Skocz do zawartości

O d..ie Maryni


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, lbuster napisał(a):

 

Co do TV, to mam mieszane uczucia, dużo osób kupuje lg c2 42 i podobno sprawdza się wyśmienicie jako monitor:

 

Ciekawy test, ale pytanie jak z wypalaniem oleda przy pracy biurowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Mój brat ma i czcionka już słabo wygląda, ale wielkość jest lepsza od 24 ;)

Ano wlasnie czcionka wyglada juz slabo, wiec wole mniejszy monitor przy FHD. O ile jeszcze nie tak dawno byly TV 42" FHD to po podlaczeniu ich do komputera nie dalo sie na tym pracowac.

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

W robocie mam 2x 32cale 4k i robią robotę :ok: Na poczatku wydawały się duże, ale teraz to bajka, tak jak Jacek pisze.

Mialem okazje pracowac w takiej konfiguracji i jesli nie masz odpowiedniej odleglosci na biurku to mozna dostac skretu karku :) Poza tym wszystko zalezy do czego potrzebujesz sprzetu. Jesli bedziesz wykorzystywal np do obrobki grafiki, projektowania w CADzie, tworzenia contentu video, grania w 4K (z podlaczeniem konsoli lub bez) - i pewnie jeszcze innych , to wtedy taki 4K wykorzystasz, inaczej to chyba tylko kwestia lepszego samopoczucia. 

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

Bo taka sama gestość pikseli na cm2 jest w 32 QHD w stosunku do FHD 24. Więc na 27 calach będziesz miał więcej pikseli na 1 cm2. Natomiast problem jest ze skalowaniem FHD i 4k do tej rozdzielczości, więc chcę ją pominąć.

Dlatego w TV nie stosuje sie wyswietlaczy QHD, bo sygnal zazwyczaj jest FHD i przy takim natywnej rozdzielczosci TV 4K sobie radzi dosc prosto (4 do 1). A z tego co widze dla 27" i qhd system operacyjny sobie dobrze radzi ze skalowaniem. Ale tak jak mowisz jesli juz tak pracowales i Ci pasuje, to bralbym 4K. Tylko kwestia OLED czy nie i tutaj Jacek dobrze zwrocil uwage na wypalanie. Jesli taki monitor bedziesz glownie wykorzystywal do gier to spoko, ale do pracy biurowej nie bylbym pewien czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ciekawy test, ale pytanie jak z wypalaniem oleda przy pracy biurowej? 

ja nie kupię więcej OLEDa .

TV ze trzy może cztery  lata używany zgodnie z przeznaczeniem matryca niby z programem do czyszczenia

a wypaliło  w miejscu logo stacji której  żona ogląda czasem program śniadaniowy :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie kupię więcej OLEDa .
TV ze trzy może cztery  lata używany zgodnie z przeznaczeniem matryca niby z programem do czyszczenia
a wypaliło  w miejscu logo stacji której  żona ogląda czasem program śniadaniowy default_sciana.gif
Dokładnie to jest największy problem OLEDa. I co Ci po tej wspaniałej czerni? Ja w domu mam 3 TV, wszystkie to IPS i tam jest po 7 latach nic się z ekranem nie stało. Dlatego w TV wolę IPS, i dlatego w monitorze też mam IPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

Dokładnie to jest największy problem OLEDa. I co Ci po tej wspaniałej czerni? Ja w domu mam 3 TV, wszystkie to IPS i tam jest po 7 latach nic się z ekranem nie stało. Dlatego w TV wolę IPS, i dlatego w monitorze też mam IPS

ja mam pecha do telewizorów :niewiem:

kiedyś dałem namówić się na plazmę w cenie z kosmosu (LG)

matyryca padła na miesiąc przed końcem gwarancji na szczęście wymienili. Potem służyła jeszcze z pięć lat ale się wypaliła i  już praktycznie nie dało się oglądać  to kupiłem LED-a Sony .

