Skocz do zawartości

O d..ie Maryni


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj wymieniłem koła w dwóch samochodach na zimowe. Wiem, że za wcześnie, ale zawsze mnie wkurzała wymiana w beznadziejną pogodę, zimno, mokro  ech :(

No i miało być tak ładnie a drugi samochód zmieniałem po ciemku i w deszczu :zly:

Jeszcze mycie samochodu i do domu ... a może conieco :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lbuster napisał:

Dzisiaj wymieniłem koła w dwóch samochodach na zimowe. Wiem, że za wcześnie, ale zawsze mnie wkurzała wymiana w beznadziejną pogodę, zimno, mokro  ech :(

No i miało być tak ładnie a drugi samochód zmieniałem po ciemku i w deszczu :zly:

Jeszcze mycie samochodu i do domu ... a może conieco 

Sam zmieniałeś? Masz wyważarkę do kół? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lbuster napisał:

Dzisiaj wymieniłem koła w dwóch samochodach na zimowe. Wiem, że za wcześnie, ale zawsze mnie wkurzała wymiana w beznadziejną pogodę, zimno, mokro  ech :(

Ja dawniej wymieniłem we wrześniu i po majówce...

Od paru lat jeżdżę na całorocznych i tylko w lato jakoś podjeżdża do wulkanizatora by wyważył opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał:

Ja dawniej wymieniłem we wrześniu i po majówce...

No ja właśnie pierwszy raz zrobiłem wcześniej, by pogoda była lepsza. Zawsze czekałem do średniej temperatury około 6 stopni, a wtedy zmieniać to mała przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cathay napisał:

Sam zmieniałeś? Masz wyważarkę do kół? 

 

Ważne żeby tylko pamiętać, że ściągasz wentylem do góry, i tak samo zakładasz. I sprawa załatwiona... :D

Jeszcze zostaje kwesta powietrza, bo cięższe się zbiera na dole a lżejsze idzie do góry. Dlatego zaleca się przechowywanie kół na leżąco. Ewentualnie można dobrze wstrząsnąć przed założeniem. :mlot:

A tak na serio, to jak nie czuć drgań, to po co wyważać? Ale oczywiście nie zaszkodzi, dać zarobić wulkanizatorowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

A tak na serio, to jak nie czuć drgań, to po co wyważać? Ale oczywiście nie zaszkodzi, dać zarobić wulkanizatorowi ;)

Też mam takie podejście. Wyważam przy wymianie ogumienia i wtedy, gdy czuć, że coś jest nie tak. 

Niektórzy mówią, że przez takie podejście zawieszenie dostaje w pupę, ale u siebie tego nie zauważyłem ;)

Jedyne problemy, jakie miałem, to po wymianie opon i musiałem jeździć na poprawki. Raz się bujałem ze dwa miesiące i skończyło się reklamacją opon - jedna opona wymieniona na gwarancji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

Niektórzy mówią, że przez takie podejście zawieszenie dostaje w pupę, ale u siebie tego nie zauważyłem ;)

Nie tylko zawieszenie... Ja w zeszłym roku nie wyważyłem kół i mi sprzęgło padło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

A tak na serio, to jak nie czuć drgań, to po co wyważać? Ale oczywiście nie zaszkodzi, dać zarobić wulkanizatorowi ;)

Operacja kosztuje chyba z 80zł w lato...a zawsze inne mam ciężarki na kole...bo jednak koło pracuje przez ten rok...wydaje mi się że jednak nie warto oszczędzać tych "paru złotówek", bo jednak od wielu lat nasze koła to naprawdę "niezłe" ringi, a nie mini obwarzanki (jak w Maluchu czy nawet Dużym Fiacie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Misio napisał:

Operacja kosztuje chyba z 80zł w lato...a zawsze inne mam ciężarki na kole...bo jednak koło pracuje przez ten rok...wydaje mi się że jednak nie warto oszczędzać tych "paru złotówek", bo jednak od wielu lat nasze koła to naprawdę "niezłe" ringi, a nie mini obwarzanki (jak w Maluchu czy nawet Dużym Fiacie)...

Ale im większe tym wolniej się kręcą. ?

Pamiętam jak kolega wyważył kiedyś jednemu gościowi dla jaj przednie koło w traktorze, starej "sześdziesiątce".  Odważników było chyba że 100g. Gościu kogo nie spotkał na wsi to się chwalił jaki to porządny warsztat, że nawet w traktorze koła wyważają. ?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.