Skocz do zawartości

Konwersja Ducato


mac28

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie przyszedł czas poprosić o pomoc. Zacząłem wstępne poszukiwania markizy i nie mam pojęcia czym się różnią Fiamma F65s od F80s oczywiście prócz wagi. Kiedyś ktoś pisał o wyższości jednej nad druga ale nie mogę tego odnaleźć w czeluściach forum. Czy może zainteresować się też innymi markami? Wiem, że do Fiammy są najdrobniejsze części gdzie do innych może być problem. Czy mogę liczyć na radę?

Druga sprawa to zawiasy. Mam sklejkę 12mm i większość ma głębsze puszki, tak ok. 11-12mm. Znalazłem poniższy na głębokość 7,9mm z domykiem ale bez podtrzymania drzwiczek a to głównie chodzi mi o górne szafki. Na dolne się nadaje. 

Screenshot_20230214_182326_com.android.chrome.jpg

Może macie jakieś propozycje? 

11 minut temu, golob napisał(a):

Super kalendarz

Ociepla wnetrze;)

 

12 minut temu, golob napisał(a):

fotele w 2 rzędzie mają tą funkcję rozsuwania się od siebie?

Tak, rozsuwają się na boki, do przodu i rozkładają. Niestety ze względu na kuchnie za nimi nie wykorzystam pełnego zakresu ale łamią się dość wysoko więc nie są za wygodne przy pełnym rozłożeniu. Wiele nie stracę. 

33 minuty temu, peja76 napisał(a):

Piękna robota:winner: coś czuje że to będzie jeden z ładniejszych kampervanów

Dziękuję bardzo za słowa uznania ja jednak podchodzę zawsze bardzo krytycznie do swojej pracy i zauważam same niedoróbki. Wiele rzeczy chciałbym żeby wyszły lepiej ale ze względu na brak doświadczenia jest jak jest. Podobno podczas użytkowania zapomina się o nich, oby! Czas też nie jest bez znaczenia bo jeśli chciałbym zrobić coś bardzo dokładnie to mogę zapomnieć o tegorocznych wakacjach a do betonu nikt z rodziny nie ma ochoty wracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

F65s to jest starszy, nie produkowany już model. F80s to jego następca, aktualnie produkowany. Sklepy jeszcze mają F65s bo często gniją w jakich magazynach :)

Ogólnie rzecz biorąc fiamma ma 2 rodziny markiz: montowane na dachu lub na bok pojazdu. F80s jest przeznaczona do montażu na dach, F45 na bok. Tu szczegóły obu rodzin:

Awnings for wall installation (fiamma.it)
Awnings for roof installation (fiamma.it)

Do większości aut są do dokupienia adaptery do montażu, 
oprócz fiammy znam jeszcze thule omnistor, dometic perfectroof. Różnic nie znam za bardzo, ja będę celować w f45s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

F45 na bok

Montowaną do ściany odrzucam bo nie ma możliwości przymocowania, znaczy da się przez i tak nieuniknione adaptery ale będzie z tego co pamiętam bardzo wysoka. Chociaż tak sobie właśnie pomyślałem że może przyjrzę się jeszcze raz bo cena f80s zabija, zwłaszcza czarnej. Może F45 są tańsze? 

Dzięki za przypomnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mac28 napisał(a):

Chociaż tak sobie właśnie pomyślałem że może przyjrzę się jeszcze raz bo cena f80s zabija, zwłaszcza czarnej.

Gdzieś niedawno widziałem zdjęcia realizacji zabudowy gdzie jakaś firma polska oklejała chyba fiamme biała w kolor czarny. Także jak cenowo jest duża różnica to może to jest rozwiązanie. Wyglądało to ok na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzyłem dokładnie, więc mogę się mylić, zdaje się że ceny były zbliżone; a czy dach czy bok, no to już zależy od auta/przyczepy i zapotrzebowania użytkownika. Te na dach z odpowienimi adapterami nie wymagają wiercenia otworów, montaż jest do fabrycznych gniazd na bagażniki dachowe. Te na bok trzeba wiercić otwory pod adaptery.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwracałem uwagę, czy do markizy można dokupić dedykowane ściany do szybkiego montażu i ile kosztują. Wtedy można w miarę łatwo mieć nawet kompletny przedsionek na brzydką pogodę. Nie trzeba tego kupować od razu, ale za jakiś czas być może taki zakup się może przydać. W moim obecnym minikamperku mam takie ścianki, montaż trwa koło minuty, a są całkiem użyteczne w brzydką pogodę, zasłonią od wiatru czy zacinającego deszczu. (tylko teraz mam markizę workową, więc to całkiem inna liga niż kasetowa do dużego vana). F45s ma możliwość rozbudowy o takie ścianki i są one  najtańsze z całej konkurencji. 

Nie wiem czy to będzie dla Ciebie ważne.

8 minut temu, maarec napisał(a):

wysokie modele fiamma.

f45s to jest najwyższy model fiammy montowany na bok.. (zresztą jedyny który się nadaje do L4 ze względu na zakres oferowanch długości danych modeli)
Co z nim jest nie tak?