Najlepszy telewizor jaki miałem , młodszy syn rozbił matrycę :'(

już takiego się nie dało kupić a następca miał dużo gorsze parametry więc kupiłem OLEDa Philips

Jakość wyśmienita ale ta wypalona w miejscach logotypu  matryca przeszkadza jak wrzód na d..pie  :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pecha do telewizorów default_niewiem.gif
kiedyś dałem namówić się na plazmę w cenie z kosmosu (LG)
matyryca padła na miesiąc przed końcem gwarancji na szczęście wymienili. Potem służyła jeszcze z pięć lat ale się wypaliła i  już praktycznie nie dało się oglądać  to kupiłem LED-a Sony .
Najlepszy telewizor jaki miałem , młodszy syn rozbił matrycę default_beksa.gif
już takiego się nie dało kupić a następca miał dużo gorsze parametry więc kupiłem OLEDa Philips
Jakość wyśmienita ale ta wypalona w miejscach logotypu  matryca przeszkadza jak wrzód na d..pie  default_sciana.gif
Ja mam dwa Philipsy na IPSie. Jeden ma 7 lat i dzielnie służył. W listopadzie został wymieniony na wiekszy, tez IPS. Zobaczymy jak się będzie sprawował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4, z tego co czytałem/oglądałem, większość monitorów ma zastosowane filtry do ochrony oczy. Fakt, że nie wiem, czy oled ma coś takiego.

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Ciekawy test, ale pytanie jak z wypalaniem oleda przy pracy biurowej?

No podobno problem występuje, choć z generacji na generację niwelują ten efekt i w przypadku najnowszych telewizorów nie wiadomo, jak to jest - trzeba trochę poczekać na efekt.

Z drugiej strony, tak panikowali z plazmami, a ja mam od chyba 10 lat i zero problemów. Nawet przed chwilą zrobiłem test i na jednokolorowych planszach brak jakiegokolwiek wypalenia. A prawie codziennie leci u mnie pół godziny TVN i pół godziny TVP1 - chyba te stacje się wzajemnie niwelują/usuwają :ee:

2 godziny temu, Analog82 napisał(a):

Ano wlasnie czcionka wyglada juz slabo, wiec wole mniejszy monitor przy FHD.

No i właśnie tylko dlatego myślę o przejściu na 4k. Bo wszystko u mnie w domu to standard FHD i nie widzę potrzeby iść dalej, ale większy monitor tego wymaga a i kamery mają standard 4k, choć można nagrywać także w FHD.

2 godziny temu, Analog82 napisał(a):

O ile jeszcze nie tak dawno byly TV 42" FHD to po podlaczeniu ich do komputera nie dalo sie na tym pracowac.

Nie no wiadomo, że TV FHD nie nadaje się jako monitor, ale do oglądania filmów czy nawet grania jest bardzo dobry :ok:

2 godziny temu, Analog82 napisał(a):

inaczej to chyba tylko kwestia lepszego samopoczucia. 

U mnie dwa monitory to podstawa a obszar roboczy 32 cale z 4k jest wielki, więc można albo mieć wiele okiem albo w odpowiedniej odległości mieć super jakość. 

Apropo rozdzielczości, to robiłem nawet test i jednocześnie na jednym monitorze odpaliłem ten sam film w 4k a na drugim ten sam film w FHD i nawet z bliska nie widziałem różnicy. Tak więc do multimediów/gier nie widzę sensu iść w 4k natomiast już praca tekstem to inny świat i przy 32 calach z FHD jest bardzo słaaaabo :( 

2 godziny temu, Analog82 napisał(a):

Jesli taki monitor bedziesz glownie wykorzystywal do gier to spoko, ale do pracy biurowej nie bylbym pewien czy jest sens.

