Skocz do zawartości

O d..ie Maryni


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Głównym powodem jest to że regularnie krzywimy felgi. Bywa ze tak mocno że należy je naprawiać lub nawet wymieniać. Bywa że sa "walnięte" tak że ledwo widać, ale na kierownicy już czuć i wówczas wyważanie pomaga. Może jesteście lepsi, ale mi nie zdarzyło się aby kół koła po kilku miesiącach koła były nadal dobrze wyważone. Naturalnie rozumiem że cięcie zakrętów bywa niszczycielskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba właśnie wszystko zależy od przebiegów i warunków, w jakich się jeździ. Jeden rocznie robi 10-20 tyś km, przez co dane koła w sezonie letnim czy zimowym zrobią 5-10 tyś km i po takim przebiegu raczej nic się nie będzie działo. Ktoś inny robi dziesiątki tysięcy lub jeździ po dziurawych drogach to i koła dostają po tyłku, więc wtedy logiczne jest, że warto koła wyważyć. 

Oczywiście koła przechowywane poziomo, u mnie nawet układane co do milimetra jedne na drugich, by nie było jakichś naprężeń.

Nie wierzę, że samochody z lekko niewyważonymi kołami same wylatują z zakrętów. A jak już bije, to chyba każdy leci do wulkanizatora ;)

U mnie bicie zawsze się objawiało w okolicach 110-120 km/h i w żadnej innej prędkości. Ciekawe, czemu tylko w takiej :niewiem: Może przy 220-240 ponownie by się objawiło? Ale tyle nie jeździły moje samochody :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo z tymi zmianami, też bym chciał, żeby to zlikwidowali. Tak jak Commander napisał, to chyba ma wyjść odgórnie z Unii za kilka lat - oby jak najszybciej :ok:

Na plus, że będziemy godzinę dłużej spać przy tej zmianie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lbuster napisał:

No słabo z tymi zmianami, też bym chciał, żeby to zlikwidowali. Tak jak Commander napisał, to chyba ma wyjść odgórnie z Unii za kilka lat - oby jak najszybciej :ok:

Tylko co ta zmiana spowoduje? Że każdy kraj z UE będzie mieć tą samą strefę czasową? Bo jeśli u nas zlikwiduje się czas letni, to wrócimy do czasu dla naszej strefy geograficznej czyli czasu zimowego. Będziemy godzinę do tyłu niż kraje zachodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:

Że każdy kraj z UE będzie mieć tą samą strefę czasową?

Raczej nie. Ale może być tak, że zawsze będziesz miał różnicę między Anglią a Polską 1h a nie przez pól roku 1h a pół roku 2h lub ten sam czas. Choć Twój pomysł :ok: Fajnie by było, gdyby wszyscy mieli ten sam czas, ale jednak UE jest zbyt szeroka, by mieć ten sam, stały czas. Dodatkowo w przyszłości mogą dołączyć inne państwa i raczej nie jest realne, by Ukraina miała mieć ten sam czas co Portugalia. 

23 minuty temu, jacek00 napisał:

Bo jeśli u nas zlikwiduje się czas letni, to wrócimy do czasu dla naszej strefy geograficznej czyli czasu zimowego.

Ja mam w nosie, czy to będzie czas zimowy czy letni - oby był jeden bez tych zmian co pół roku ;) 

24 minuty temu, jacek00 napisał:

Będziemy godzinę do tyłu niż kraje zachodnie.

A to źle czy dobrze? Skoro są na zachodzie, to mają później wschody i zachody, więc logicznie rzecz biorąc, to oni powinni być godzinę do tyłu.

Dlatego też, odgórne regulacje z UE w tym przypadku mogą przynieść pożytek w uporządkowaniu czasu w państwach UE ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni całkowicie zlikwidować te strefy czasowe. To tylko jakiś spisek. Od dawna wiadomo, że ziemia jest płaska. ;)

Wiem coś o tym, bo żyję już na niej 4000 lat:

https://www.o2.pl/plotki/gorniak-odleciala-jestem-na-ziemi-od-4000-lat-wyjawia-prawde-o-halloween-6826742444632992a

 

 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Powinni całkowicie zlikwidować te strefy czasowe

Czemu nie. Tylko niektórzy będą musieli się przestawić i zamiast iść do pracy wedlug zegarka o 7:00 będą szli o 16:00 lub 23:00. Kwestia przyzwyczajenia, a ile by taka zmiana uprościła ;)

Tylko wtedy by pracowali na przełomie dnia, więc kicha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał:

Czemu nie. Tylko niektórzy będą musieli się przestawić i zamiast iść do pracy wedlug zegarka o 7:00 będą szli o 16:00 lub 23:00. Kwestia przyzwyczajenia, a ile by taka zmiana uprościła ;)

Tylko wtedy by pracowali na przełomie dnia, więc kicha :(

Dni też zlikwidować. Skoro ziemia jest płaska do doba jest zmyślona. Można odliczać godziny Od 0 do "iluśtamtysięcy" a co jakiś czas restart licznika. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.