Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, coxWlkp napisał:

proszek do pieczenia

to jedyna rzecz poza trutką, którą znam na mrówki.

Bardzo mi się podoba Twoja robota, tyle komfortu w tak małej przestrzeni wymagało na pewno mnóstwa pracy koncepcyjnej.

Intryguje mnie łazienka

W dniu 27.07.2022 o 21:53, coxWlkp napisał:

948CE748-DF56-41EB-87E0-4808473FEAA6.thumb.jpeg.2d4dbd32c2b8b0c8f97dd06638d30a29.jpeg4967B115-738E-4B81-ABD6-BEBE14DC5DD0.thumb.jpeg.dc724c6ef946f0efe7571afb58cdbf38.jpeg

Czy łazienkę możesz całą zalewać? Czy jest jakiś system zakrywania/osłaniania?

Z czego ta podłoga?

Jak działa ta roleta/zasłonka, z czego to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

28 minut temu, filipert napisał:

Czy łazienkę możesz całą zalewać? Czy jest jakiś system zakrywania/osłaniania?

Z czego ta podłoga?

W łazience możesz brać prysznic :) zarówno podłoga jak i szafki są pokryte żywicą epoksydową. Na podłodze jest standardowy odpływ liniowy „utopiony” w żywicy. Na zdjęciach widać spady do wody :) oczywiście jak źle zaparkuje to te 2 cm odpływy nie pomogą :) dlatego za toaletą jest dodatkowe odprowadzenie wody na wypadek jak myjący będzie zamaszyście użytkował prysznic. Zdecydowaliśmy się na stworzenie tego brodziku samemu bo gotowe z włókna szklanego były za duże. Sam proces wylewania żywicy zajął mi 2 tygodnie. Podstawa to zwykła sklejka, boki to wyprofilowany kątownik aluminiowy. Jak rozmawiałem z działem wsparcia technicznego producenta żywicy to odradzali takie rozwiązanie … mówili, że będzie pękać, że się nie nadaje etc. Narazie nic nie pękło na podłodze gdzie warstwa jest między 0,50cm a 3cm a sklejka jest podparta profilem aluminiowym. Jedyne miejsce gdzie żywica pękła to blat szafki łazienkowej (ale nie przecieka i stoi tam dozownik do mydła :). W „kuchni” blat cały i fronty szafek również. Bambus to jednak nie jest drewno a trawa :) 7D597AA3-5E14-491D-B527-9ECB3D290A24.thumb.jpeg.5a01abc24e48ecc606991882cf3d0936.jpegEC3928D9-D7C6-4BD3-9194-EE8DA92B71E7.thumb.jpeg.b8f80c6834c87c30c1ee4430f12e7fb9.jpeg81708248-6889-4BC6-94D1-7B2F45BDB6A6.thumb.jpeg.e460c38c10d5f9e865c247f2e6b42caa.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, filipert napisał:

A ta ścianka/zasłonka?

Ścianka również pokryta żywicą ale pędzlem do tego oklejona „czymś tam” … żona powiedziała, że tylko taką sobie wyobraża i jest :) a zasłonka - są dwie :

- przy użytkowaniu prysznica i wc „ wejście główne” kupione drzwi harmonijkowe drzwi w którymś ze sklepów „camper” za 320 pln. Są materiałowe (mega lekkie) wiec je zaimpregnowaliśmy impregnatem do plandek i namiotów :). Problem był z wygięciem prowadnicy 90* wiec wykorzystałem karnisz o zbliżonym profilu kupiony na zbawiennym Allegro :) z reszty która została powstała zasłonka do WC … przy złej pogodzie jak siedzimy w środku śniadanie lepiej konsumować nie patrząc na WC. Tu już wykorzystałem oryginalną prowadnicę. Dzięki temu pod wentylatorem powstało miejsce do zawieszenia np. mokrego ręcznika który ma wyschnąć …

Oczywiście szukałem gotowych rozwiązań ale tak jak w przypadku brodzika albo były za duże albo za ciężkie.

