Skocz do zawartości

O d..ie Maryni


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, lbuster napisał(a):

Myślę, że może być lepiej ale na pewno nie wyeliminują całkowicie wypaleń OLEDów i decydując się na taki sprzęt, trzeba mieć tego świadomość i odpowiednio go używać. Dlatego też mam obiekcje do używania OLED'a jako monitora, choć na pewno starałbym się przeciwdziałać wypaleniom.

Ale jak chcesz odpowiednio używać TV? Przecież wypalenia pojawiają się właśnie od normalnego i odpowiedniego użytkowania :D Ktoś kto ogląda dużo jednej stacji to będzie miał wypalone logo stacji. Ale to samo jest w smartfonach. Syn ma w domu Samsunga Galaxy S10 i tam z ekranem jest dramat, ekran wypalony po pół roku, kolor biały robi się różowy, i widoczne wypalone elementy z aplikacji, których najcześciej używa. Sam ekran był już dwukrotnie wymieniany na gwarancji, ale co z tego jak po jakimś czasie znów jest to samo...

W tych TV używanych jako monitor będzie dokładnie to samo, bo pracując na kompie masz sporo elementów na ekranie, które są stałe. Dlatego OLED to dla mnie obecnie nieporozumienie. I dlatego OLEDa nie mam nawet w smartfonie. Już pomijam same kolory, które dla mnie wyglądają zwyczajnie nienaturalnie. Wg mnie IPS jest dużo bardziej dopracowaną technologią. Ma dużo lepszy odwzorowanie kolorów, są dla mnie bardziej naturalne a nie przesycone. Do tego nie cierpi na bolączki wypalania się ekranów itd. Same plusy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, lbuster napisał(a):

Myślę, że może być lepiej ale na pewno nie wyeliminują całkowicie wypaleń OLEDów i decydując się na taki sprzęt, trzeba mieć tego świadomość i odpowiednio go używać. Dlatego też mam obiekcje do używania OLED'a jako monitora, choć na pewno starałbym się przeciwdziałać wypaleniom.

No ja raczej juz OLEDa kolejny raz testował nie będę

image.thumb.png.49cf5dc04372b3d9279320b056f86f29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

No ja raczej juz OLEDa kolejny raz testował nie będę

image.thumb.png.49cf5dc04372b3d9279320b056f86f29.png

Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie telefonu syna. Tam to jest dopiero dramat... A właśnie użytkowanie takiego TV jako monitora będzie bliższe użytkowaniu smartfona. Natomiast w TV jednak większość obrazu się rusza, ale jak widać i tak dzieje się dokładnie to samo co w smartfonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz skuteczniej mnie zniechęcacie do OLEDa w postaci monitora :( 

Ale plazmy na pewno nie wymienię na LCD :foch: choć wygląda na to, że OLED ma większe problemy z wypalaniem niż "słynne" wypalanie się plazm w zamierzchłych czasach :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły konie po betonie.

Zamówiony Gigabyte M28U, czyli IPS, 4K, 144hz, 1ms, niestety tylko 28 cali. Wolałbym 32, ale dopłacać ponad tysiaka mi się nie chciało.

A aktualnie jest promocja, więc ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja byłem od dwóch lat w OLED zakochany. I dalej jestem bo jakość obrazu jest genialna. Żadnych wypaleń nie mam do tej pory, a używam dwa TV OLED, chociaż przyznam że nie korzystam z nich jako ekranów do gier. Natomiast miesiąc po wygaśnięciu gwarancji w jednym z moich TV postanowiła posypać się matryca. Praktycznie nie do naprawy. Serwis orzekł, że jeśli to elektronika głównej płyty to ok 1000 pln, a jeśli elektronika matrycy to 3/4 wartości telewizora. Także ten... obraz super, dopóki działa. Na razie jeszcze dycha, ale jak całkiem padnie to długo się będę zastanawiał co brać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.