie auta - chodzi mi po głowie Chrysle Pacifica 3.6 po 2017 roku.

Piękne auto, przesuwane drzwi - można zagazować i mocy nie zabraknie.

Tylko nie jest to SUV i chyba nie ma wersji 4x4- ale za to duża przestrzeń.

Oj chyba były 4x4. Jak dla mnie auto to miało dwa niewielkie minusy:
1. Musiał bym zagazować i zasięg na samym LPG byłby dla mnie męczący
2. W drugim rzędzie, środkowy fotel może być niekoniecznie wygodny. O ile na co dzień fajnie mieć auto 7/8 osobowe, o tyle jadąc na wakacje/narty chce mieć w bagażniku bagaże, a nie dzieciaka :hehe:

No ale samo auto piękne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

Oj chyba były 4x4. Jak dla mnie auto to miało dwa niewielkie minusy:
1. Musiał bym zagazować i zasięg na samym LPG byłby dla mnie męczący
2. W drugim rzędzie, środkowy fotel może być niekoniecznie wygodny. O ile na co dzień fajnie mieć auto 7/8 osobowe, o tyle jadąc na wakacje/narty chce mieć w bagażniku bagaże, a nie dzieciaka :hehe:

No ale samo auto piękne. 

Wtedy kładziesz tylną podwójną kanapę - dwójka dzieci siedzi z przodu a najgłośniejsze na samym końcu :)

Miałem już dwa auta na gaz i wiem czym to pachnie tankowanie co 400km ;(  no ale coś za coś. 

Widziałem film w którym zamontowano 2 zbiorniki na lpg w schowkach po nogami środkowego rzędu siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robert77 napisał:

Wtedy kładziesz tylną podwójną kanapę - dwójka dzieci siedzi z przodu a najgłośniejsze na samym końcu :)

No tak ale jedzie z walizami i całym tym majdanem, a Ty masz mniejszą przestrzeń załadunkową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomii napisał:

No tak ale jedzie z walizami i całym tym majdanem, a Ty masz mniejszą przestrzeń załadunkową. 

pozostaje wersja 8 osobowa - też taka jest :)

Ale w tym sezonie będę dalej ciągał się cytryną :)

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Robert77 napisał:

pozostaje wersja 8 osobowa - też taka jest :)

Ale w tym sezonie będę dalej ciągał się cytryną :)

Tyle że ja mówiłem właśnie o tej 8 osobowej wersji. Tam w 2 rzędzie masz 3 miejsca, ale to środkowe jest robione z "leniucha" i nie wygląda na wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.