Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu doszedłem do tego co Wy :) 

Ale również znalazłem zamienniki np. płytę grzewczą webasto :) (cena wysoka, ale paliwem diesel a my mamy już zbiornik niezależny od samochodu do ogrzewania wiec jakiś plus ).

Póżniej były testy np. podłączyłem nasz leciwy ekspres Jury do przetwornicy 2kW czy uciągnie i jaki potrzebuje prąd …

IMG_4652.thumb.jpeg.725f16f899c5297496bf6cf2151e040e.jpeg

Następnie był kilku tygodniowy kryzys projektanta … 

Po dalszej analizie doszedłem do wniosku, że ja świata nie zmienię i musi się tu wypowiedzieć użytkownik :) 

Wtedy intensywnie zaangażowałem żonę jako potencjalnego partnera niedoli i współodpowiedzialnego za popełnione błędy przy wyborze.

Zaczęliśmy od testów wodnych (ile żona potrzebuje wody do umycia)

Póżniej był wybór ekspresu - tu postawiliśmy na najlżejszy jaki się udało znaleść, kapsułkowy na 230V.

Czajnik - wzięliśmy na 12V.

Kuchenka - żona wybrała rozwiązanie kupione w sklepie do samochodów ciężarowych. Patelnio-garnek na 12V 

I tak metodą selekcji naturalnej udało się skompletować wyposażenie.

Były oczywiście wtopy - suszarka na 12V nie suszy. Ale ten problem w przypadku żony został rozwiązany po wizycie u fryzjera. Kiedyś długie, dzisiaj krótkie ☺️


 

Dziś mamy główny obwód 12V z akumulatorem 200Ah.

Dla urządzeń do których nie znaleźliśmy zamienników (lub zamienniki nie działały) 230V z przetwornicy 2kW 

16 minut temu, Misio napisał(a):

już pomału widzę że żona jednak zaczyna się z powrotem nawracać i coraz bardziej ją ta bezprzewodóka denerwuje ;)

:) Chyba Twoje obserwacje uzupełniają moje … pomysłodawca współpracuje z użytkownikiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z ciekawostek znaleźliśmy we Włoszech ekspres ciśnieniowy na 12 V i cena jakieś 450€. 
Nie zdecydowaliśmy się bo nie było można sprawdzić jak działa a po suszarce na 12V i czajniku który grzeje 1l wody przez 25 min stwierdziliśmy, że kapsułki są super :) … mimo innych preferencji w domu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, coxWlkp napisał(a):

Póżniej był wybór ekspresu - tu postawiliśmy na najlżejszy jaki się udało znaleść, kapsułkowy na 230V.

Czajnik - wzięliśmy na 12V.

Właśnie czajnik wg mnie jest na 12v dużo gorszą opcją niż 230v z przetwornicy, choć może ja po prostu nie trafiłem na dobry. 

Jaki ekspres wybrałeś i jak się sprawuje? Chciałem najpierw włożyć starego Krupsa którego użytkuje w garażu ale z racji tego że zajmuje więcej miejsca i jest bardziej wymagający w czyszczeniu/obsłudze rozglądam się za kapsułkowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest płyta na ON, ale... dla mnie to takie ciut wyważanie otwartych drzwi...

U nas proces projektowania był zupełnie inny... nie koniecznie dobry...

np do kampera wstawiliśmy mikrofale z elektrycznym opiekaczem bo przecież jeździliśmy po kempingach i w przyczepie było to bardzo użyteczne urządzenie...

i tak przez 2lata była to bardzo ciężka szafka... aż w końcu dobudowałem do tego elektrownie...chociaż tak naprawdę

U nas często w Osiołku jest coś podyktowane bo na tyle mamy możliwości fizycznych lub ekonomicznych... ale jakoś sobie to wszystko ogarniamy...

