Skocz do zawartości

Opony sezonowe/całoroczne do kampera


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, AdrianK napisał(a):

Ciekaw jestem czy zastosowanie pasków przeciwpoślizgowych  nadawałoby się <_<

Screenshot_20230123_102031_Allegro.jpg

Kiedyś miałem coś podobnego w Ducato, jak ruszyłem to się rozleciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 23.01.2023 o 10:01, peja76 napisał(a):

Patrzyłem dzisiaj to między oponą a amortyzatorem bardzo mało miejsca, palca nie idzie pomiędzy włożyć ?‍♂️?

Ja tego nie wiedziałem bo nie doczytałem w instrukcji :). Kupiłem łańcuchy z napinaczami i w tamtym sezonie używałem i nic nie rozwaliłem... po założeniu na skręconych kołach rzucił okiem czy jest ok i nic nie wzbudziło podejrzeń.

chyba muszę założyć na spokojnie i sprawdzić ale łańcuch dobrze założony i napięty nie będzie odstawał więcej niż 1cm od wewnętrznej strony opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Focus napisał(a):

Ja tego nie wiedziałem bo nie doczytałem w instrukcji :). Kupiłem łańcuchy z napinaczami i w tamtym sezonie używałem i nic nie rozwaliłem... po założeniu na skręconych kołach rzucił okiem czy jest ok i nic nie wzbudziło podejrzeń.

chyba muszę założyć na spokojnie i sprawdzić ale łańcuch dobrze założony i napięty nie będzie odstawał więcej niż 1cm od wewnętrznej strony opony.

Jakie masz łańcuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał(a):

Dziękuje

 

W weekend jak chwilę będę miec to założę i zrobię foto ale wydaje mi się że tyle miejsca musi być. Jak jechałem na nich nic nie tarło, stukało itd. ale też jakoś kosmicznych kilometrów na nich nie zrobiłem i szybciej niż 30-40 km nie jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Focus napisał(a):

W weekend jak chwilę będę miec to założę i zrobię foto ale wydaje mi się że tyle miejsca musi być. Jak jechałem na nich nic nie tarło, stukało itd. ale też jakoś kosmicznych kilometrów na nich nie zrobiłem i szybciej niż 30-40 km nie jechałem.

Ja jutro mam troszkę luzu i zmierzę ile tam jest miejsca, jak byś założył, porobił zdjęcia i pomierzył było by super:dzieki:

Teraz, peja76 napisał(a):

Ja jutro mam troszkę luzu i zmierzę ile tam jest miejsca, jak byś założył, porobił zdjęcia i pomierzył było by super:dzieki:

Ps, zwróć uwagę na amortyzator czy nie ma wytartego lakieru na wysokości łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał(a):

Ja jutro mam troszkę luzu i zmierzę ile tam jest miejsca, jak byś założył, porobił zdjęcia i pomierzył było by super:dzieki:

Ps, zwróć uwagę na amortyzator czy nie ma wytartego lakieru na wysokości łańcucha.

Jasne, jak już założę to wszystko posprawdzam i porobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 11:25, peja76 napisał(a):

Zrobiłem pomiary, pytanie jest jeszcze jedno jak nisko schodzą łańcuchy, w amortyzatorze tez jest małe wgłębienie.

20230125_110305.jpg

20230125_110239.jpg

20230125_110342.jpg

U mnie wygląda to tak jak no foto poniżej. trochę na szybko ale łańcuch założyłem i faktycznie mało miejsca jest ale nie wygląda aby walił. Ładnie się wystraszyłem jak to wgłębienie zobaczyłem bo już myślałem, że powstało od jazdy na łańcuchach w ubiegłym sezonie :)

przeczyściłem i posprawdzałem ale uszkodzeń nie widać żadnych więc chyba nie walił.

pytanie jeszcze czy opony również nie mają znaczenia - w sensie czy różne modele niby tego samego rozmiaru nie mają innego kształtu.

 

 

Zdjęcie WhatsApp 2023-01-28 o 20.36.22.jpg

Zdjęcie WhatsApp 2023-01-28 o 20.37.19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Focus napisał(a):

U mnie wygląda to tak jak no foto poniżej. trochę na szybko ale łańcuch założyłem i faktycznie mało miejsca jest ale nie wygląda aby walił. Ładnie się wystraszyłem jak to wgłębienie zobaczyłem bo już myślałem, że powstało od jazdy na łańcuchach w ubiegłym sezonie :)

przeczyściłem i posprawdzałem ale uszkodzeń nie widać żadnych więc chyba nie walił.

pytanie jeszcze czy opony również nie mają znaczenia - w sensie czy różne modele niby tego samego rozmiaru nie mają innego kształtu.

 

 

Zdjęcie WhatsApp 2023-01-28 o 20.36.22.jpg

Zdjęcie WhatsApp 2023-01-28 o 20.37.19.jpg

Nie wygląda źle, jakiego producenta masz opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.