Myślę, że mniej więcej pół na pół. Sam mam wątpliwości i być może nawet nie o wypalanie chodzi ale o wielkość, bo mam dość małe biurko i jeszcze bym musiał kombinować z zawieszeniem telewizora na podwójnym biurkowym wieszaku albo na ścianie :(

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

ja nie kupię więcej OLEDa .

No właśnie też się trochę tego obawiam, ale może już to trochę poprawili i nowsze generacje są lepsze :niewiem:

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

kiedyś dałem namówić się na plazmę w cenie z kosmosu (LG)

A ja kupiłem średniej klasy Panasa i jest wyjeb..cie :ok:

PS. chciałem zrobić zdjęcie białej planszy na plaźmie, ale takie coś mi wychodzi telefonem :blink:

 

20230205_231419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lbuster napisał(a):

U mnie dwa monitory to podstawa a obszar roboczy 32 cale z 4k jest wielki, więc można albo mieć wiele okiem albo w odpowiedniej odległości mieć super jakość. 

A myślałeś kiedyś o monitorze ultrawide? To jak dwa monitory w jednym :)

Na załączonym zdjęciu ten po prawej na dole to 34" ultrapanorama o rozdzielczości 3440x1440. Ten po lewej to klasyczny monitor 27" o rozdzielczości 2560 x 1440 (ważne dla mnie było, aby obydwa miały tę samą rozdzielczość w pionie). A na ścianie wisi telewizor z przyczepy robiący w zimie jako 3-ci monitor - ten niestety to 1360 x 768. Ale do outlooka się nadaje, lub żeby jakiś film puścić.

IMG_20230205_173907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś kiedyś o monitorze ultrawide? To jak dwa monitory w jednym default_smile.png
Na załączonym zdjęciu ten po prawej na dole to 34" ultrapanorama o rozdzielczości 3440x1440. Ten po lewej to klasyczny monitor 27" o rozdzielczości 2560 x 1440 (ważne dla mnie było, aby obydwa miały tę samą rozdzielczość w pionie). A na ścianie wisi telewizor z przyczepy robiący w zimie jako 3-ci monitor - ten niestety to 1360 x 768. Ale do outlooka się nadaje, lub żeby jakiś film puścić.
IMG_20230205_173907.thumb.jpg.21a63308fd2661aa0ae1e71958896340.jpg
To wszystko kwestia do czego kto potrzebuje monitora. Ale np. dla mnie Ultrawide to nadal bardzo mała rozdzielczość - 2x mniejsza niż 4k. No i zazwyczaj są to monitory totalnie budżetowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajnie wyglądają te monitory ultrawide i podobno jak ludzie się na nie przesiądą, to nie chcą wracać, tylko ja w domu nie potrzebuje cały czas dwóch monitorów - drugi jest potrzebny od dużego dzwonu. Dodatkowo ponownie dochodzi problem ze skalowaniem. Do gier, owszem, to może być fajny wybór, ale do zwykłej pracy czy multimediów mnie nie przekonuje. Zdecydowanue wolę dwa monitory obok siebie lub jeden wielki w klasycznych proporcjach. Jak synom w przyszłości będę wymieniał, to czemu nie. Tym bardziej, że aktualnie prawie żaden komputer nie pociągnie gier w 4k i np. 120hz lub więcej i taki ultrawide może fajnie się sprawować w grach.

@seba222, właśnie taki układ jak u Ciebie chyba będę miał, czyli stary monitor 24 FHD, obok nowy, raczej 4k i 32 cale a z tyłu po lewej telewizor do multimediów. Tylko cały czas zaprząta mi głowę ten oled 42 cale zamiast dwóch monitorów :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

To wszystko kwestia do czego kto potrzebuje monitora. Ale np. dla mnie Ultrawide to nadal bardzo mała rozdzielczość - 2x mniejsza niż 4k. No i zazwyczaj są to monitory totalnie budżetowe

Tak jak piszesz - zależy kto do czego potrzebuje monitora. Czy są to monitory budżetowe? Hmmm..... zależy, co dla kogo znaczy monitor budżetowy. Oczywiście nie są to monitory 4K, ale moje są akurat QHD, czyli w połowie między FHD a 4K.