A nie lubimy się "ograniczać" :D

 

Dla mnie obawa przed 230V jest dziwna a jak masz dobrą przetwornicę to starty na przetworzeniu prądu są dużo mniejsze w porównaniu do strat niedopracowanego sprzętu 12V

Co do ekspresu - wcześniej był Krups a teraz DeLongi

20221106_171651.thumb.jpg.f3fddd4a6248686c12f022d2b2d48b75.jpg

20221125_153916.thumb.jpg.36b765d5360a71948f18e450bb2b5589.jpg

20230103_193016.thumb.jpg.9ff92e80b82aec589f749fc87679caab.jpg

Widać mój tymczasowy system mocowania "na gumkę" - zrobiony na chwilę i tak już jeździ 3lata...

Dodam, że nawet chcę podmienić moją trume gazową, na gazową z grzałką na 230V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gajny napisał(a):

Właśnie czajnik wg mnie jest na 12v dużo gorszą opcją niż 230v z przetwornicy, choć może ja po prostu nie trafiłem na dobry. 

Jaki ekspres wybrałeś i jak się sprawuje? Chciałem najpierw włożyć starego Krupsa którego użytkuje w garażu ale z racji tego że zajmuje więcej miejsca i jest bardziej wymagający w czyszczeniu/obsłudze rozglądam się za kapsułkowym. 

Co do czajnika masz rację. Ale żonie czas zagotowania wody nie przeszkadza :) wiec dla mnie jest super.

Ekspres był ciężkim wyborem. Mamy swoje preferencje co do smaku kawy i od lat w domu jest Jura. Specjalnie na pierwszy wyjazd do Włoch nie zabraliśmy ekspresu. Wiele można o nich opowiadać ale kawę potrafią robić :)
Żona zabrała jakieś torebki, filtry i jakoś przeżyliśmy tydzień dojazdu. Później testy kapsułek i wybór padł na ekspres Lavazza. Oczywiście kupienie kapsułek nie jest łatwe :) ale na Allegro jest wszystko :). IMG_3333.thumb.jpeg.47305edfa555c3302874c9f5b8f6aa1b.jpegIMG_3332.thumb.jpeg.ba25fd0227ea89635b1eea888babfa3b.jpegIMG_3331.thumb.jpeg.ea6a1d4fe91ac1b7ff2adb0f6114693c.jpeg

11 minut temu, Misio napisał(a):

Widać mój tymczasowy system mocowania "na gumkę" - zrobiony na chwilę i tak już jeździ 3lata...

:) prowizorki są najtrwalsze … dobrze że gumkę miałeś bo ja pewnie bym to na trytce zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam expresy, ja do następnego kamperka chcę w garażu zainstalować małą zmywarkę :) Jak czytałem to fajne rozwiązanie i pobór wody od 5-6l:winner: jak na dziko to wydaje Mi sie że idealne rozwiązanie.

Poniżej przykładowe linki pierwsze z brzegu, milionów nie kosztuje a ułatwi życie no i 5l wody :ok:

https://www.olx.pl/d/oferta/klarstain-amazonia-mini-zmywarka-CID99-IDTZxF0.html

https://www.olx.pl/d/oferta/nowa-mini-zmywarka-do-zabudowy-do-kampera-przyczepy-CID99-IDSgJq3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam expresy, ja do następnego kamperka chcę w garażu zainstalować małą zmywarkę Jak czytałem to fajne rozwiązanie i pobór wody od 5-6l:winner: jak na dziko to wydaje Mi sie że idealne rozwiązanie.
Poniżej przykładowe linki pierwsze z brzegu, milionów nie kosztuje a ułatwi życie no i 5l wody :ok:
https://www.olx.pl/d/oferta/klarstain-amazonia-mini-zmywarka-CID99-IDTZxF0.html
https://www.olx.pl/d/oferta/nowa-mini-zmywarka-do-zabudowy-do-kampera-przyczepy-CID99-IDSgJq3.html
IMO zawracanie gitary. Sam miałem taką zmywarkę i chciałem zamontować ją na stałe, ale w tej zmywarce się naprawdę niewiele mieści więc zrezygnowałem z pomysłu a samą zmywarke sprzedałem.

