Skocz do zawartości

O d..ie Maryni


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, peja76 napisał:

"Każdy aktywista otrzymał specjalne instrukcje, jak rozpoznać samochód typu SUV":lol::lol::lol:

Za robotę nie się wezmą, banda nierobów. Uderzają tam gdzie nie trzeba, jak słyszę tą ich ekologię to zbiera mi się na mdłości, ona chyba dotyczy tylko nas malutkich ludzi a reszta korzysta.

Nie denerwuj się... To są pożyteczne głupki. Niestety pożyteczni są dla bardzo małej grupy ludzi, i nie ma w niej nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, Cathay napisał:

Ludzie nie mają swojego życia, z zazdrości starają się zniszczyć innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maarec napisał:

Ludzie nie mają swojego życia, z zazdrości starają się zniszczyć innych.

Ja to traktuje jako fajną reklamę, kto sobie zawraca głowę czymś takim jak komentarze pod filmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpowiedź dla @Misio i nie tylko.

Nie wiem jak Wy, ale u mnie zawsze jesień-zima to był okres, kiedy na forum było mnóstwo czasu, ale tej zimy u mnie jest na odwrót :(

Pierw późną jesienią składałem trzy nowe kompy do domu. Na to poświęciłem ze 3 miesiące, bo pierw czytanie, które komponenty są warte zakupu, potem zamawianie części a na koniec składanie i konfiguracja. Nastoletni chopacy pierwszy raz dostali nowe kompy, wcześniej zawsze był odzysk ze starych komputerów i modernizacja istniejącego sprzętu. 

Teraz jestem na etapie czytania, jaki monitor u siebie zastosować, czyli czy zwykły 27 cale FHD, czy może najpopularniejszy 1440p, który mi najmniej odpowiada w skalowaniu czy jednak już iść w 4k i 32 cale a najbardziej mnie kusi telewizor oled 4k 42 cale, choć nie wiem, czy to nie będzie za duże bydle na biurko. 

Do tego także czytam o kamerkach sportowych, bo swoją zwykłą kamerę rozwaliłem w dzwonie na rowerze nad j. Czorsztyńskim i do tej pory nie kupiłem nic nowego. Tam króluje 4k, tak więc chce dostosować monitor do tej rozdzielczości, bo do tej pory mam standard FHD i tego się kurczowo trzymałem, ale już chyba czas na ewolucję. Tutaj rozważam Gopro hero 10/11 lub DJI osmo action 3 (teraz wyszła aktualizacja z 10 bit).

W ferie planuję tydzień urlopu i generalny remont ubikacji w domu, więc też trzeba poczytać, zaprojektować, dokupić materiał i ewentualne narzędzia i do roboty.

A z tyłu głowy mam cały czas sprawę sądową ze złodziejskim m.bankiem, gdzie za to powinienem się wziąśc już ze 2 lata temu. Tak więc trzeba w końcu wybrać kancelarię, która jest dobra i nie obedrze mnie ze skóry i ruszać sprawę.

Tak więc sorry za przynudzanie, ale ostatnio brakuje czasu na forum i tylko czasami chwilowo wpadam, by przeczytać znane wątki i czasami uda mi się coś odpowiedzieć  A widzę, że sporo się zmienia u ludzi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lbuster napisał(a):

Nie wiem jak Wy, ale u mnie zawsze jesień-zima to był okres, kiedy na forum było mnóstwo czasu, ale tej zimy u mnie jest na odwrót :(

U nas też...normalnie sezon pracy na pełny gwizdek kończył nam się z końcem września...My w tamtym roku robienie po naście godzin skończyliśmy w grudniu...

15 minut temu, lbuster napisał(a):

W ferie planuję tydzień urlopu i generalny remont ubikacji w domu, więc też trzeba poczytać, zaprojektować, dokupić materiał i ewentualne narzędzia i do roboty

I skąd ja to znam...Tylko że u nas to 1/3 mieszkania włącznie z instalacjami wodnymi, kanalizacji, gazowymi, elektrycznymi, drzwiami, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

 

I skąd ja to znam...Tylko że u nas to 1/3 mieszkania włącznie z instalacjami wodnymi, kanalizacji, gazowymi, elektrycznymi, drzwiami, itd...

