Skocz do zawartości

Konwersja Ducato


mac28

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mac28 napisał(a):

Tylko nie widzę możliwości oklejenia całości ale rzeczywiście, jeśli trafi się jakaś biała w rozsądnych pieniążkach to chyba warto is na kompromis. Znalazłem też używkę z silnikami elektrycznymi tylko nie wiem czy warto pakować się w używane. Niby nie jest czarna ale jednak elektryczna:hmm:

https://www.olx.pl/d/oferta/markiza-fiamma-f65-s-elektryczna-12v-dachowa-4m-CID5-IDOOG1k.html

model wygląda dużo solidniej od f45s. Nie kupujcie tego modelu, będziecie wspominać moje słowa :)

2 minuty temu, maarec napisał(a):

model wygląda dużo solidniej od f45s. Nie kupujcie tego modelu, będziecie wspominać moje słowa :)

image.thumb.png.a12804afa83a276c6a00ba470119b1f0.pngTydzień po montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

lipton :(
Jak ze składaniem? to wchodzi jakoś na mejsce?

Ja mam jeszczde dużo czasu do namysłu, poszukania alternatyw, Akurat markizy nie mogę kupić przed autem, bo tranzol ma zaokrąglony dach już nad drzwiami suwanymi i bez przymiarki nie wiem jaka długość będzie pasować i osłaniać w całości wejście.. Dachowe odpadają, bo by nie osłaniały 1/3, a może nawet połowy wejścia.. albo by wysatwały znad dachu jak lufa czołgu..

image.png.161a21d390249047c4bcad625f807bdd.png

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

lipton :(
Jak ze składaniem? to wchodzi jakoś na mejsce?

Ja mam jeszczde dużo czasu do namysłu, poszukania alternatyw, Akurat markizy nie mogę kupić przed autem, bo tranzol ma zaokrąglony dach już nad drzwiami suwanymi i bez przymiarki nie wiem jaka długość będzie pasować i osłaniać w całości wejście.. Dachowe odpadają, bo by nie osłaniały 1/3, a może nawet połowy wejścia.. albo by wysatwały znad dachu jak lufa czołgu..

image.png.161a21d390249047c4bcad625f807bdd.png

A nie dasz rady w żaden inny sposób zamontować markizy? Thule ma nawet adaptery do swoich markiz: https://www.obelink.pl/thule-adapter-3200-ford-transit-tourneo-custom.html

image.thumb.png.96a8e8bba3b2cb512ee4efdaf4aba366.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

albo by wysatwały znad dachu jak lufa czołgu..

Może to nie jest zły pomysł - szczególnie ze względu na ostatnio modne tematy militarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał(a):

Tydzień po montażu

Widzę że nie miałeś żadnego podparcia na środku, może to przez to. W moim caravanstore xl440 był fabrycznie dodatkowy rafter z podparciem i kolejny tylko od ściany. Nie wiem jaką miałeś długość, możliwe że przy Twojej nie był wymagany. W każdym razie tego modelu nie będę brał pod uwagę. Jest jeszcze trochę czasu do sezonu i może się coś trafi. Co do używanej mam wątpliwości, niby taniej, niby wszystkie części dostępne ale chciałoby się mieć nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maarec napisał(a):

To największy badziew na rynku. Nie idź ta drogą.

Thule, omnistore i wysokie modele fiamma.

Mam f45s i po kilku latach ma się dobrze ?‍♂️ a życia łatwego nie ma, były upały, ulewy, duże wiatry, śnieg czy gałęzie ... materiał cały, nie wyblakł, nie podarł się, nie naciągnął Kaseta nadal czarna z malymi ryskami ale to przez traktownie Żadnego utleniania, uszkodzeń ani nic Ja nie mam zastrzeżeń ?

Screenshot_20230215-165900_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

lipton :(
Jak ze składaniem? to wchodzi jakoś na mejsce?

Ja mam jeszczde dużo czasu do namysłu, poszukania alternatyw, Akurat markizy nie mogę kupić przed autem, bo tranzol ma zaokrąglony dach już nad drzwiami suwanymi i bez przymiarki nie wiem jaka długość będzie pasować i osłaniać w całości wejście.. Dachowe odpadają, bo by nie osłaniały 1/3, a może nawet połowy wejścia.. albo by wysatwały znad dachu jak lufa czołgu..

image.png.161a21d390249047c4bcad625f807bdd.png

Naprawiona, wzmocniona. Naprostowana na czas powrotu jedną ręką.

