Skocz do zawartości

Konwersja Ducato


mac28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Auto jest oklejone na wzór Adrii z drobnymi zmianami. Nie ma być podróbką ale podoba mi się ich wzór i postanowiłem zaczerpnąć trochę a może więcej niż trochę. Niestety po zakupie mała oznaka korozji na progu okazała się czymś więcej od wewnątrz i to opóźniło prace na ok 2 miesiące. W tej chwili auto jest zdrowiutkie, konserwacji chyba nawet przesadnie dużo. Podłoga została wypiaskowana, zapodkładowana i zabezpieczona, w profilach i progach jest ok 12kg wosku. 

Próbuje zrobić najcichsze Ducato jakie istnieje dlatego dołożone jest ok. 50kg maty butylowej na podłodze i będę jeszcze wyciszał dalej podłogę w kabinie min. 32mm Armaflexem. Mam nadzieję że będą jakieś efekty. 

Zdjęcia w wielkim skrócie. 

IMG_20211209_195918.jpg

IMG_20220225_120944.jpg

IMG_20220228_161211.jpg

IMG_20220322_182139.jpg

IMG_20220627_121121.jpg

IMG_20220724_191501.jpg

IMG_20220813_152223.jpg

IMG_20220813_190821.jpg

IMG_20220813_191240.jpg

IMG_20220814_163951.jpg

IMG_20220815_193506.jpg

IMG_20220817_182905.jpg

IMG_20220902_095335.jpg

IMG_20220906_201636.jpg

IMG_20220910_161012.jpg

IMG_20220919_110518.jpg

IMG_20221017_121938.jpg

IMG_20221018_142455.jpg

IMG_20221019_144934.jpg

IMG_20221019_171742.jpg

IMG_20221021_141213.jpg

IMG_20221028_162911.jpg

IMG_20221101_160801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dojrzewać do zabezpieczeń i będę tworzył jak tylko zabuduje ściany bo pracuje częściowo na dworze i muszę zdążyć przed ochłodzeniem. 

Auto to L4h2 i tak, ma być awaryjnie dla 2+2 ale założenie jest 2+1 bo starszy synek za chwilę kończy 19 lat, młodszy 12 lat. Dla mniejszego spanie tradycyjnie z opuszczanego stołu i rozkładanego siedzenia przy drzwiach, coś jak pufa z podnóżkiem. Wejście będzie przesunięte na środek drzwi przesuwnych ze względu na tą "pufę". Drugie spanie albo obok na siedzeniach drugiego rzędu ale wolałbym w garażu, pod głównym łóżkiem. Na zasadzie starszy też jedzie to rowery na hak, zostaje w domu wtedy rowery pod podnoszone łóżko. Główne ma być wzdłużnie a obok łazienka. Coś jak Affinity. 

Kuchnia będzie wąska za siedzeniami a cała ściana za drzwiami przesuwnymi zabudowana szafkami a w nich Truma z nawiewem i akumulator. 

Dziękuję bardzo z mile słowa. Cieszę się że komuś podoba się moja praca. 

Tak na marginesie wszystkie okna poza Fiammą są z Belluny. Niby chińszczyzna ale produkowana dla niemieckiego dystrybutora i cena to połowa dostępnych u nas. Boczne są dopasowane do krzywizny blachy. Jedyny minus to odrobinę wklęsła szyba w tylnym bocznym oknie. Do przeżycia. 

Edytowane przez mac28
Dopisanie treści. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mac28 napisał:

Auto to L4h2 i tak, ma być awaryjnie dla 2+2 ale założenie jest 2+1 bo starszy synek za chwilę kończy 19 lat, młodszy 12 lat. Dla mniejszego spanie tradycyjnie z opuszczanego stołu i rozkładanego siedzenia przy drzwiach, coś jak pufa z podnóżkiem.

Dzięki, po targach w Poznaniu i naoglądaniu się kampervanów dojrzewam do pomysłu który już od lat mi chodzi po głowię na zabudowę blaszaka,  jednak jeszcze poczekam ze 2-3 lata. Fajnie że to się tak rozwineło w PL i jest dostępnych masę rozwiązań, dodatków, elementów itp.