Z pozostałymi producentam jest trochę klapa bo żadnemu się nie chciało wyslilć żeby chociaż podać specyfikace na własnych kartach produktu... więc jak tu coś kupować, jak nic nie wiadomo..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ja zwracałem uwagę, czy do markizy można dokupić dedykowane ściany do szybkiego montażu i ile kosztują. Wtedy można w miarę łatwo mieć nawet kompletny przedsionek na brzydką pogodę. Nie trzeba tego kupować od razu, ale za jakiś czas być może taki zakup się może przydać. W moim obecnym minikamperku mam takie ścianki, montaż trwa koło minuty, a są całkiem użyteczne w brzydką pogodę, zasłonią od wiatru czy zacinającego deszczu. (tylko teraz mam markizę workową, więc to całkiem inna liga niż kasetowa do dużego vana). F45s ma możliwość rozbudowy o takie ścianki i są one  najtańsze z całej konkurencji. 

Nie wiem czy to będzie dla Ciebie ważne.

f45s to jest najwyższy model fiammy montowany na bok.. (zresztą jedyny który się nadaje do L4 ze względu na zakres oferowanch długości danych modeli)
Co z nim jest nie tak?

Z pozostałymi producentam jest trochę klapa bo żadnemu się nie chciało wyslilć żeby chociaż podać specyfikace na własnych kartach produktu... więc jak tu coś kupować, jak nic nie wiadomo..

Wykonanie z gównolitu. Przednia listwa ta która wysuwa się razem z materiałem wygina się od samego patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne ściany kupiłem 7lat temu...nie założyłem ani razu.

Pełny przedsionek rozstawie szybciej niż ścianki...rozstawiłem chyba z 5 razy... Nawet nie pamiętam gdzie teraz leży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że jestem skazany na Fiammę. Będzie odrobinę wyżej ale fartuchy powinny dalej uszczelniać. 

F45s jednak jest tylko nieznacznie tańsza. Gdzieś widziałem ogłoszenia nowych markiz tańszych o ok. 1 tys zł, chyba trzeba będzie odszukać. Jeszcze rok, dwa lata temu były zdecydowanie w innej cenie. 

IMG_20230214_224050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym sezonie użyłem z 3 razy, nawet na bożego cielca w czerwcu montowałem jedną ściankę na front, choć była śłiczna pogoda - montowałem żeby było więcej cienia, a boki zostawiałem puste żeby był przewiew. Nie wiem ile to zajmuje czasu w kasetowych, w tym workowcu co ja mam idzie błyskawicznie. Front się wsuwa w kedrę na listwie frontowej markizy i gotowe. Boki są podczepiane na rzepach - trochę słabe rozwiązanie, no ale jest szybko i działa, model jest prosty i tani więc nie ma się co czepiać. Na pewno jest szybciej niż przedsionek..

dla odmiany przedsionka nie użyłem w ogóle, na wakacje nawet go nie zabierałem.. Raz rozstawiłem na tydzień w ogródku przed domem, bo dzieciaki chciały mieć imprezownię ;) (mam przedsionek typu "drive away", może stać samodzielnie bez auta.

Nawet się zastanawiałem czy nie sprzedać tego przedsionka, coś ostatnio nie używam.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nie wiem ile to zajmuje czasu w kasetowych,

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że jest taka sama zasada jak przy workowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał(a):

Wykonanie z gównolitu. Przednia listwa ta która wysuwa się razem z materiałem wygina się od samego patrzenia.

Do tego farba odchodzi, aluminium się utleniania, jak napisałeś wykonane z gównolitu 

2 godziny temu, mac28 napisał(a):

 cena f80s zabija, zwłaszcza czarnej. Może F45 są tańsze? 

Ja mam moją markizę częściowo oklejoną czarną folią bo jak to Fiamma kolor biały stracił blask, więc kazałem obkleić, znaczy sie nakleic czarny pasek i nawet to wygląda. Jak nie zapomnę to jutro zrobię Ci zdjęcia. Trzyma się ta folia bardzo ładnie, więc jak masz w dobrej cenie białą to bierz, najwyżej dasz czarną folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mac28 napisał(a):

 cena f80s zabija, zwłaszcza czarnej. Może F45 są tańsze? 

Ja mam moją markizę częściowo oklejoną czarną folią bo jak to Fiamma kolor biały stracił blask, więc kazałem obkleić, znaczy sie nakleic czarny pasek i nawet to wygląda. Jak nie zapomnę to jutro zrobię Ci zdjęcia. Trzyma się ta folia bardzo ładnie, więc jak masz w dobrej cenie białą to bierz, najwyżej dasz czarną folię.

20230215_080601.jpg

20230215_080551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał(a):

Ja mam moją markizę częściowo oklejoną czarną folią

Tylko nie widzę możliwości oklejenia całości ale rzeczywiście, jeśli trafi się jakaś biała w rozsądnych pieniążkach to chyba warto is na kompromis. Znalazłem też używkę z silnikami elektrycznymi tylko nie wiem czy warto pakować się w używane. Niby nie jest czarna ale jednak elektryczna:hmm:

https://www.olx.pl/d/oferta/markiza-fiamma-f65-s-elektryczna-12v-dachowa-4m-CID5-IDOOG1k.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.