Skocz do zawartości

Pomysł na zbiornik czystej wody.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W mojej przyczepie standardowo używam zewnętrznego zbiornika z wodą 15-20 litrów a w środku zbiornika pompa zanurzeniowa. Odkręcenie jakiegokolwiek kranu powoduje podanie napięcia na pompę i jej załączenie i mamy wodę. Wady:

a) pompa ma mały wydatek. Prysznic ok. 5 minut z odkręconym kranem na max to zużycie ok. 2 litrów wody także widzicie jak jest mały…

pink25, Nigdy nie mierzyłem czasu w jakim pompka wypompuje wodę ze zbiornika 15l ale myślę że 5 min to za dużo. Srawdź czy do pompki dociera wystarczający prąd. Może połączenia przewodów zaśniedziały, albo zasilacz jest za słaby. Najlepiej dla sprawdzenia podłączyć pomkę bezpośrednio pod akumulator. Miałem problem z pomką od WC. Tutaj możesz przeczytać co wtedy opisałem:Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 13:55

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jarekkow napisał/a:

Słuchajcie a jak w C2 spuścić różowy płyn żeby to w zimie nie zamarzło ? Dodam że pompka mi nie działa i czekam na elektryka WojtekELCAMP jak to będzie uszkodzona pompka to jaki wydatek mnie czeka ?

 

Jestem pierwszy raz na tym forum.

W czerwcu kupiłem przyczepę Hobby 430 z 1992 roku. Przyczepa w idealnym stanie, zadbana, wszystko działało w momencie zakupu. W lipcu pojechaliśmy na urlop i okazało się że nie działa spłuczka. Zaczeły się kombinacje: może styki, włącznik, pompka. Po kolejnym zimnym piwie przebłysk intelektu. Miałem ze sobą miernik i zmierzyłem prąd jaki dociera do pompki. Okazało się że w przyczepie zamiast oryginalnego transformatora 230/12v ktoś zastosował taki zwykły zasilacz od "czegoś" max 500mA. Podłączyłem doraźnie prostownik do ładowania akumulatora i spłuczka działała przez całe trzy tygodnie. Po powrocie z urlopu zastosowałem podobny zasilacz tyle że 1A i też świetnie działa. Innych odbiorników 12v w przyczepie nie używam. Poza tą przygodą z zasilaczem przyczepa przyczepa po trzech tygodniach testowania potwierdziła swój idealny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wpadł do głowy pomysł taki, by na prysznic przystosować spryskiwacz ogrodowy. Praktycznie wszystko jest w zestawi(zbiornik, pompka, przewód, słuchawka), rozwiercić dyszę i mogłoby to się sprawdzić. Jak myślicie?

 

Drugi pomysł to taki by stworzyć jakiś parawanik i korzystać pod oknem łazienkowym z prysznica wewnątrz-przyczepkowego (wlewkę mam pod samym oknem, raz już się nawet płukałem i było dość wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja poszedłem na całość.

Chciałem mieć zapas wody bez oszczędzania przynajmniej na 3 dni. Nie miałem miejsca w przednim bagażniku na beczkę, więc pozostał zbiornik leżący. Pojemność 40 litrów, kiedy zacząłem szukać znalazłem w promocji 70 litrowy tańszy od 40 l. Więc padło na niego pod wyrko wszedł idealnie. Nalewanie wody postanowiłem zrobić z zestawu ogrodowego. Zbiornik ma oryginalny otwór na gwint ¾ cala i na ten wymiar kupiłem przejście na szybko złączkę. Żeby woda się nie przelewała ani nie wylewała założyłem złącze z zaworkiem i wszystko wygląda tak.

 

Zbiornik 199,00

złączki 40,00

godzina pracy

post-99335-imported-238a92b2-09a6-4c0a-b109-d8d5135091aa_thumb.jpg

post-99335-imported-603a555c-df40-4711-9fe9-e6d8a731d776_thumb.jpg

post-99335-imported-d081853a-52aa-4b2d-ba40-818934324520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm: Wirek :swieca: Wpadłem na to kiedy zalewałem go wodą, bo zaczął gwizdać jak czajnik, :look: powietrze uchodziło przy przewodzie od pompki. Zastanawiam się czy po prostu go poszerzyć, czy zrobić coś innego.

Jednak bardziej mnie trapi jak zrobić w prosty sposób wskaźnik poziomu wody? :hmm:

Jestem elektronikiem i można założyć czujnik ale może coś prostrzego się da zrobić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem podobnie zajrzyj tu i jest tam odpowietrznik. http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4329

 

aha i wężyk z odpowietrznika idzie pod przeczepkę w wypadku przelania woda leci po za budkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szantymen - ten wąż, który masz stosujesz zapewne nie tylko do napełniania, ale i spuszczania wody. Więc w tym wypadku wiele się nie pokombinuje, ale nad nim, powyżej jest jeszcze jedno wejście zakręcone. Czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem otwór wlewowy zrobić właśnie tam? Dodatkowy wlew, to nie jest szczególnie duży wydatek przy tym rozwiązaniu. A po co? Po to, żeby w nim zastosować zawór stosowany w toaletach. Możesz wówczas podłączyć wlew wody i nie zwracać uwagi na poziom zapełnienia zbiornika. Po prostu, jak się napełni - woda przestaje lecieć. Kiedy woda się skończy w zbiorniku to wiesz. Ewentualne poziomy pośrednie mógłbyś sobie podarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad patentem ze spłuczki, jednak doszedłem do wniosku że pływak zajmuje około 8 cm od górnej ścianki zbiornika. Wlew też będzie około 2cm od góry. Więc tracę około 10 cm wysokości zbiornika, a przy długim zbiorniku to około 20 litrów. Będę starał się go uszczelnić i zrobić odpowietrznik przelewowy.

Dzięki za uwagi :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.