 

23 minuty temu, mac28 napisał:

Główne ma być wzdłużnie a obok łazienka. Coś jak Affinity.

Właśnie ten układ mi się podoba, daje więcej przestrzeni wewnątrz (której i tak nie ma dużo) w stosunku do najpopularniejszego układu z łazienką po środku za tylnymi siedzeniami.

Wrzucaj fotki z postępów, chętnie będę oglądał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Marcin - bardzo dobrze to zrobiłeś. Zabezpiecz go dobrze kradzieżowo - giną bardzo te busy z osiedli

Jednak posłuchałem i na szybko wyjąłem kolumnę Mcphersona. Skoro i tak planuje wymianiać całość to może być chwilowo zabezpieczeniem. Teraz już nie odjedzie ale dla pewności jutro wyleci wahacz i zwrotnica do kompletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac28 napisał:

Jednak posłuchałem i na szybko wyjąłem kolumnę Mcphersona. Skoro i tak planuje wymianiać całość to może być chwilowo zabezpieczeniem. Teraz już nie odjedzie ale dla pewności jutro wyleci wahacz i zwrotnica do kompletu. 

Daj to na nowy wątek, bo tutaj szybko zginie zasypane przez OT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Daj to na nowy wątek, bo tutaj szybko zginie zasypane przez OT. 

@mac28 tak jak Piotr pisze nowy wątek, robota super:winner:

Co do hałasu w środku to w moim kamperze największą zmorą było echo z zabudowy, teraz mam taką zasłonę z kilku warstw i cicho jak w osobówce, mnie bardzo męczył hałas w kamperze a teraz to miód 120km/h i cisza. Nie wiem jak w blaszaku ale pewno echo też będzie się niosło więc pomyśl o takiej kotarze jak już robisz, widziałem na targach niektóre blaszaki miały taką zasłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik będzie za meblami i materacem...dudnienie raczej minimalne...

Ale obicie / ocieplenie go spowoduje mniejsze wahania temperatur i w pewnych momentach zniweluje sporadyczne wykraplanie się wody na powierzchni

5 godzin temu, mac28 napisał:

łóżko. Główne ma być wzdłużnie a obok łazienka. Coś jak Affinity. 

Jakiej szerokosci masz łózko i łazienke?

Uklad super...ale dla mnie ciut za ciasno, szczegolnie że ja mam weższą baze... ale taki uklad mam w kamperze i jest moim zdaniem, jedym z najlepszych...

 

PS. Do jakiegoś moderatora - prosiny przenieść te posty do nowego topiku o budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik już zamówiony i czeka na odbiór 70x120, materac liczyłem 120/125x200, dokładnie wyjdzie po wstawieniu ścianki łazienki. Niestety węższe niż mam w przyczepie i to jest mało pocieszające no ale cóż, w przyczepie było 230cm szerokości tutaj dużo mniej. Ratuje ok 5cm na szerokości montując sklejkę ścienną do wzmocnień pionowych a nie do poziomych profili. Tak samo chcę zrobić po drugiej stronie zwiększając głębokość szaf/szafek. 

Ściankę oddzielającą łazienkę od łóżka planuje jedynie ze sklejki 15mm. Konstrukcja łóżka i jakiś bocznych półek w garażu oraz tylna ścianka powinny ja ustabilizować. Nie robię konstrukcji ze względu na oszczędzanie szerokości. Okaże się czy to dobry pomysł dopiero za kilka miesięcy. W każdym razie tak mam w przyczepie i jest to dość sztywne. 

IMG_20221025_165929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze!

W Crafterze miał bym koło 100-110cm szerokości...Co dla mnie stanowczo za mało...ale u Ciebie będzie już ok...chociaż ja będę budował łóżko na około 130cm...ale niestety będzie składane...zawsze są jakieś kompromisy (szczególnie w kampervanach) i na jedne ktoś przystaje, a na inne się kategorycznie nie zgodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.