Miałem 4,5m i 3 raftery. 

W thule problem nie istnieje.  Mogłem mieć felerny egzemplarz, jakus błąd w składzie stopu. 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 13:30, jacek00 napisał(a):

A nie dasz rady w żaden inny sposób zamontować markizy? Thule ma nawet adaptery

Adaptery dachowe są dostępne, tylko chodzi o kształ dachu. markiza powinna (przynajmniej takie jest moje wymaganie) osłonić wejście do auta. W dukatach dach się zaczyna wcześniej niż drzwi. W tanzolach H3 paszczyzna dachu się zaczyna dopiero w ~połowie szerokości drzwi.  Bardziej z przodu jest garb aerodynamiczny, opadający w dół. (patrz na fotkę którą wkleiłem wyżej). Jeśłi markizę przykręcę do dachu, a miała by osłaniać wejście - musiała by z 70cm wystawać z przodu poza płaszczyznę dachu, jak lufa w czołgu. Pewnie działała by poprawnie, bo siedziałą by w adapterach, ale nie wiem czy by nie hałasowała, albo nie wpadała w oscylacje przy dużych prędkościach. No i mocno dziwnie by to wyglądało. 

Natomiast montaż na boku auta już pozwala zakryć całe drzwii, z tego co widziałęm projekty na tranzolach, to mają właśnie na boku przykręcone markizy.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery dachowe są dostępne, tylko chodzi o kształ dachu. markiza powinna (przynajmniej takie jest moje wymaganie) osłonić wejście do auta. W dukatach dach się zaczyna wcześniej niż drzwi. W tanzolach H3 paszczyzna dachu się zaczyna dopiero w ~połowie szerokości drzwi.  Bardziej z przodu jest garb aerodynamiczny, opadający w dół. (patrz na fotkę którą wkleiłem wyżej). Jeśłi markizę przykręcę do dachu, a miała by osłaniać wejście - musiała by z 70cm wystawać z przodu poza płaszczyznę dachu, jak lufa w czołgu. Pewnie działała by poprawnie, bo siedziałą by w adapterach, ale nie wiem czy by nie hałasowała, albo nie wpadała w oscylacje przy dużych prędkościach. No i mocno dziwnie by to wyglądało. 

Natomiast montaż na boku auta już pozwala zakryć całe drzwii, z tego co widziałęm projekty na tranzolach, to mają właśnie na boku przykręcone markizy.
 
Masz też adaptery Thule na bok auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas zająć się tylnymi drzwiami. Zamysłem jest żeby oklejona sklejka była przymocowana spinkami ale niewidocznymi a szczelina między drzwiami i sklejką gdzie wkleiłem 6mm maty kauczukowej była zakryta materiałem. Wiem już że spinki powodują jednak zgrubienie i będą lekko widoczne pod materiałem. Może gdybym użył grubszej gąbki byłoby lepiej. Nie mam jeszcze zdjęć oklejonej sklejki - jest w trakcie schnięcia gąbki ale szczelina z materiałem wygląda obiecująco. 

IMG_20230216_115408.jpg

IMG_20230216_123759.jpg

IMG_20230218_160333.jpg

IMG_20230218_163346.jpg

IMG_20230219_172351.jpg

IMG_20230219_183510.jpg

IMG_20230219_183644.jpg

Przyszło też obrzeże meblowe, jedyne 100m. Spróbuję sam okleić. 

IMG_20230215_124506.jpg

IMG_20230215_124525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dla mnie jest mocno zadowalający. O ile pierwsze drzwi które oklejałem nie wyszły do końca tak jak powinny - za mocno naciągnąłem materiał na obrzeżu maty to kolejne już tak jak sobie zamierzyłem. Oby dalej wszystko tak wychodziło! 

IMG_20230221_200821.jpg

IMG_20230221_200840.jpg

IMG_20230221_200914.jpg

IMG_20230221_200925.jpg

IMG_20230221_201011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.