Skocz do zawartości

Jakie auto dla 3 dzieci


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam Chryslera Town&Country - przesuwane drzwi, wystarczający bagażnik, ma fabryczne relingi, więc jak potrzebuję więcej bagażu załadować to montuję szybko bagażnik dachowy, butle gazowe schowane w schowkach na fotele (trochę szkoda, bo się bardzo dużo miejsca marnuje, no ale trochę taniej się jeździ), automat, 3 isofixy (w 3 rzędzie niestety na śrdodku kanapy).

Ale jak szukałem samochodu (też mam 3 dzieciaków), to podstawowe założenie było takie, że dziecko ma nie siedzieć w pseudo 3 rzędzie siedzeń w bagażniku.

Mój jest z 2014 r., kupiłem go w 2107 i do tej pory zrobiłem prawie 100.000 km. świetnie się sprawdza w długich trasach. NIestety prędkość powyżej 120 km/h staje się mało komfortowa z powodu szumu. Bryła wielka, to i szumi.

W zeszłym roku wracałem z Holandii (Rotterdam) i przy prędkości właściwie cały czas 120 km/h na tempomacie, bez gwałtownego przyśpieszania, tam gdzie musiałem wyprzedzić inny pojazd zjeżdżając na lewy pas to raczej zwalniałem i wyczekiwałem odpowiedni moment, żeby nie "piłować", to przy tankowaniu okazało się, że spalenie miałem 8,5 litra gazu!  Sam byłem w ciężkim szoku. Na pokładzie 4 osoby dorosłe, 3 dzieci + bagaże. Ale takie spalanie tylko raz udało mi się uzyskać.

Niestety w mieście to tak około 16L gazu idzie. Z cepką na trasie koło 20L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien moment myślałem o zmianie durango na Pacifica, ale tam chyba tylko motor 3.6?. Ceny w dzisiejszych czasach raczej kosmos. Hybryda jeździ u mnie po mieście, fajnie się prezentuje.  Tam jest opcja na fajne wnętrze- skóra brąz czy biała.

Chyba tylko import prywatny byłby dla mnie rozwiązaniem.

Jaka długość całkowita? Garaż mam 520cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Przez pewien moment myślałem o zmianie durango na Pacifica, ale tam chyba tylko motor 3.6?.

Tak, tylko 3,6

1 godzinę temu, maarec napisał:

Ceny w dzisiejszych czasach raczej kosmos.

Wszystko przez dolara...

1 godzinę temu, maarec napisał:

Hybryda jeździ u mnie po mieście, fajnie się prezentuje.  Tam jest opcja na fajne wnętrze- skóra brąz czy biała.

Skóra czarna, biała i brązowa

1 godzinę temu, maarec napisał:

Chyba tylko import prywatny byłby dla mnie rozwiązaniem.

Są firmy co importują, profesjonalnie naprawiają i potem sprzedają, nawet z pełną FVAT. 

1 godzinę temu, maarec napisał:

Jaka długość całkowita? Garaż mam 520cm...

No to na żyletki. Pacyfika ma 517,6 cm długości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kleo77 napisał:

Ciekawe to auto do przyczepy. Możecie podać jakie to ma w papierach masy: MW/MC i DMC przyczepy? Pewnie przy większych przyczepach już wskakuje się powyżej 3,5 T?

Hybryda na haku ma 1630 kg. Benzyna ma chyba 1800 kg. W zasadzie przy każdej przyczepie wpadasz powyżej 3,5t, bo auto ma DMC 2745 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo jak durango. Niskie dmc, ja mam 3,340 chyba. 

Mnie chodzi o końcowy koszt auta z USA na pl rynku. Chodź aktualnie jest zerowy popyt więc warto dzwonić i negocjować.

Do gazu idealnie. 3.6 ma probkem z cewkami i chyba popychacze zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Mnie chodzi o końcowy koszt auta z USA na pl rynku. Chodź aktualnie jest zerowy popyt więc warto dzwonić i negocjować.

Z Pacyfikami wcale nie jest tak źle. Obserwuje sobie największych sprzedawców w PL i widzę ze te auta sprzedają się bez problemu i to regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Z Pacyfikami wcale nie jest tak źle. Obserwuje sobie największych sprzedawców w PL i widzę ze te auta sprzedają się bez problemu i to regularnie.

są wersje EU ? bo patrząc po ogłoszeniach  to wszystkie mają pomarańczowe obrysówki  przy zderzakach.

Licznik w milach czerwone kierunki z tyłu i symetryczne światła mijania ? czy klikamy w ustawieniach w " menu "  i mamy wersję europejską ?

a jak to działa obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

są wersje EU ? bo patrząc po ogłoszeniach  to wszystkie mają pomarańczowe obrysówki  przy zderzakach.

Licznik w milach czerwone kierunki z tyłu i symetryczne światła mijania ? czy klikamy w ustawieniach w " menu "  i mamy wersję europejską ?

a jak to działa obecnie ?

Menu wgrywasz w pl. Światła przerabia się w zależności od modelu. Mój samochód przechodzi przegląd na najbardziej upierdliwej stacji w województwie. Wszystko klepnięte. 

Cześć świateł typu pomarańczowe obrysówki da się w menu wyłączyć.

Serwis może zaprogramować konkretne światło i tak zamiast 4 żarówek cofania mam 3 a jeden z kloszy ma wsadzoną bardzo mocną led czerwoną jako przeciwmgielne.

Z gazem też nie jest źle. Dobra instalacja i w sumie na przeglądy jeżdżę co min 1,5 roku jak mi się przypomni. To nie te czasy, że ciągle coś trzeba regulować. A przy spalaniu ok 20l to przepaliłem tego gazu prawie 15.000 litrów :) oszczędzając cós ok 65-70 tys w stosunku do PB. Aktualnie bardzo dobry stosunek. 2,70 do 6,50 pln

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



są wersje EU ?


Nie ma. Jeśli robią to serwisu specjalizujące się w Packach to wszystko co przyjeżdża jest u nich dostosowywane do naszych przepisów.
Pacyfica chyba przoduje w klasyfikacji "import złomu". Szok!
 
451389423_Pacyfica1.thumb.JPG.157bd646dc6e950cb8fb3745dc92b71d.JPG
964841218_Pacyfica2.thumb.JPG.5ca0520bc01436731156030c1109c433.JPG
Bo większość jest po mniejszych lub większych przygodach. Ale wszystko bardzo łatwo sprawdzić i zazwyczaj nikt niczego nie ukrywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też mi się Pacifica podoba, ale zarówno Pacifica, jak i jej bezpośrednia konkurencja Honda Odyssey oraz Toyota Siena mają u nas jedną niezaprzeczalną wadę - ze świecą szukać sztuki importowanej bez dzwona :( A to oznacza, że na dzień dobry kupujesz brykę po większym lub mniejszym walnięciu. Ja tego nie chcę, szukam auta nowego, a jak się nie da, to od pierwszego właściciela, z polskiego salonu, z pełna historią (do zweryfikowania). I oczywiście bezwypadkowy (chociaż to słowo w kodeksie oznacza tyle, że auto nie miało naruszonej konstrukcji, więc teoretycznie jak ktoś mu wjedzie w bok i ma cały bok i drzwi do wymiany, to zgodnie z prawem nadal jest bezwypadkowy) oraz bezszkodowy po prostu. Takiej Pacifici jeszcze nie widziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.