Skocz do zawartości

Pomysł na zbiornik czystej wody.


Rekomendowane odpowiedzi

i nie zapomnij o dławikach, parę groszy a wygląda super i uszczelnia dodatkowo wszelkie kable i rurki.

 

Najprościej kupić w Castoramie, a szukaj tego http://www.sklep-wifi.pl/popup_image.php?pID=153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajny zbiornik:

Plusy:

- większy zapas wody, spokojnie starczy na dwa dni,

- dobrze przytwierdzony do podłogi,

- blisko łazienka

- blisko osi przyczepy łatwiej wyrównoważyć obciążenie haka

Minusy:

- gdzieś na forum proponowałem aby przenieść zbiornik na drugą stronę tak aby nie zasłaniać luku bagażowego ( sam chciałby taki mieć w swojej Hymerce)

- zasilanie też od drugiej strony przyczepy , jak rozstawisz przedsionek to bieganie z wężami między stolikiem krzesłami może być upierdliwe,

 

Ogólnie ja osobiście staram się zawsze montować wszelkie zasilania , rewizje z od strony gdzie nie ma przedsionka, nie tworze zakłóceń komunikacyjnych. Każde rozwiązanie to kompromis plusów i minusów, miejsca w przyczepie, i oczywiście kasy.

 


zasilanie zbiornika na zewnętrznej ścianie , nie od przedsionka.

post-99863-imported-ad9e89ef-138e-43db-b940-5fa15a491cfb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy przeczytałem Twój pościk na temat przeniesienia zbiornika na drugą stronę i analizuję tą wersję. :ok:

Nie jestem artystą w wycinaniu dziur, :ok: szczególnie kwadratowych :hop1: i obawiam się by nie zniszczyć poszycia przyczepy na wlewkę. Poza tym to kolejne 150 zł do wydania. Zaletą jest to że obok kuchenki mam podgrzewacz wody i była by krótsza odległość.

Na razie pojeżdżę z takim, jak mnie wkurzy to przeniosę na drugą stronę, zrobiłem wszystko na szybko złączkach więc nie będzie problemu.

Dzięki za uwagę.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ci wycinaj wg szablonu od zewnętrznej strony. Ja zrobiłem od środka i trochę mi pouciekały wymiary. Oklej ścianę od zewnątrz taśmą malarską nawierć otwory i rżnij panie blachę , potem silikon i efekt gotowy. Szkoda że tak daleko mieszkasz , to byśmy podłubali razem.

post-99910-imported-09a79a59-890a-46be-a925-11cc87ebd703_thumb.jpg

post-99910-imported-ae805a9f-5baf-4ff5-8d6d-9b72a21e6216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki schowek jak już wcześniej wspomniałem to w moim przypadku marzenie. Szukam go dłuższy czas, używkę, z taką metalową ramką żeby pasował do ramki od drzwi. U mnie w tej części przyczepy mam zrobioną dużą sypialnię i spokojnie wchodził by pod łóżko złożony przedsionek. Nie trzeba by go nosić przez drzwi i brudzić dodatkowo w przyczepie. Zawsze jest ryzyko uszkodzenia mebelków wykładziny, a tak otwierasz klapę i wszystko do środka pakujesz od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
potem silikon i efekt gotowy

 

Z tym silikonem to bym nie radził, po roku będzie nieszczelność.

Lepiej od razu użyć specjalnych uszczelniaczy. Soudal ma chyba w ofercie Fix All , który nie zasycha nigdy - w przeciwieństwie do tradycyjnego silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co wywaliłem ze swojej przyczepki to był właśnie 10 litrowy zbiornik z zanurzeniową pompką wstawiony luzem do bagażnika z butlami. Szkoda mi było miejsca w przednich schowkach, bo mają klapy serwisowe. Nowy 42 litrowy zbiornik zmieścił się idealnie pod tylnym lewym siedziskiem łącznie z pompą przepływową i akumulatorem ciśnienia. Zewnętrzny wlew z lejkiem taki jak u kol. Rudy1972 :krzykacz:

post-102706-imported-0ee0c9ae-a2b3-40c5-ac8d-39c0c032bfe6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wotar, czy jest w tym zbiorniku odpowietrznik , na fotce nie dostrzegłem.

Podobnie zrobiłem przy czym odpowietrznik u mnie jest z odprowadzeniem pod przyczepkę w razie gdybym chciał za dużo wody do niego wlać.

Bez odpowietrznika nie napełnisz do pełna tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.