 

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

@seba222, właśnie taki układ jak u Ciebie chyba będę miał, czyli stary monitor 24 FHD, obok nowy, raczej 4k i 32 cale a z tyłu po lewej telewizor do multimediów. Tylko cały czas zaprząta mi głowę ten oled 42 cale zamiast dwóch monitorów :mlot:

Zanim zrobisz taki układ jak piszesz, to sobie potestuj, bo różne rozdzielczości na dwóch monitorach postawionych obok (rozdzielczości pionowe) powodują, że kursor myszy w górnym rogu jednego monitora, po przeciągnięciu na drugi (o większej rozdzielczości) będzie w jego połowie, a w przeciwną stronę będzie się go dało przeciągnąć dopiero od np. połowy wysokości. U mnie to było bardzo denerwujące, bo nie używam komputera do gier, a w moich zastosowaniach używam wszystkich trzech monitorów i muszę często między nimi "przeskakiwać".

A jak raz spróbowałem ultrawide, to się męczę np. w pracy przy zwykłych monitorach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lbuster napisał(a):

No podobno problem występuje, choć z generacji na generację niwelują ten efekt i w przypadku najnowszych telewizorów nie wiadomo, jak to jest - trzeba trochę poczekać na efekt.

Z drugiej strony, tak panikowali z plazmami, a ja mam od chyba 10 lat i zero problemów. Nawet przed chwilą zrobiłem test i na jednokolorowych planszach brak jakiegokolwiek wypalenia.

no właśnie wszystko zależy w jakim stadium rozwoju danej technologi zakupi się produkt.

na pewno nie warto na początku . jak kupowałeś plazmę 10 lat temu to była już pewnie dopracowana, ja kupowałem niemal 20 lat temu tak na oko 2005 r. podobnie z OLED-em , mój kupiony w 2019 r  jak widać nie sprostał normalnej eksploatacji może obecne są już dopracowane.

bo to że testują na klientach to wiadome ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

To wszystko kwestia do czego kto potrzebuje monitora. Ale np. dla mnie Ultrawide to nadal bardzo mała rozdzielczość - 2x mniejsza niż 4k. No i zazwyczaj są to monitory totalnie budżetowe

Ale sa juz monitory Wide UHK, czyli rozszerzony 4K. Natomiast nie widzialem jeszcze takiej opcji jak dual 4K, gdzie masz 2 monitory 4K w jednym, cos na wzór DUAL-QHD. Wiec jak potrzebujesz 2 monitorow 4K to na ten moment nie widze czegos takiego na rynku, ale pewnie kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

jak kupowałeś plazmę 10 lat temu to była już pewnie dopracowana, ja kupowałem niemal 20 lat temu tak na oko 2005 r.

Mam też drugą, starszą plazmę Panasa i też będzie miała bliżej 20 niż 10 lat. Tam niestety tylko HD ready i trochę mniejsza, ale oprócz jednej awarii też do tej pory chodzi, też nie widziałem wypaleń choć co prawda, ostatnio mało jest włączana ;) 

6 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

mój kupiony w 2019 r  jak widać nie sprostał normalnej eksploatacji

 

6 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

bo to że testują na klientach to wiadome ;)

Sam sobie odpowiedziałeś i się z tym zgadzam. Klienci to beta testerzy i czasami warto poczekać. I to nie tylko z technologią ale i z danym modelem.

8 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

może obecne są już dopracowane.

Myślę, że może być lepiej ale na pewno nie wyeliminują całkowicie wypaleń OLEDów i decydując się na taki sprzęt, trzeba mieć tego świadomość i odpowiednio go używać. Dlatego też mam obiekcje do używania OLED'a jako monitora, choć na pewno starałbym się przeciwdziałać wypaleniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.