Ja tylko 1,5 m2, ale ruszam wszystko, co Ty, oprócz gazu :P

Też bym wolał to robić na wiosnę, ale wtedy są przygotowania do sezonu karawaningowego i zaczynają się wyjazy, więc szkoda mi czasu na remonty domu i tak od kilku lat ewentualne remonty są zimą ? Jak ten karawaning wpływa na życie :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał(a):

Teraz jestem na etapie czytania, jaki monitor u siebie zastosować, czyli czy zwykły 27 cale FHD, czy może najpopularniejszy 1440p, który mi najmniej odpowiada w skalowaniu czy jednak już iść w 4k i 32 cale a najbardziej mnie kusi telewizor oled 4k 42 cale, choć nie wiem, czy to nie będzie za duże bydle na biurko. 

27" przy FHD to musi slabo wygladac, bo juz na 24" FHD wyglada dosc kiepsko. Ostatnio mlodemu kupilem monitor do gier 24" FHD i jak porownuje z 27" QHD to jest niestety przepasc i nie chodzi o odwzorowanie barw (TN vs IPS). Mam wrazenie ze przy normalnym uzytkowaniu lepiej by sie spisywal stary 22" FHD. Ale to tez pewnie kwestia odleglosci oczu od monitora (ok 40-50cm). Co do wiekszych ekranow to nie toleruje, przy moich zastosowaniach kompletnie sie nie sprawdzalo. Jedynie bralem pod uwage ultra wide, ale nie weszlyby mi do biurka, wiec niestety z gory zostal przekreslony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pchać się w 27 cali przy FHD. Idź w 4k, najlepiej 32 cale. I bierz monitor a nie TV. Obraz w TV z kompa wygląda po prostu kiepsko w porównaniu do normalnego monitora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Analog82 napisał(a):

27" przy FHD to musi slabo wygladac

Mój brat ma i czcionka już słabo wygląda, ale wielkość jest lepsza od 24 ;)

3 godziny temu, Analog82 napisał(a):

Co do wiekszych ekranow to nie toleruje

W robocie mam 2x 32cale 4k i robią robotę :ok: Na poczatku wydawały się duże, ale teraz to bajka, tak jak Jacek pisze.

Co do TV, to mam mieszane uczucia, dużo osób kupuje lg c2 42 i podobno sprawdza się wyśmienicie jako monitor:

Jest wiele recenzji w necie, ale nie wiem, czy nie będzie już za duży :niewiem:

3 godziny temu, Analog82 napisał(a):

jak porownuje z 27" QHD to jest niestety przepasc

Bo taka sama gestość pikseli na cm2 jest w 32 QHD w stosunku do FHD 24. Więc na 27 calach będziesz miał więcej pikseli na 1 cm2. Natomiast problem jest ze skalowaniem FHD i 4k do tej rozdzielczości, więc chcę ją pominąć. 4k do FHD to dokładnie 4 piksele na jeden, więc skalowanie powinno działać dobrze a prawie wszystkie materiały są w tych rozdzielczościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lbuster napisał(a):

Co do TV, to mam mieszane uczucia, dużo osób kupuje lg c2 42 i podobno sprawdza się wyśmienicie jako monitor:

pytanie tylko czy taki TV ma odpowiednie filtry ?

nie znam się na monitorach ale jak miałem jakiś tani monitor Samsunga to jak dłużej posiedziałem to bolały mnie oczy

mój brat jest grafikiem komputerowym więc zadzwoniłem do niego z zapytaniem jakiego monitora używa w pracy i polecił mi Dela którego wtedy używał i właśnie mówił że ma jakieś filtry  , mam teraz dwa takie Dele  i oczy mnie nie bolą  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.