Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

Estetyka jest ważna. Od początku nasz pickamper miał być oklejony. Po roku intensywnych testów i prób zastosowanych rozwiązań, przyszedł czas by zadbać o estetykę zewnętrzna. Już nie będzie wyglądał jak budka z kurczakami :)840DBC86-9DAB-496A-82F1-BAF356FDA260.thumb.jpeg.71474e4a3be86a4a107158ef3f8d2437.jpegPrace trwają…. Przy okazji wymieniany uszczelnienie. Folia powinna być klejoną na idealnie czystą powierzchnie laminatu. Zdjęcie wcześniejszej pasty ułatwiło wyklejanie.  Zdecydowaliśmy się zastosować Sikaflex-521UV jako wypełnienie między laminatem a listwami aluminiowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czekaliśmy na termin oklejenia prawie 10 miesięcy ale było warto. Praca kompleksowa :) w ciepłym i na siedząco. Czasami wybór firmy wykonawczej to ważny element. Prace się przeciągają już od samego początku. Usunięcie zanieczyszczeń z laminatu trwało prawie 10 dni. Wyklejanie 3 dni. Naniesienie uszczelnień obecnie już 4 dni i myślę, że jeszcze jakieś min 2. Ale budka będzie gotowa na nowy sezon :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmiany w sypialni :) i przygotowania do sezonu 2023…

Postanowiliśmy zrezygnować z szmaciano-papierowych pojemników … spienione PCV jako materiał „dość lekki” i oto efekt konstrukcyjny … oczywiście już usłyszałem, że czeka „nas” oklejenie tych szafek :) bo nie wyglądają … dla to w 2024 jak się sprawdzą.684273AA-ACD2-4A42-8844-07C62136D949.thumb.jpeg.fdadab675db689072a3c9f543ca905ec.jpeg

C5648A29-1063-481F-917C-60FFA17224AF.thumb.jpeg.1202f81cef7224eb77907344dba79046.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to  jest bardzo fajna płyta, mam z tego zrobioną otwieralną jak szafka pokrywę do akwarium, służy już chyba z 7 lat, nie deformuje się ani od wody ani od ciepła (wbudowane w to mam oświetlenie, które dosyć mocno się nagrzewa). Zawiasów przez ten czas nie wyrwało, a tego się najbardziej obawiałem. Lepsze niż sklejka, bo sklejka to potrafi się zdeformować w jedną noc o 1cm od wilgoci.
Nawet się zastanawiam, czy kabiny prysznicowej z tego nie ogarnąć do vana, tylko nie wiem czy da się jakoś uszczelnić miejsca styku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nawet się zastanawiam, czy kabiny prysznicowej z tego nie ogarnąć do vana, tylko nie wiem czy da się jakoś uszczelnić miejsca styku

:) Jeśli zastosujesz jakieś aluminiowe wzmocnienia i będziesz pamiętać, źe spienione pcv jest materiałem miękkim  i łatwo można taką ściankę uszkodzić to z uszczelnieniem nie powinno być problemu. Ja kleiłem na klej do PCV Weiss Cosmofen PlusC3FE191F-8E21-4D0D-B638-EBA93B949E1B.thumb.jpeg.92d87f35ca5c244a8ba34509db488d78.jpeg

Ten klej jest wykorzystywany w instalacjach sanitarnych do klejenia rur, rynien dachowych etc … w kabinie prysznicowej da radę :) 

W moim zastosowaniu obawiam się delikatności pokrywy … To jest mała sypialnia i w przypadku pośpiechu lub zapomnienia podparcie ręką o drzwiczki może się zakończyć źle … najwyżej później wymienię na płytę typu Dibond :) . Obecnie waga ma znaczenie :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar na ten klej, to mogo by zadziałać.
Jakiej grubości płytę użyłeś? u mnie na akwarium jest 10mm, taka jakby 3-warstwowa - z zewnątrz ma 2 cienkie białe warstwy a w środku czarną. To jest sztywne i całkiem solidne (akwarium ma 175cm - ta pokrywa jest nie taka mała..) 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Dzięki za namiar na ten klej, to mogo by zadziałać.
Jakiej grubości płytę użyłeś? u mnie na akwarium jest 10mm, taka jakby 3-warstwowa - z zewnątrz ma 2 cienkie białe warstwy a w środku czarną. To jest sztywne i całkiem solidne (akwarium ma 175cm - ta pokrywa jest nie taka mała..) 

mam wrażenie, że chyba mówisz właśnie o Dibondzie. Spienione PCV nie jest warstwowe a moja płyta ma 8mm 2A643D38-558D-40A1-851D-9055CA5114F9.thumb.jpeg.66fb9e4d94a74d2a9b46a5cab625534d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibond to zdaje się nazwa handlowa jakiegoś jednego producenta, ja kupowałem na internetach od jakiegoś polskiego producenta jako płyta ze spienionego Pcv, być może to jakiś produkt podobny do dibonda, ale na pewno nie oryginalny

Trudno temu zrobić wyraźne zdjęcie, mniej więcej tak to wygląda:

16774398312333974854675282751895.thumb.jpg.1ea4b26d52ef574b21a26476cffb2ab0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.