Jeśli masz więcej miejsca w garażu to szukaj ciut większego rozmiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka fajna...

Taka mała już nie... Co tam się zmieści...zaraz okaże die że garnka nie umyjesz, dużego taleza też...

Ja nawet kupiłem zmywarkę, ale.... brak nośności i kłopot z wodą zimą...I w ten sposób mam niezrealizowany projekt...

25 minut temu, coxWlkp napisał(a):

Co do czajnika masz rację. Ale żonie czas zagotowania wody nie przeszkadza :) wiec dla mnie jest super.

A sprawdzałeś ile energii idzie na zagotowanie na 12V a ile na 230V?

Ja tak kiedyś robiłem testy i wychodziło mi że poza czasem... to mniej energii pociągnął 230V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

IMO zawracanie gitary. Sam miałem taką zmywarkę i chciałem zamontować ją na stałe, ale w tej zmywarce się naprawdę niewiele mieści więc zrezygnowałem z pomysłu a samą zmywarke sprzedałem.

Jeśli masz więcej miejsca w garażu to szukaj ciut większego rozmiaru.

 Jak pisałem to przykłady pierwsze z brzegu, najpierw wymiana kampera a wtedy zobaczymy jaki garaż będzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, peja76 napisał(a):

Eeeee tam expresy, ja do następnego kamperka chcę w garażu zainstalować małą zmywarkę :) Jak czytałem to fajne rozwiązanie i pobór wody od 5-6l:winner: jak na dziko to wydaje Mi sie że idealne rozwiązanie.

Poniżej przykładowe linki pierwsze z brzegu, milionów nie kosztuje a ułatwi życie no i 5l wody :ok:

https://www.olx.pl/d/oferta/klarstain-amazonia-mini-zmywarka-CID99-IDTZxF0.html

https://www.olx.pl/d/oferta/nowa-mini-zmywarka-do-zabudowy-do-kampera-przyczepy-CID99-IDSgJq3.html

Naprawdę będziemy musieli poważnie porozmawiać :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jeśli masz więcej miejsca w garażu to szukaj ciut większego rozmiaru.

Ja kupiłem taką fomową nablatową...

Ale właśnie gabaryt i kg mnie zniechęciły, oraz to że my więcej jeździmy zimą i często spuszczamy wodę...A jeszcze częściej jemy w restauracjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał(a):

Ja tak kiedyś robiłem testy i wychodziło mi że poza czasem... to mniej energii pociągnął 230V ?

Tego testu nie robiłem ale tak myślałem :).

Ale obecnie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami … wybraliśmy z żoną wspólnie i jest super :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Misio napisał(a):

Ja kupiłem taką fomową nablatową...

Ale właśnie gabaryt i kg mnie zniechęciły, oraz to że my więcej jeździmy zimą i często spuszczamy wodę...A jeszcze częściej jemy w restauracjach ?

Gabaryty to pojęcie względne, wszystko zależy od tego jaki masz duży garaż i co zabierasz ze sobą (kg);) my też dużo jezdzimy zimą a wodę spuszczamy rzadko:) i dla tego że często jemy w restauracjach to chcę zmywarkę:] garnków nie myjemy tylko talerzyki i kupki po śniadaniu/kolacji, więc mała zmywarka nam styknie, tak Mi się wydaje:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, peja76 napisał(a):

Już się boję:]

Jak uwzględnisz popełnione wcześniej błędy dojdziesz do wniosku, że zamiast zmywarki potrzebujesz pralki i to w opcji zasilania przez USB :lol:

Tu dopiero będziesz miał oszczędność wody! Urządzenie pracuje w układzie zamkniętym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.