Skocz do zawartości

Zakup akumulatora, solar, regulator i przetwornice. Dethleffs


Teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

37 minut temu, Teodor2424 napisał:

I normalnie honorują gwarancję w Polsce? 

A jak z zakupem na FV?

Amazon jest firmą zarejestrowaną w PL. Jeśli kupisz od Amazona, nawet niemieckiego i wysyłają do Polski to dostaniesz FVAT od polskiego amazona. Nie ma żadnych problemów z gwarancjami. Zawsze możesz też reklamować za pośrednictwem amazona, co w wielu przypadkach jest dużo korzystniejsze niż szarpanie się z polskimi sprzedawcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Teodor2424 napisał:

Teraz potrzeba ładowarki która go obsłuży podczas podpięcia pod 230v przyczepy wystarczy 10A czy lepiej dołożyć do 15A,20A?

Pamiętajmy, że pola kempingowe często mają ograniczone przyłącza bezpiecznikami, co gorsza, wywala główny bezpiecznik, jak za dużo ludzi się połączy. Dlatego, według mnie, im mniejsza ładowarka, tym lepsza, przecież jak się na dobę podłączymy to nawet ładowarka 5A naładuje nam AKU 100Ah na full.

LiFePo4 chyba nie potrzebuje żadnego specjalnego traktowania w porównania do kwasowych, gdzie moc ładowarki jest istotna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał:

Pamiętajmy, że pola kempingowe często mają ograniczone przyłącza bezpiecznikami, co gorsza, wywala główny bezpiecznik, jak za dużo ludzi się połączy. Dlatego, według mnie, im mniejsza ładowarka, tym lepsza, przecież jak się na dobę podłączymy to nawet ładowarka 5A naładuje nam AKU 100Ah na full.

Nie przesadzajmy. 20Ax12V to około 1A 230V

Wszystko zależy jak używasz przyczepy, jak cały czas kemping, to po co taka elektrownia? Jak głównie dzikus, to może być istotne, aby w pochmurne dni gdzieś się szybko doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

Nie przesadzajmy. 20Ax12V to około 1A 230V

Zanim się dorobiłem swojej elektrowni bywałem na polach, gdzie wszystkie inne urządzenia trzeba było wyłączyć, by zagrzać wodę w czajniku 800W. Pamiętaj, że ładowarka to jedno z wielu urządzeń ;) A czy to ładowarka 5A czy 20A to przez dobę, czy nawet noc, zrobią tą samą robotę. A i zakup będzie bardziej opłacalny ;)

9 minut temu, filipert napisał:

może być istotne, aby w pochmurne dni gdzieś się szybko doładować.

Ciężko mi znaleźć popularne scenariusze :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale

1) mając Victrona można ustawić prąd ładowania...A nawet telefonem na chwilę wyłączyć ładowanie...

2) szybkie ładowanie dla kwasówki nie najlepsze... lifepO4 bez znaczenia...

3) ładowanie LiFePo4 to w sumie ogranicza się do Max 14,4V...I to może być czasem problematyczne u innych ładowarek...

4) szybkie ładowanie = scenariusz = np ładowanie z agregatu...lub z parkingu lub restauracji gdy idziemy na obiad lub na spacer, a są braki prądowe, a myśmy załatwili sobie na ten czas "słupek"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Misio napisał:

mając Victrona można ustawić prąd ładowania...A nawet telefonem na chwilę wyłączyć ładowanie...

:ok:

26 minut temu, Misio napisał:

szybkie ładowanie = scenariusz = np ładowanie z agregatu...lub z parkingu lub restauracji gdy idziemy na obiad lub na spacer, a są braki prądowe, a myśmy załatwili sobie na ten czas "słupek"...