Łazienka z WC bo był najważniejszy element użytkowy  Pickampera. Miało być WC z kasetą dla komfortu użytkowania i miał być prysznic. Po drobnych zmianach nawet umywalka zaczęła nam odpowiadać. Zrezygnowaliśmy ze zlewu w kuchni oraz gazu. Wszystkie sprzęty kuchenne są elektryczne a mycie naczyń ma miejsce w łazience …. Śmieszne jest określanie i dzielenie 2m2 na pomieszczenia …ale przyjmijmy że Pickamper ma salon, sypialnię, kuchnię i łazienkę z WC … wszystko na wyciągnięcie ręki :)

33692D5A-98FC-4E81-9A86-D98C0C159DE3.thumb.jpeg.c61a719441bbef717c62d98f3103df0a.jpeg

Jak do wszystkiego trzeba przywyknąć … nawet jajka sadzone na 12V robi się inaczej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące informacje. Mnie również czeka prawdopodobnie skonstruowanie łazienki według autorskiego projektu i właśnie o takiej "harmonijce myślałem" na ściany.

Dla pewności dopytam, czy chodzi o takie harmonijki?

28 minut temu, coxWlkp napisał:

33692D5A-98FC-4E81-9A86-D98C0C159DE3.thumb.jpeg.c61a719441bbef717c62d98f3103df0a.jpeg

Jak do wszystkiego trzeba przywyknąć … nawet jajka sadzone na 12V robi się inaczej :) 

Z żółtkiem na miękko? Takie lubię najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie te :) tylko nie ta cena … dopasowujesz i pasuje 

a impregnat którego użyłem i nie odbarwia tego materiału to https://allegro.pl/oferta/fabsil-impregnat-do-parasoli-namiotow-brezentu-1l-7497243337

masz również mniej wydajną wersje w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem również o drzwiach roletowych ale nie miałem na nie już miejsca ( musi być albo miejsce do zwinięcia albo wolna ściana na którą roleta nachodzi) wiec ta materiałowa wydaje się trafiona … ich praca na łuku pozostawia oczywiście wiele do życzenia ale użycie jej to max 6 … 8 x na 24h wiec narazie jest Ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misio napisał:

Chociaż ja niestety za stary chyba jestem lub za bardzo spańszczony...i potrzebuję troszkę wiecem m2 :D

Miałem podobne obawy … ale zwyciężyła praktyczność i dusza offroad. No i to że to coś to nie jest kamper :) a towar co daje duże możliwości … nie chodzi o łamanie przepisów lub bezmyślną turystykę ale miejsca dla zwykłych kamperów czy przyczep niedostępne stoją otworem :) … a w grudniu ściągam zabudowę i żona autem jeździ do pracy :) reszta to jak zawsze kompromis :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, coxWlkp napisał:

reszta to jak zawsze kompromis :) 

Dokładnie...

Przy czym ja np zimą robię z 60% przebiegów, a w lato pewnie z 5 ;) więc też muszę mieć ciut przestrzeni by gdzieś "mieszkać" :D

Dla mnie "kolos" Herman będzie też bardziej offroadowy niż kamper (a przy tym troszkę młodszy, szybszy i ze znacznie większym komfortem w szoferce)...a jeszcze większy offroad raczej mnie nie ciągnie...mimo że parę razy nawet udało mi się pojechać "na dużym extremum autami typowo terenowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dlatego nie namawiam. Bez odmiennych zdań była by tylko jedna Niewiadowa przyczepa :) jako jedyny słuszny sposób na wyjazd :) … 

Może jak mnie zmęczy ta ciasnota to pomyśle o zmianie 

pewnie na coś w tym stylu :) 2E79B9D8-800A-4743-B21D-BBC40FFB3D49.thumb.jpeg.1feddead54719c7f6852645dc074e60e.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bozka napisał:

 

Czy mrówki skutecznie pokonane?

Po wielu próbach ze środkami chemicznymi dedykowanymi zastosowałam cynamon w proszku. Okazał się skuteczny.

 

Walka trwa …. Ale myśle, że to już niedobitki :) Jutro planujemy zakupy wiec zobaczymy co się uda kupić … narazie mieliśmy  pieprz i info jest takie, źe nie wchodzą  nowe(chyba działa). Mieliśmy z ostatniego wyjazdu chemiczne łapki - nie zadziałały … pójdziemy za radą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.