Skocz do zawartości

Opony sezonowe/całoroczne do kampera


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

No zima jaka jest to każdy widzi. W zasadzie pierwszy raz miałem okazję sprawdzić swoje opony w takich warunkach. I powiem wam, że całoroczne GoodYear 4 Seasons, nawet w pełnym śniegu sprawują się ekstra. Jeździ się bardzo pewnie i przewidywalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

27 minut temu, Zulos napisał:

U mnie 140,- zł w promocji od kumpla:D

kumpel FV wystawił czy przytulił kasę do kielni :rolleyes::-]

u naszego wulkanizatora kolejka nadal na 2 tyg do przodu. też działa jak w pitstopie w 50 min zrobili mi trzy auta 16 alu kamper i 2x 18 alu w osobówkach .

Zapłaciłem 480 zł brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wymiana 4 opon na alu 18-kach ~200 i trzy okoliczne warsztaty tę cenę trzymają twardo, kicham, wolę całe koła, zajmują dokładnie tyle samo miejsca, a po 5 sezonach praktycznie się zwracają, a czasem wcześniej "przechodzą" na kolejne auto.

I na podwórku też leci jak w pit-stopie, jak się człowiek rozpędzi, to ani się obejrzy... 3 nasze samochody w rządku, zaraz, srebrnego nie mamy, więc po co idzie do góry :) Dobrze, że auto sąsiadki, ale jak już, też sie załapała, a co tam...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał:

a w temacie całorocznych do kampera  - to nie dla mnie, może na pierwszą zimę póki bieżnik idealny to tak. Dalej nie miałbym komfortu jazdy.

Ja jadę na całorocznych...z przodu mam teraz 2letnie z tyłu prawie 5letnie (najpóźniej przed przyszłą zimą wymienię oba komplety, ale moim zdaniem dają radę całkiem dobrze)...

W zimie na zimówkach OK - ale kamperem w lato na letnich/szosowych w "terenie" - to nie dla mnie ;) a już na pewno wiosną czy jesienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem około 400km po mniej lub bardziej zasypanych drogach Hermanem.

Wsumie to pierwszy raz jeździłem nim w takich trudniejszych warunkach...

Opony całoroczne Continental vancoFourSeason 2

20221220_081405.thumb.jpg.c416bdaa0955f6102f58a5d8dc580a7c.jpg

Spisały się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.11.2022 o 12:08, Suzu4x4 napisał(a):

posiadam łańcuchy firmy Taurus , moge polecić użyłem kilka razy jak miałem jeszcze fabryczne opony.

ŁAŃCUCHY BUS 240 TAURUS 4X4 215/75R16 225/65R16

Od kiedy zakładam na zimę Nokiany łańcuchy jeżdżą nieużywane w garażu, a zrobiliśmy na nokianach w zimie Alpy, Dolomity, Tatry, Pieniny, Beskidy i wiele lokalnych wypadów na narty , nocki na dziko na nieodśnieżonych parkingach czy przejazdy zaśnieżonymi  szutrowymi drogami . Nokiany robią w zimie robotę , łańcuchy wożę awaryjnie.

obraz.png.3a8ee40cda0879f987c48fad75121b9c.png

 

 

 

Kuba czy te łańcuchy zakładałeś tylko do Citroena czy do Forda też? Gdzieś obiło Mi się o uszy że do Transita Mk8 muszą być jakieś specjalne, zwykłe haczą o amortyzator i można go przez to uszkodzić. Chcę zamówić w tygodniu bo mają dobrą cenę i temu pytam, odpuściłem temat bo zimy nie miało być a wyszło jak zawszę więc trzeba temat ogarnąć.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał(a):

Kuba czy te łańcuchy zakładałeś tylko do Citroena czy do Forda też? Gdzieś obiło Mi się o uszy że do Transita Mk8 muszą być jakieś specjalne, zwykłe haczą o amortyzator i można go przez to uszkodzić. Chcę zamówić w tygodniu bo mają dobrą cenę i temu pytam, odpuściłem temat bo zimy nie miało być a wyszło jak zawszę więc trzeba temat ogarnąć.

do Forda nie zakładałem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

do Forda nie zakładałem :niewiem:

Ponoć jest problem, nie pytałeś na tym drugim forum czy mają takie łańcuchy i jest ok.

Screenshot_20230121-215918_Facebook.jpg

Screenshot_20230121-220033_Facebook.jpg

12 minut temu, peja76 napisał(a):

Ponoć jest problem, nie pytałeś na tym drugim forum czy mają takie łańcuchy i jest ok.

Screenshot_20230121-215918_Facebook.jpg

Screenshot_20230121-220033_Facebook.jpg

Ja zapytałem, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 23:08, peja76 napisał(a):

Ponoć jest problem, nie pytałeś na tym drugim forum czy mają takie łańcuchy i jest ok.

nie pytałem ale faktycznie wg instrukcji Forda w naszych Transitach z przednim napędem do stosowania łańcuchów Ford przewiduje specjalne węższe koła 16x5,5J z oponami 185/75R16C :o

Choć znam osoby co używały w naszych Fordach normalnych łańcuchów nic się nie wydarzyło   :niewiem:

1795824611_WhatsAppImage2023-01-23at09_33_17.thumb.jpeg.3b81c8ee756f1e8a10c584eadab82ec5.jpeg

479924460_WhatsAppImage2023-01-23at09_33.17(1).thumb.jpeg.6f269df46e2c22b2839d3ccb4afeac20.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

nie pytałem ale faktycznie wg instrukcji Forda w naszych Transitach z przednim napędem do stosowania łańcuchów Ford przewiduje specjalne węższe koła 16x5,5J z oponami 185/75R16C :o

Choć znam osoby co używały w naszych Fordach normalnych łańcuchów nic się nie wydarzyło   :niewiem:

1795824611_WhatsAppImage2023-01-23at09_33_17.thumb.jpeg.3b81c8ee756f1e8a10c584eadab82ec5.jpeg

479924460_WhatsAppImage2023-01-23at09_33.17(1).thumb.jpeg.6f269df46e2c22b2839d3ccb4afeac20.jpeg

Patrzyłem dzisiaj to między oponą a amortyzatorem bardzo mało miejsca, palca nie idzie pomiędzy włożyć ?‍♂️?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał(a):

Patrzyłem dzisiaj to między oponą a amortyzatorem bardzo mało miejsca, palca nie idzie pomiędzy włożyć ?‍♂️?

Ciekaw jestem czy zastosowanie pasków przeciwpoślizgowych  nadawałoby się <_<

Screenshot_20230123_102031_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.