Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, filipert napisał(a):

Mam powoli kończy się tegoroczna Chorwacja, wczoraj odwiedziliśmy kempingową restaurację. Linie 15,5€

 

bardzo dobre, choć podobnie jak frytki, mogły jeszcze minutkę w oleju być dopieczone. Natomiast odradzam hamburgera że sprasowanej "wołowiny".

Niestety skreślamy lubianą knajpę w Pagu.

 

Linie przypominały suche chrupki a cordonblu średnio świeży ?

Na szczęście pyszne spaghetti i naleśniki. 

 

I jeszcze przy rachunku usłyszałem only casch ?

A na dodatek zwinęli kufle z Zatonu ?

 

W temacie Lignji - choć w tym przypadku nie pražene tylko na žaru - w tym roku najlepsze jakie jadłem to w Piranie (Słowenia) - nie dość, że za 13 EUR, to jeszcze gigantyczna porcja, a co najważniejsze - cały talerz kalmarów bez żadnych ziemniaków z blitvą czy frytek. Po prostu same kalmary w ilości kilku porcji chorwackich, uzupełnianych ziemniakami. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia...

Niestety my w tym roku też często zderzaliśmy się z opcją ONLY CASH...:(

Tzn. gwoli ścisłości nieco lepsze smakowo były lignje w konobie Vapor w Biogradzie, ale jeśli chodzi o sposób podania i ilość to Piran z brakiem zapychaczy zdecydowanie zwycięża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mega oblegana przez miejscowych restauracja koło Solaris w Szybeniku...12 i 14euro grilowane polecam.IMG_20230603_185339.thumb.jpg.3dd003f68a87863ef725bb402dfe9bda.jpg

Pizze i lazannie także smaczne i w atrakcyjnych cenach.

IMG_20230605_131017.jpg

IMG_20230603_183606.jpg

IMG_20230603_183608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał(a):

nagorzej się prowadzi zestaw jadąc na cysterną .

Wiadomo, bo cysterna jest owalna i zestaw ześlizguje się albo w lewo, albo w prawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lbuster napisał(a):

Wiadomo, bo cysterna jest owalna i zestaw ześlizguje się albo w lewo, albo w prawo :D

Wygląda to tak jakby tworzył się wir za cysterną albo skumulowany strumień powietrza.

Faktucznie odczuwacie mniejsze zużycie paliwa jak trzymacie się boisko TIR-a ? (Jak blisko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał(a):

Jak tam obłożenie na campingach? 

Są parcele z ulicy? Nad Bałtykiem z luzikiem. 

Straśko nadal część przy morzu prawie pełna, ale bez problemu sporo wolnych parcel gold, w lesie luz.

Jesteśmy po 10 dniach w Slapić i tu nadal luz, królują jednodniowe noclegi w trasie. 

2 minuty temu, Dodi napisał(a):

Faktucznie odczuwacie mniejsze zużycie paliwa jak trzymacie się boisko TIR-a ? (Jak blisko)

Też mnie to zastanawia. Ja utrzymując odległość do 100m odczuwam turbulencje za każdym TIRem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wilk530 napisał(a):

Dla mnie tragedia za lorą....

Tu się w 100% zgadzam. Jak na węgierskiej autostradzie zbliżyłem się do załadowanej kilkunastoma osobówkami lawety to przyczepa zaczęła mi "tańczyć walczyka", pomimo, że była dobrze wyważona i w innych przypadkach szła jak po sznurku.

 

Jest ktoś na Cikat ? Jak tam wygląda sytuacja ? Wstępnie planujemy zawitać w okolicy 17/18 lipca spontanicznie bez rezerwacji, czyli pewnie obszar nieparcelowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał(a):

Straśko nadal część przy morzu prawie pełna, ale bez problemu sporo wolnych parcel gold, w lesie luz.

Jesteśmy po 10 dniach w Slapić i tu nadal luz, królują jednodniowe noclegi w trasie. 

Też mnie to zastanawia. Ja utrzymując odległość do 100m odczuwam turbulencje za każdym TIRem.

Jeśli się bardziej zbliżysz to nie przestaje to być odczuwalne , tylko wzrasta niebezpieczeństwo .

 

Osobiście nie lubię jeździć pomiędzy TIRami, były wypadki że jeden na drugiego najechał i to co było pomiędzy nimi zostało „sprasowane”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igor napisał(a):

Tu się w 100% zgadzam. Jak na węgierskiej autostradzie zbliżyłem się do załadowanej kilkunastoma osobówkami lawety to przyczepa zaczęła mi "tańczyć walczyka", pomimo, że była dobrze wyważona i w innych przypadkach szła jak po sznurku.

 

Jest ktoś na Cikat ? Jak tam wygląda sytuacja ? Wstępnie planujemy zawitać w okolicy 17/18 lipca spontanicznie bez rezerwacji, czyli pewnie obszar nieparcelowany.

Taki efekt jest zawsze za zapakowaną Lorą, czy zestaw a czasem nawet kamperem potrafi telepać.

Ja nie daje rady jechać za ciężarówkami, po pierwsze jadę trochę szybciej, po drugie nie chcemy być wyprasowani.

Wczoraj robiłem odcinek 650km po PL i powiem tak - ciężarówek, które wyprzedzały na zakazie było mniej niż 10.  Także bardzo często lewy pas wolny, teraz my blokujemy ;)

prawy mam wrażenie, że idzie szybciej niż wcześniej, poza cysternami za paliwem każda ciężarówka idzie do odcinki.

U nas tradycyjnie zmiana planów, w połowie sierpnia będziemy próbowali z partyzanta zwiedzić północ Dalmacji. Zobaczymy jak będzie z miejscami, Straśko z racji ceny ponad 100E pominiemy. Zobaczymy jak będzie na innych campach, jeszcze cenników nie analizowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy wiedzą, ale dla tych co nie, to według nowych przepisów na autostradzie oraz drodze ekspresowej z 3 lub więcej pasami ruchu jadąc z przyczepą kempingową można korzystać wyłącznie z dwóch pasów ruchu znajdujących się najbliżej prawej krawędzi jezdni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

jaki byłby sens/powód jazdy lewym pasem na 3 pasmowej drodze z prędkościami rzędu 80-90km/h ?

Jak dwie ciężarówki się wyprzedzają. Miałem taką sytuację na aktualnym urlopie.

Warunki na to pozwalały, jechałem ciup szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.