No to zastosowanie ma sens :ok: Ale przyznaj się - ile razy zdarza się taki scenariusz? Choć Ty to ekstremalny przypadek, bo jeździsz poza sezonem i w zimie, do tego masz kampera, którym łatwiej podjechać gdzieś pod restaurację i się podpiąć. Ja praktycznie w ogóle nie korzystam z 230V, w zeszłym roku tylko raz się podpiąłem pod 230V, bo mi brakowało prądu (późna jesień). Tak więc ja z cepką (jak mi będzie brakowało prądu) podjadę na kemping i tam się na spokojnie podładuję przez jedną dobę, nie będę szukał "słupka" na chwilę ;) 

Wiadomo, że są różne scenariusze i że każdy może mieć inne potrzeby, niektórzy kupują agregaty i wtedy mocna ładowarka jak najbardziej. Natomiast większość zestawów awaryjnie zrobi to, co ja, czyli weźmie na polu na dobę prąd i mało istotne jest, ile A ona ma ;) A w większości przypadków ładowarka 5A jest lepsza od 20A, bo nie zabiera sporej ilości prądu w krótkim czasie. Chyba lepiej, jak z kilku A przeznaczonych na parcelę jest brane na ładowanie 0,25A (przy 230V) niż 1A ;) 

Oczywiście ja nic nie mam do ładowarek Victron, bo może to trochę niezręcznie wyszło. Ja tylko mówię, że dla zestawów, w większości przypadków wystarczy ładowarka 5A, niezależnie od marki ;) 

21 minut temu, filipert napisał:

:niewiem: nie pojmę dlaczego karawaningowiec grzeje wodę w elektrycznym czajniku.

A czemu nie, skoro masz dostęp do 230V? Ja się mogę śmiać, że niektórzy biorą ekspresy do kawy, gdzie kawę mogą zalać wrzątkiem ;) Każdy ma swoje preferencje, potrzeby, a akurat czajnik na 230V to jest bezpieczeństwo, bo gazowego możesz nie usłyszeć. W moim rodzinnym domu spalonych było kilka czajników gazowych i ja w mieszkaniu używam tylko elektrycznego. W budzie tylko gazowy, bo przetwornica za słaba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

A czemu nie, skoro masz dostęp do 230V? Ja się mogę śmiać, że niektórzy biorą ekspresy do kawy, gdzie kawę mogą zalać wrzątkiem ;) 

Nie no, nietrafiony przykład, wrzątek jest wrzątek a kawa to temat rzeka ?

1 godzinę temu, lbuster napisał:

akurat czajnik na 230V to jest bezpieczeństwo, bo gazowego możesz nie usłyszeć. W moim rodzinnym domu spalonych było kilka czajników gazowych i ja w mieszkaniu używam tylko elektrycznego. 

U mnie odwrotnie. Spaliły się dwa elektryczne a na gaz mam czajnik z gwizdkiem i zanim by się spalił, to pół kempingu by zgłosiło zakłócanie spokoju ?

Niestety, czajnik elektryczny jest bezpieczny tylko pod warunkiem, że nie trzymasz go na podstawie zasilającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipert napisał:

Nie no, nietrafiony przykład, wrzątek jest wrzątek a kawa to temat rzeka ?

Chodziło mi o to, że ludzie wożą ekspresy do kawy i do tego kupują przetwornice 2kW, gdzie z mojej perspektywy mogą kawę zalać wrzątkiem, nieistotne, czy to z gazu czy z 230V.

8 minut temu, filipert napisał:

U mnie odwrotnie.

No widzisz, każdy ma inne doświadczenia. 

9 minut temu, filipert napisał:

na gaz mam czajnik z gwizdkiem i zanim by się spalił, to pół kempingu by zgłosiło zakłócanie spokoju ?

A jak ktoś zapomni gwizdka włożyć lub choćby nalać wody :hmm:

Automat to automat i przynajmniej w moim przypadku, jeszcze nigdy nie zawiódł ;) A jakby choć raz zawiódł, to jest duże prawdopodobieństwo, że będę przy nim i taki czajnik idzie do wymiany. 

