Skocz do zawartości

Zakup akumulatora, solar, regulator i przetwornice. Dethleffs


Teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Teodor2424 napisał:
W dniu 23.09.2022 o 11:40, filipert napisał:

image.png.50effcb3ea27c7b290765211b67436a5.png

przykładowy link

trzeba dobrać ampery

Jak takie coś działa jaka zasada użytkowania? 

Nie mam za dużo gniazdek orygianlanych ale chciałbym aby tak pozostało. Tylko nie mógłbym podłączyć lodówki pod taki automat bo wyciągnęłaby mi moment aku

Działa automatycznie, są też przełączniki ręczne?

Lodówkę musisz przełączać ręcznie na gaz, albo wpiąć przed automat, ale wtedy pytanie, czy jak odetniesz jej 230V, to sama przełączy na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lodówkę musiałbym wpiąć bezpośrednio pod słupek 230 kiedy jest podpięty pod sieć, jezeli na dziko to poprostu ręcznie gaz. 

Ale inna kwestia to to że odłączyłem przewód 12v auto od wejścia Batt do energobloku, a właśnie to było jedyne napędzanie lodówki podczas podróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teodor2424 napisał:

Lodówkę musiałbym wpiąć bezpośrednio pod słupek 230 kiedy jest podpięty pod sieć, jezeli na dziko to poprostu ręcznie gaz. 

Ale inna kwestia to to że odłączyłem przewód 12v auto od wejścia Batt do energobloku, a właśnie to było jedyne napędzanie lodówki podczas podróży. 

Najprościej będzie przejść na gaz podczas jazdy z reduktorem CS. Wtedy cały czas masz gaz, a jedynie po podpięciu do słupka, ręcznie przełączysz na 230V.

Jak chcesz zachować 12V do lodówki podczas jazdy, to zabawa z przekaźnikami, były na forum gdzieś schematy z takimi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipert napisał:

Najprościej będzie przejść na gaz podczas jazdy z reduktorem CS. Wtedy cały czas masz gaz, a jedynie po podpięciu do słupka, ręcznie przełączysz na 230V.

Jak chcesz zachować 12V do lodówki podczas jazdy, to zabawa z przekaźnikami, były na forum gdzieś schematy z takimi rozwiązaniami.

Pod czas jazdy na gaz? Będzie działało? Raczej nie jest to wskazane co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teodor2424 napisał:

Pod czas jazdy na gaz? Będzie działało? Raczej nie jest to wskazane co? 

Masa ludzi tak jeździ, ja od początku przygody z karawaningiem. Teraz mam nawet już pełne 13 pin, a i tak lodówka na gaz. Potrzebujesz tylko mieć reduktor z zabezpieczeniem CS w razie "W" i węże wysokociśnieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac o tematu aku LiFePo4 Volt. Czy też tak macie że za każdym razem jak wchodzicie w aplikacje musicie wyszukać aku i kliknąć w (+plus) żeby obejrzec jego stan? Wydaje mi sie ze  powinno się daj jakoś sparować, tylko jak? I czy jazdy w pobliżu może się z nim polaczyc? Nie ma jakis zabezpieczeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 23:28, Teodor2424 napisał:

A co do mojego podłączenia w tym momencie energobloku to mam odpięte przewody od wtyczki od auta, ale kurcze tam było właśnie zasilanie lodówki podczas podróży na 12v.

Tam były tylko wpięte przewody od stałego plusa, którym zasilasz na postoju urządzenia.

Do lodówki są oddzielne przewody (po zapłonie) i one zazwyczaj idą bezpośrednio do lodówki lub w inne miejsce energobloku.

Tak więc według mnie zasilanie lodówki masz takie samo, jak przed zmianami - przetestuj. Jak Ci działało wcześniej to teraz też powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.