Skocz do zawartości

Pomysł na zbiornik czystej wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Fajny zbiornik:

Plusy:

- większy zapas wody, spokojnie starczy na dwa dni,

- dobrze przytwierdzony do podłogi,

- blisko łazienka

- blisko osi przyczepy łatwiej wyrównoważyć obciążenie haka

Minusy:

- gdzieś na forum proponowałem aby przenieść zbiornik na drugą stronę tak aby nie zasłaniać luku bagażowego ( sam chciałby taki mieć w swojej Hymerce)

- zasilanie też od drugiej strony przyczepy , jak rozstawisz przedsionek to bieganie z wężami między stolikiem krzesłami może być upierdliwe,

 

Ogólnie ja osobiście staram się zawsze montować wszelkie zasilania , rewizje z od strony gdzie nie ma przedsionka, nie tworze zakłóceń komunikacyjnych. Każde rozwiązanie to kompromis plusów i minusów, miejsca w przyczepie, i oczywiście kasy.

 

 

Przygotowując przyczepkę do zimy zdemontowałem zbiornik i faktycznie idealnie pasuje obok termy, przy zlewie. Więc Rudy1972 przekonałeś mnie na wiosnę zbiorniczek będzie z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tamtym roku pod koniec sezonu założyłem ten temat i się rozrósł;)

W ciągu kilkunastu nastepnych dni rozbuduje mój system zaopatrzenia wodnego w przyczepie.

Zbiornik w luku z przodu juz jest- 60 litrów. Wlew, rurki zakupione, zotały jeszcze jakies zaworki, rozgałęziacz i naprzód (wiertarka, wyżynarka ;) )

Mialem problem z mało wydajna pompą zanurzeniowa - słabo ciekło. Miałem juz kupić nową 2x mocniejszą ale zrobiłem testy przepływowe mojej obecnej i sie okazało ze poprzedni wlascieciel żle podłączył pompę biegunkwo (+/-) i kreciła... tylko w drugą stronę. Zamieniłem i zasuwa woda az za duzo ;). Jak zbuduje to się pochwalę fotkami i kosztami tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modyfikacji zbiornika wody na większy postanowiłem wykonać i zamontować wskaźnik poziomu wody aby co chwilę nie zaglądać do zbiornika. Wskaźnik będzie wykonany na bazie gotowego zestawu do samodzielnego montażu zakupiony w sklepie AVT. http://sklep.avt.com.pl/p/pl/48877/uklad+kontroli+poziomu+cieczy+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Jeżeli będą zainteresowani, to temat będę dokładnie opisywał i dodam dokumentację fotograficzną oraz odpowiem na pytania w wątku opisującym moją przyczepę http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6061&postdays=0&postorder=asc&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30 zeta masz gotowy wskaźnik poziomu na allegro -> co bedziesz się męczył

Trzeba dorobić z prętów z kwa-sówki tylko wskaźniki odpowiedniej długości i zamontować to w zbiorniku :czerwona:

http://allegro.pl/item1078696845_wskaznik_poziomu_wody_4_led_do_szamba.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A co powiecie na adaptację takiego zbiornika na czystą wodę?

Pojemnik do transportu żywności

Pokrywę pojemnika przykleiłbym na stałe otwory wywiercił itd... ma szanse sprawdzić się taka kombinacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mial czas to cykne fotki swojego patentu...

 

koszt calosci ~ 200zł

 

zbiornik / pojemnik transportowy/ + zawor plywakowy + wlew wody z zewnatrz + przewody i króćce + przelew...

 

mozna wlewac wode z zewnatrz - pojemnosc ponad 70zl

 

mozna podpinac wodociag - i ustawiac minimalny poziom wody aby tylko pompka mogla zassac - zawsze swieza woda w zbiorniku przez co mniej osadow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na adaptację takiego zbiornika na czystą wodę?

Pojemnik do transportu żywności

Pokrywę pojemnika przykleiłbym na stałe otwory wywiercił itd... ma szanse sprawdzić się taka kombinacja?

 

http://allegro.pl/sk...2601761343.html

ja mam zrobione z podobnego do tego /wyzszy/ + pokrywa

 

ten ma bardziej regularne ksztalty ;)

 

A czym to będziesz kleił, żeby było szczelne i odpowiadało warunkom do kontaktu z żywnością (wodą pitną). W/g mnie nie warta skórka wyprawki.

 

 

jesli pijesz wode ze zbiornika w cepce... to zdrowia zycze ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mial czas to cykne fotki swojego patentu...

 

koszt calosci ~ 200zł

 

zbiornik / pojemnik transportowy/ + zawor plywakowy + wlew wody z zewnatrz + przewody i króćce + przelew...

 

mozna wlewac wode z zewnatrz - pojemnosc ponad 70zl

 

mozna podpinac wodociag - i ustawiac minimalny poziom wody aby tylko pompka mogla zassac - zawsze swieza woda w zbiorniku przez co mniej osadow

 

Jakbyś mógł to wrzuć zdjęcia... i rozumiem że Ty masz tak zrobione, że woda jest zdatna do picia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to wrzuć zdjęcia... i rozumiem że Ty masz tak zrobione, że woda jest zdatna do picia?

 

bez jaj panowie? wy naprawde pijecie wode ze zbiornikow w przyczepie?

ja nawet nie mam zamiaru jej probowac :)

kiedys na kempingu widzialem na wiosne co leci z instalacji wodnej po zimie - jak ja przeplukiwali :)

 

pijam wode mineralna niegazowana - nawet do gotowania takiej uzywam

obligatoryjnie na wyjazd zabieramy zawsze kilka banieczek 5 l

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie zrobiłem nową instalację ( wymiana przewodów wodnych ) i nosiłem z kranów wodę - co w tym złego? I tak ją gotuję... ale oczywiście co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj panowie? wy naprawde pijecie wode ze zbiornikow w przyczepie?

ja nawet nie mam zamiaru jej probowac :)

kiedys na kempingu widzialem na wiosne co leci z instalacji wodnej po zimie - jak ja przeplukiwali :)

 

pijam wode mineralna niegazowana - nawet do gotowania takiej uzywam

obligatoryjnie na wyjazd zabieramy zawsze kilka banieczek 5 l

 

Bodzio , miałbym obawy aby zęby umyć w tej wodzie ,która jest w zbiornikach w budzie i nie ma mowy aby ją konsumować .Do picia i gotowania posiłków to TYLKO kupna w 5l baniakach tak jak TY :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie używam wody w przyczepie do celów spożywczych (ale zęby myje) ale to już indywidualne podejście każdego z nas. Nawet jak wymienisz instalację na nową to po zimie już nie będzie nowa. W każdym razie jak będziesz uszczelniał zbiornik i będziesz chciał coś uszczelniać silikonem to pamiętaj, że każdy silikon zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje, które przez cały czas się z niego uwalniają. Zastosuj silikon do klejenia akwarium - on jest bezpieczny. Jeżeli chciałbyś kupić wlew do wody to pisz na PW - mam nowy bo też zacząłem robić zbiornik ale zmieniłem budkę:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.