Nikomu nie życzę wchodzić do kuchni, gdzie nic nie widać, a plastik z czajnika się zdematerializował. W przyczepie mogłoby być dużo gorzej :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

:niewiem: nie pojmę dlaczego karawaningowiec grzeje wodę w elektrycznym czajniku.

Sam się zastanawiam że trzeba by kupić... ?

2 godziny temu, lbuster napisał:

do tego masz kampera, którym łatwiej podjechać gdzieś pod restaurację i się podpiąć.

Kiedyś że znajomymi pojechaliśmy pod restaurację i ładowalisśmy jego przyczepę późną jesienią...

2 godziny temu, lbuster napisał:

Ja praktycznie w ogóle nie korzystam z 230V, w zeszłym roku tylko raz się podpiąłem pod 230V, bo mi brakowało prądu (późna jesień)

Ja używam dużo 230V...A do słupka podjąłem się w ostatnie 6lat pewnie z 5razy...A spędzam w kamperze 80-100 nocy , wiec troszke w nim bywam...

49 minut temu, lbuster napisał:

Chodziło mi o to, że ludzie wożą ekspresy do kawy i do tego kupują przetwornice 2kW, gdzie z mojej perspektywy mogą kawę zalać wrzątkiem, nieistotne, czy to z gazu czy z 230V.

Czy Ty się przypadkiem ze mnie nie nabijesz? ?

Dodam - jak jeździłem np do Dźwirzyna. ... to specjalnie kupowałem kuchenkę z piekarnika elektrycznym...bo jak mam płacić majątek na prąd, dlaczego mam używać swojego gazu...

 

Każdy ma swoje doświadczenia, punkt widzenia i potrzeby...różne...

Oczywiście większość mojej wypowiedzi jest mocno humorystyczna ?

A i jeszcze...

2 godziny temu, lbuster napisał:

Ja tylko mówię, że dla zestawów, w większości przypadków wystarczy ładowarka 5A, niezależnie od marki ;) 

Dodam

W przyczepie miałem 4A ładowarkę którą rzadko robiła ponad 2A (jeżeli w ogóle potrafiła wiecej) i była świetna.

Ważne tez by ładowarka nie rozładowywała...

 

 W Osiołku mimo że jak pisałem

3 minuty temu, Misio napisał:

A do słupka podjąłem się w ostatnie 6lat pewnie z 5razy.

Wymieniłem 15A na 30A...bo gdybym potrzebował...to będzie, a nie bede sie martwił że nie ma lub za wolno ładuje...

Tak jak z kołem zapasowym, wolę mieć i żeby się nie przydało, niż nie mieć i biadolic co ja teraz zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

Czy Ty się przypadkiem ze mnie nie nabijesz? ?

Wiem, że tutaj na forum było sporo osób korzystających z ekspresów, więc trochę obawiałem się o takie odpowiedzi ;) I odpowiadając Tobie - nie, nie miałem na myśli nikogo konkretnie, także nie Ciebie :D

Ale przeczytawszy Twoje ostatnie zdanie chyba nie powinienem odpowiadać ;) 

8 minut temu, Misio napisał:

A do słupka podjąłem się w ostatnie 6lat pewnie z 5razy...

No to potrzebna Ci jest tak dobra ładowarka jak Victron? Wiem, awaryjnie dobrze mieć ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lbuster napisał:

No to potrzebna Ci jest tak dobra ładowarka jak Victron? Wiem, awaryjnie dobrze mieć ;) 

Mimo wszystko do LiFePo4 nie każda ładowarka się nada, a chciałem minimum 30A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie przychodzę do cepki. Myślę rozgrzana a tutaj taki zonk. Ktoś ma Pomysły?  Podłączona pod 230v ogrzewanie gazowe włączone a plastiki pływają? Fakt faktem dalem ma max z trumatic gazowo. I rury odprowadzające ciepło odpięte z jednego wentylatora ale coś takiego? 

20220921_002248.jpg

20220921_001957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.